999 rezultate për

eredivisie

"Sky Sports" vendos talentin e Kosovës në 11-shen më të mirë të të rinjve në Europë (FOTO LAJM) Duke u bazuar në statistikat e 34 ndeshjeve në ligë, talenti kosovar i Heereenvenit, Ibrahim Dresheviq, ka arritur të hy
Ajax 180 minuta larg titullit kampion në Holandë (VIDEO) Ajaxi i Amsterdamit është vetëm dy fitore larg titullit kampion në Holandë, pas fitores kundër Vitesses të martën. Aj
Arbër Zeneli shkëlqen në Holandë (VIDEO) Milot Rashica bëri të flasin për talentin e tij thuajse të gjitha mediat sportive në Holandë, e jo vetëm, ndërsa tani ës
Rashica në formacionin e javës në Eredivisie (FOTO) 2016-ta ka nisur mbarë për Milot Rashicën, i cili në në javën e 18 të Eredivizje realizoi golin e parë në fitoren 0-2 të
Kartoni i kuq më i shpejtë në historinë e Eredivisie (VIDEO) Jetro Willems shënon një rekord të ri në Eredivisie. Mbrojtësi i PSV Eindhoven, iu deshën vetëm 29 sekonda lojë për t'u
Eredivisie, zhgënjejnë Ajax dhe PSV (VIDEO) Pas dy barazimeve radhazi, Ajaxi zhgënjen sërish, këtë herë duke u mundur minimalisht në shtëpi 1-0 nga Vitesse. Që në s
Eredivisie, Twente e Ajax ndahen në paqe (VIDEO) Përfundoi në barazim 1-1 ndeshja më e rëndësishme e javës së 10 të Eredivisie, Twente–Ajax, ku viheshin parballë njëra-t
Eredivisie, PSV dorëzon kreun (VIDEO) Kryesuesja e Eredivisie, PSV Eindhoven shmangu humbjen në minutat e fundit të takimit përballë Heracles në kuadër të jav
Eredivisie, start pozitiv edhe për PSV (VIDEO) Nis me fitore aventura e Philip Cocu në stolin e PSV Eindhoven. Ish futbollisti i Barcelonës, i cili ka qënë për një koh
Starton Eredivisie, Ajax e nis me fitore (VIDEO) Startoi dje në mbrëmje edicioni i 58 i Eredevise, me 17 skuadra të gatshme për të ulur nga froni Ajax, kampionin e Holla
Barça kërkon një "9" (FOTO LAJM) Pas nënshkrimit me Neymar dhe pas këmbënguljeve për të sjellë në skuadër një portier dhe një qëndërmbrojtës Barcelona po
Inter, sytë nga golashënuesi i Eredivisie (VIDEO) 18 gola në 20 ndeshje të Eredivisie: numra të rëndësishëm këto për Wilfried Bony, sulmuesi 24-vjeçar nga Bregu i Fildish
PSV luan tenis (VIDEO) PSV Eindhoven e pati shumë të lehtë transfertën me ADO Den Haag të cilën e fitoi bindshëm 6-1. Në ndeshjen e transmetuar