999 rezultate për

erdoganit

Dorëzohet Erdogan, prifti amerikan drejt lirimit pas ultimatumit të Trumpit Avokati i priftit evangjelisht Andrew Brunson të arrestuar dy vite më parë në Turqi ka apeluar vendimin e gjykatës duke
Po ju cof baba! Arban Xharra i drejtohet mbështetësve shqiptarë të Erdoganit Nga Arbana Xharra Është ky shkrimi i 7të me radhë që publikoj në SHBA për Erdoganin. Shume shpejtë nisi hulumtim
SHBA presion Erdoganit: Liro pastorin dhe 14 amerikanë që po i mban peng në Turqi Ndryshe nga administrata e Barak Obamës që ishte tolerante dhe e duruar, administrata e Donald Trump është e vendosur që
Lira turke "shkrin" pas konfliktit me SHBA, punët nuk janë hiç mirë për Erdoganin Lira turke ka hyrë në një fazë zhvlerësimi të shpejt prej disa muajsh duke bërë që brenda vitit ajo të humbasë 40 për qi
Trump trondit Erdoganin me vendimin e papritur, pritet reagimi i Ramës dhe Thaçit Departamenti i Shtetit ka marrë masa të ashpra ndaj kabinetit të Presidentit Erdogan pas burgosjes së priftit Andreë Bro
Ikin prej Erdoganit, turqit ia mësyjnë Kosovës Numri i azilkërkuesve në Kosovë gjatë gjysmës së parë të këtij viti është rritur dukshëm në krahasim me vitin e kaluar.
Albin Kurti merr në parti militanten e flaktë të Erdoganit Një poete nga Prishtina i është bashkëngjitur sot Lëvizjes Vetëvendosje. Donika Gashi është anëtarja më e re e partisë s
Thaçi i kërkon falje Erdoganit për raportimet kundër tij në mediat e Kosovës (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka siguruar Turqinë dhe homologun e tij Erdogan për besnikëri të plotë ndaj tij duke
Thaçi i jep besën Erdoganit dhe paralajmëron rrëmbime të tjera të mësuesve në Kosovë Pasi e morën me charter të posaçëm nga Prishtina në Kosovë, Hashim Thaçi, një ndër bashkëpunëtorët më besnik të Erdogani
Thaçi ulet në vend të parë dhe dëgjon me vëmendje fjalimin e Erdoganit Presidenti i Turqisë, Reçep tayyib Erdogan është duke mbajtur fjalën e tij me rastin e cerëmonisë së inugurimit të tij,
Kush ia pagoi Ramës dhe Gjiknurit charterin luksoz për të shkuar tek ceremonia e betimit të Erdoganit? Kryeministri Rama dhe ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri u panë sot të zbrisnin nga charteri i një kompanie pri
Rama i bashkohet Vuçiçit në ceremoninë e inagurimit të Erdoganit Kryeministri Edi Rama do t'i bashkohet presidentit serb Aleksandër Vuçic dhe atij të Kosovës, Hashim Thaçi në ceremoninë
Thaçi dhe Vuçiç bashkohen rreth Erdoganit Recep Tayyip Erdogan po kujdeset që ceremonia e inaugurimit të tij si President i Turqisë ku me këtë rast do të instaloh
Arrestohet deputeti i opozitës turke me origjinë shqiptare pas fitores së Erdoganit Një deputet i opozitës turke është arrestuar gjatë mbrëmjes së djeshme. Eren Erdem, i cili është ende deputet i të Pa
Erdogani i madhërishëm! Sinan Ulgen Me rizgjedhjen e tij si president nën një kushtetutë të re, Recep Tajip Erdogan është bërë lideri më
Me flamuj turq dhe shqiptar, fitorja e Erdoganit u festua edhe në Tiranë (FOTO LAJM) Përveç Prizrenit dhe Shkupit, ku disa qytetarë dolën në rrugë me flamuj turq dhe shqiptar, fitorja e Erdoganit u festua
Kush është rivali i Erdoganit që mblodhi miliona njerëz në një miting Sot, mbahen zgjedhjet e parakohshme presidenciale në Turqi të thirrura nga presidenti i tanishëm, Recep Tayip Erdogan në
Nëna Aksener, gruaja që shqetëson qeverinë e Erdoganit E quajnë “Marine Le Pen e Turqisë” për shkak të përfshirjes për shumë vite në partinë e ekstremit të djathtë MHP. Po ash
Nëse zgjedhjet janë të drejta, opozita mund të ndalë Erdoganin Fituesi i zgjedhjeve presidenciale në Turqi do të marrë detyrën me më shumë kompetenca se secili president turk që ka pa
Sot Turqia voton, Zonja e Hekurt dhe Republikani përballë Erdoganit Sot në Turqi do të mbahen zgjedhjet e parakohshme presidenciale dhe parlamentare. Pas miratimit të ndryshimeve kushte