999 rezultate për

erdogan

Erdogan sulmon ashpër SHBA: Ose me ne ose kundër nesh! "Nëse jeni me ne në NATO, do të jeni të sinqertë me ne. Ju do të jeni pranë nesh. Jo pranë terroristëve..." Me këto f
Shkeljet e të drejtave të njeriut, mbi 50 senatorë nxisin Biden të shtojë presionin ndaj Erdogan Mbi 50 senatorë të SHBA-së kanë nënshkruar një letër duke i bërë thirrje Presidentit Joe Biden të rrisë presionin ndaj q
Freedom House: Si po i përndjek Erdogani kundërshtarët në Shqipëri Freedim House ka përgatitur një raport të posaçëm në lidhje me përndjekjen e kundërshtarëve të pushtetit të Erdoganit në
Basti i Erdogan: Do t'a bëjmë Turqinë një nga 10 ekonomitë më të mëdha në botë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se “Do ta bëjmë vendin tonë një nga 10 ekonomitë më të mëdha në botë
“Erdogani kontrollon Shqipërinë, të bëhemi si Izraeli”, media e njohur greke jep alarmin Qasja ekspansioniste e Turqisë në rajon si edhe tentativat për të shtrirë ndikim në Ballkan përmes politikave islamiste
Gazeta greke: Rama ia ka dorëzuar Shqipërinë Erdoganit Gazeta greke "Kathimerini" i ka dhënë hapësirë të dukeshme në versionin online një shkrimi të gazetarit Stavros Dhimas n
Erdogan premtoi spitalin e Fierit, Rama zbulon detajet: Shefat e pavioneve do jenë turq! Kryeministri Edi Rama ka sqaruar si do të ndahen rolet me turqve dhe shqiptarëve në spitalin rajonal të Fierit, i cili p
FT: Presioni mbi Shqipërinë dhe loja e madhe e Erdoganit në rajon, intriga turke në Ballkan Nga Financial Times Më shumë se një vit më parë, shtetasi turk Harun Çelik u la i lirë nga burgu dhe u “paketu
Shehaj sulmon Ramën për spitalin e premtuar nga Erdogan: Do sjellësh mjekë nga Turqia? Pak ditë më parë kryeministri Rama gjendej në Turqi aty ku mori premtimin e Erdogan për ndërtimin e spitalit të Fierit.
Media greke: Takimi sekret, Rama ka frikë se e quajnë ushtar të Erdoganit në Ballkan Kryeministri Rama ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Greqi, pak ditë pasi takoi në Ankara edhe Presidentin Erdogan.
Rama-Erdogan në Ankara, "u mbars mali dhe polli një mi" Prof. Lisen BASHKURTI Vizitat e Kryeministrit Shqiptar Edi Rama në Turqi dhe takimet e tij me Presidentin Turk Erdoga
"Haxhiqamiloida" në Portën e Lartë të Erdoganit Nga Ermal Mulosmani Fjalën “haxhiqamiloida” e kam ndeshur për herë të parë në esenë “Mosmarrëveshja” të Ism
Rama injoron komentet për Erdoganin, e nis ditën si zakonisht Kryeministri Edi Rama ka vendosur të injorojë komentet që shpërthyen ditën e djeshme për të dhe Erdoganin, ndërsa e ka
Çmimi që do të paguajmë për dhuratat e Erdoganit Nga Andi Bushati: Sot në Ankara ka ndodhur një ngjarje e pazakontë. Kryeministrit shqiptar i është organizuar
Takimi Rama-Erdogan, mediat greke: Ne jemi armiqtë e tyre! Vizita e sotme e kryeministrit Rama në Turqi nuk është kaluar pa u vënë re edhe nga mediat greke. Gazeta greke El.gr
Rama shpërthen në lavdërata ndaj Erdogan e thumbon BE: Bllokuan ndihmat mjekësore! "Dua të shpreh faktin se solidariteti i Turqisë dhe i presidentit Erdogan nuk është vetëm për tërmetin por edhe për pand
Rama vë bastin e fortë me Erdogan: Do e kisha humbur me qejf! "Bastet në Turqi dhe Shqipëi janë të ndaluara me ligj, nuk mund të vinim bast, por basti i presidenti që të jetë gati pë
Salla plot me njerëz me maska, Rama krah Erdoganit thyen rregullat (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme po zhvillon një takim zyrtar në Turqi, ku po nënshkruhen disa marrëveshje ndërshtetë
Kuaj, limuzinë, flamuj e himne: Kështu u prit kryeministri Rama në Turqi (FOTO & VIDEO) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka nisur vizitë zyrtare në Turqi. Me të zbritur në aeroport, ai u prit fillimisht n
Rama në Turqi, pas takimit kryeministri do të hajë edhe bakllavanë e Erdoganit Kryeministri Rama do të pritet sot në një takim në Ankara nga Presidenti i Turqisë Rexheb Tayyib Erdogan. Presidenca