999 rezultate për

erĂs

"Në këto kohë kolerash", Robert Aliaj humb vëllain (FOTO LAJM) Robert Aliaj ka dhënë ditën e sotme një lajm tepër të hidhur për të dhe familjen e tij në rrjete sociale. Vëllai i ti
Rrëshqitje masive dherash, bllokohet aksi rrugor Tiranë-Burrel Një masiv i madh dheu është shembur në rrugën nacionale Burrel – Tiranë në afërsi të urës së Ulzës. Mjetet e firmës m
Rrëshqitje dherash në aksin Librazhd-Përrenjas, maunia bllokon qarkullimin (FOTO LAJM) Një maune ka devijuar nga rruga duke bllokuar qarkullimin për shkak të rrëshqitjes së dherave në aksin nacional Librazhd
Rrëshqitje dherash në aksin Elbasan-Përrenjas, radhë në dy krahët e rrugës Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, janë shkaktuar rrëshqitje dherash në aksin rrugor Elbasan-Përrenjas në fshatin
Covid-19 i merr jetën kornistit të Orkestrës së Teatrit të Operas dhe Baletit Kornisti Andrea Canaj, ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare pas një lufte me Covid-19, të cilën nuk e fitoi dot. Lajm
Koronavirusi i merr jetën violinistit të shquar shqiptar Një prej violinistëve më të spikatur të Teatrit të Operas dhe Baletit, Pavllo Papalilo ka ndërruar jetë nga COVID. Ai
Një formë tjetër "proteste" për Klodian Rashën, artisti i Operas vajton për të riun (VIDEO) Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë ka shkaktuar reagime të shumta nga qytetarët. Mbrëmjen e djes
Ktheu lokalin në fole lojërash fati, arrestohet 51-vjeçari në Elbasan Policia e Elbasanit ka arrestuar një 51-vjeçar. Uniformat blu njoftojnë se është vënë në pranga R.H., 51 vjeç, banues n
Deputetët shthurin gojën: Dëgjo këtu ti p*derast! (VIDEO) Një incident aspak i këndshëm ka ndodhur gjatë mbledhjes së komisionit për Integrimin Europian. Në momentin që kryeta
BMW M8 GC kundrejt RS6, E63 S dhe Panameras, kush mendoni se fiton? (VIDEO) Kur vije puna te prodhimi i veturave familjare me performanca të super veturave, askush nuk mund të krahasohet me prodhu
Festivali në prag, mos ndoshta shqiptarët nuk duhet të ulërasin më në Eurovizion? (VIDEO) Shqiptarët kanë një tipar special dhe ai është të ngrenë zërin edhe kur flasin. Dashje, padashje, zëri i fortë dhe ku
Murrizi çon në SPAK Lleshajn, tenderi i uniformave iu dha një kompanie dherash Myslim Murrizi, i shoqëruar nga Halit Valteri dhe Halil Jakimi janë paraqitur pak minuta më parë në SPAK, ku kanë depozi
Pushimet e nxehta të viteve '80, fotot e rralla të yjeve në ishujt e Italisë (FOTO LAJM) Përgjatë viteve, Capri ka tërhequr njerëzit të rëndësishëm në botë, që nga Mbretërit, yjet të Hollivudit, familje të pas
​Dy mumie befasojnĂ« shkencĂ«tarĂ«t: NĂ« formĂ« njerĂ«zore, por pa mbetje njerĂ«zore Dy mumiet miniaturĂ«, tĂ« cilat u zbuluan nĂ« Egjipt, u pĂ«rshkruan pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« me njĂ« skaner CT, imazhi i tĂ« cilit tre
"Më vjen të ulëras": Njihuni me CV-në e deputetes, dikur "Miss Tepelena" që do ndryshojë Kushtetutën Në një rast të pazakontë në historinë e tranzicionit shqiptar të 30 viteve të fundit, mazhoranca e Edi Ramës, së bashku
Kërkime intensive për trupin e Naya Riveras, çfarë mendohet të ketë ndodhur me aktoren Ylli i serialit “Glee”, aktorja Naya Rivera mund të ketë goditur kokën dhe rrëshqitur nga varka e saj në një liqen në Ka
"Ulërima nga dhimbjet e sinfoni kollërash", pacienti tregon ç'i panë sytë tek Infektivi Një prej pacientëve që fitoi betejën me koronavirusin ka rrëfyer në Facebook eksperiencën e tij me sëmundjen. Edmond Mar
Jo vetëm japrakë, gjethet e rrushit qenkan një "miminierë" e vërtetë vlerash ushqyese Gjethet e rrushit, një përbërës kryesor i kuzhinës mesdhetare janë të pasura me minerale dhe vitamina. Ndonëse këto të f
Pushimet e nxehta të viteve '80, fotot e rralla të yjeve në ishujt e Italisë (FOTO LAJM) Përgjatë viteve, Capri ka tërhequr njerëzit të rëndësishëm në botë, që nga Mbretërit, yjet të Hollivudit, familje të pas
Vetëm pak metra nga protesta, Rama provokon e futet i pashqetësuar tek Teatri i Operas Ndërkohë që Tirana është mbushur me protestues, Rama "provokon" dhe shkon tek Teatri i Operas së Baletit, duke injoruar