999 rezultate për

eritrea

Çfarë ndodhi? Zhduken 7 futbollistë pas përfundimit të turneut Shtatë futbollistë të Eritrea janë zhdukur pas përfundimit të një turneu rajonal në Uganda, thanë zyrtarët sot. Zëdhë
Dhunë në kampin e azilantëve në Gjermani, përfshihen edhe shqiptarët Një tjetër ngjarje e rëndë u shënua në një qendër azilkërkuesish në Schneeberg, Erzgebirge në Gjermani. Një grup shqipta
Gjirokastër, ndalohen 40 klandestinë nga Siria dhe Eritrea 40 klandestinë janë bllokuar policia kufitare e Kakavijës. Gjatë kontrollit në kufirin jeshil, dje rreth orës 20:00, pol
Vlorë, ndalohen 13 klandestinë nga Siria dhe Eritrea Ndalohen 13 klandestinë nga Siria dhe Eritrea në Vlorë . Sipas policisë klandesitën kishin ardhur në mënyrë ilegale nga
Kapen 40 klandestinë nga Eritrea në Vlorë Policia e Vlorës ndaloi mesditën e së martës 40 klandestinë pasi kishin hyrë në mënyrë të paligjshme në vendin tonë përm
Policia e Gjirokastrës ndalon 19 klandestinë Policia e Gjirokastrës ndaloi sot 19 klandestine te huaj, ndërsa një person u arrestua për trafikim ndërkombëtar të qëni
Raporti tronditës: 30 mijë pengjet e panjohura Mendohet se nga viti 2007 janë rrëmbyer rreth 30 mijë persona dhe janë dërguar në Sinai, në shkretëtirë në Egjipt, ku j
Kapen klandestinë në doganën e Hanit të Hotit Nje grup refugjatesh prej 12 vetash u kapen ne doganen e Hanit te Hotit ne Shkoder. Ata kishin hyre nga Greqia dhe po te
James Berisha dyshohet për operacion sekret Piloti shqiptar James Berisha, i cili nisi një vit më parë misionin e tij fluturues me avionin e tij privat për njohjen
Gjendet piloti James Berisha Gjendet piloti shqiptaro-amerikan James Berisha. Aktualisht ai ndodhet në Eritrea, në një prej institucioneve të parabur