999 rezultate për

erik

Ambasada Amerikane shuplakë Ramës për deklaratat në Kosovë Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama për President të Përbashkët. E zhgënjye
Spitali Amerikan vjen me paketën e ekzaminimeve "DEDIKUAR FEMRËS" Spitali Amerikan vjen me një paketë të plotë ekzaminimesh dedikuar të gjitha vajzave dhe grave me rastin e festave të 7-
Shtëpia më e vjetër në Amerikë mund të bëhet e juaja, por me një kusht (FOTO LAJM) Shtëpia më e vjetër në SHBA e cila ka orendi të periudhës së Xhorxh Uashingtonit, është vënë në shitje për 2.9 milion d
Amerikanët alamrojnë spiunazhin serb, kjo është arsyeja olicia serbe ka arrestuar 8 shtetas të huaj që po xhironin pranë dy agjencive të spiunazhit të ushtrisë serbe. Siç bë
Marinsat amerikanë, në stërvitje ekstreme dhe terren të paparë (FOTO LAJM) Rreth 11,075 ushtarë nga 29 vende po marrin pjesë në stërvitjen e përbashkët e quajtur "Kobra e Artë 2018" në Tajlandën
SHBA tregon rrugën e zgjidhjes së problemeve Kosovë-Serbi Ambasada Amerikane në Prishtinë, ka bërë të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nuk e përkrahin idenë për shkëmbim
Sot senatori amerikan vjen të sjellë porositë e Vuçiçit në Kosovë Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka thënë se nga senatori amerikan Ron Johnson ka kërkuar që ta ndihmojë për t’i lutu
Moderatorja më e re flet për lidhjen me politikanin e PD-së Ish-Miss Universe Albania, Fjoralba Dizdari, prej pak ditësh është shfaqur në ekranin e ABC News si prezantuese e motit.
Chelsea e gatshme të përfshijë Michy Batshuayin për talentin amerikan Christian Pulisic Dëshira e Borussias Dortmund për të nënshkruar me Michy Batshuayi mund të ketë disa largime në merkaton e verës. Bets
Ish-Sekretari amerikan, John Kerry uron 10 vjetorin e pavarësisë Kosovës Ish-Sekretari i Shtetit Amerikan, John Kerry ka uruar shtetin e Kosovës në 10 vjetorin e Pavarësisë. Këtë e ka bërë t
Lavrov: Paditë amerikane kundër rusëve janë gjepura Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavror ka thënë se nuk ka koment për paditë amerikane ndaj rusëve, që supozohet se kanë n
WP: Haradinaj përsëri kërkon ndihmën e Amerikës Sot qytetarët e Republikës së Kosovës po festojnë 10 vjetorin e pavarësisë. Kjo datë po përcillet edhe nga mediat e huaj
Flamuri i Kosovës valëvitet në zemër të Çikagos (VIDEO) Republika e Kosovës po shënon sot dekadën e parë të Pavarësisë. Përveç në Kosovë, flamuri ynë po valon edhe në Çikago të
Gazetari i Time-s habitet me shtëpinë e shqiptarit në Kosovë, shikoni çfarë përmban Nëse në gjithë botën ka rënë entuziazmi për SHBA-në pas ardhjes në pushtet të Donald Trumpit, asgjë nuk ka lëkundur besi
Rreth 13 rusë shpallen fajtorë për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale Drejtësia amerikane shpalli fajtorë 13 shtetas dhe tre entitete ruse për ndërhyrje në zgjedhje dhe procesin politik amer
Amerika në mbështetje të deklaratës për njohje të Kosovës nga Serbia Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, ka porositur dje Serbinë se duhet ta njohë Kosovën si shtet t
Tillerson mbërrin në Turqi, në fokus marrëdhëniet mes dy vendeve Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, mbërriti në Ankara për një vizitë pune. Tillerson në mbrëmje do të prite
Turqit dhe grekët në prag të konfliktit, destrojeri amerikan lë Vlorën dhe niset për në Egje (FOTO LAJM) Amerikanët janë të parët që nuk u intereson një tensionim i mëtejshëm i situatës për aleatëve në NATO-s me një Rusi shum
Përfitoi 675 mijë dollarë, lihet në burg i riu nga Fieri Ditën e sotme gjykata e Fierit ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg me efekt ekstradimin për Aldo Ymerajn. Yme
ZYRTARE/ Adriatik Llallës i ndalohet hyrja në SHBA Departamenti i Shtetit i ndaloi hyrjen në Shtetet e Bashkuara ish- Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë Adriatik Lla