999 rezultate për

erdoganit

Gazeta "Zaman" hapet me foton e madhe të Erdoganit Një ditë pasi gazeta turke "Zaman" u mor në kontroll nga ana e shtetit u hap me një fotografi të madhe të Erdogan dhe tr
Kritikon Erdoganin në Facebook, burg 17-vjeçarit Një djalosh 17-vjeçar nga provinca e Takirdag u arrestua në shtëpinë e tij, pasi kishte fyer presidentin turk, Erdogan.
Obama-Erdoganit: Tërhiq trupat nga Veriu i Irakut Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama i ka kërkuar Presidentit turk, Tayyip Erdogan që të ulë ten
Putin i kërkoi falje Erdoganit 24 orë para se të rrëzohej avioni Ministri i Jashtem rus, Sergei Lavrov, ka thene se, Vladimir Putin i ka telefonuar personalisht homologut te tij turk, R
Fitorja e Erdoganit dhe jehona islamike në Tiranë Nga: MENTOR KIKIA Tashmë Brukseli do të jetë i detyruar të ulet në sofër me presidentin e plotfuqishëm turk Rexh
Totalitarizmi i Erdoganit dhe zgjedhjet problematike në Turqi nga Hajro LIMAJ - Rizgjedhjet e përgjithshme të datës 1 Nëntor në Turqi sollën rezultate që nuk priteshin as nga komun
Mehmeti kritikon Ramën dhe Mustafën: Nuk keni financuar asnjë "tualet publik" Analisti Kim Mehmeti ka kritikuar ashpër qeverinë e Tiranës dhe Prishtinës, të cilat sipas tij, nuk ka bërë asnjë invest
Çuditet Matoshi: Pse shqiptarët e Maqedonisë festojnë fitoren e Erdoganit?! Analisti Halil Matoshi thotë se, ai nuk e kupton se si shqiptarët e festojnë fitoren e Recep Tayyip Erdoganit. Ai thotë
Me humbje por jo i mundur: Votuesit turq i presin "krahët" Erdoganit Nga Elta Liksenaj - Ai ulet në pallatin e tij prej njëmijë dhomash, i quajtur "Pallati i Bardhë ", planet e tij për një
Nishani: I thashë Erdoganit që shkollat turke nuk mbyllen Presidenti Republikës, Bujar Nishani ka folur për herë të parë mbi takimin me Presidentin e Turqisë Rexhep Tajip Erdogan
Blushi: Ti themi "Jo" Erdoganit, shkollat e Lëvizjes "Hizmet" me kritere Deputeti socialist Ben Blushi ka folur në seancën e sotme parlametare edhe për ngjarjet e fundit në Maqedoni. Sipas tij,
Sulltanizimi i Erdoganit nga Hajro Limaj* Arrestimi i gazetarëve në Turqi, dy prej të cilëve janë drejtuesit kryesorë të gazetës “Zaman” dhe te
Turqisë i duhet kthimi tek demokracia nga FERDINAND XHAFERRI - Në fillim të këtij muaji Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, shkoi edhe më larg duke kërcën
Tetovarët në mesin e simpatizantëve të Erdoganit (FOTO LAJM) Në tubimin e kryeministrit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan, që u mbajt dje në Stamboll, në mesin e miliona simpatizantëve
Ku po shkon Turqia? nga Denion Meidani* Një histori, sa e rëndësishme, po aq alarmante, po zhvillohet aktualisht në Turqi. Në qendër të sa
Erdogan nuk tha Kosova është Turqi Përkthyesi i kryeministrit turk, Bekim Muftarevic ka thënë se deklarata e Recep Tayyip Erdogan: “Kosova është Turqi dhe
Ipeshkvi i Kosovës: Fjalimi i Erdoganit, i ngjashëm me të Slobodanit Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergjit reagoi ndaj deklaratës së kryeministrit turk, Recep Tayyip Erdogan në Prizren i
Partia e Fortë "përshëndet" vizitën e Erdoganit (VIDEO) Pas letrës që kryetari i Partisë së Fortë, Visar Arifaj, ia drejtoi kryeministrit turk Recep Tayyip Erdogan, ku ndër të
SHBA-të e dënojnë ashpër deklaratën e Erdoganit Akuzat e kryeministrit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan se Izraeli qëndron pas planit të heqjes nga pushteti i liderit isl
Shkupi protestoi në mbështetje të Erdoganit Protesta në mbështetje të kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan është zhvilluar ditën e sotme në Shkup, në të cilën kan