999 rezultate për

epiqendra

Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë ditën e sotme në vendin tonë. Një lëkundje e lehtë me magnitudë 3.5 ballë me
Ndihen lëkundje tërmeti në Prishtinë Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Prishtinë para pak minutash. Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC), magni
Tërmeti shkund Shqipërinë në mesnatë, ku ishte epiqendra Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.6  i shkallës Rihter dhe me një thellësi prej 5 kilometrash u regjistrua në orën 00:13.
Tërmeti lëkund Shqipërinë, ku ishte epiqendra Pasditen e sotme në Shqipëri janë ndjerë sërish lëkundje sizmike. Tërmeti ishte me magnitudë 3 ballë i shkallës rihte
Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë u ndje mbrëmjen e sotme, 29 kilometra në verilindje të Elbasanit. Ky është tërmeti
Një tërmet i fortë lëkund Turqinë Një tërmet me fuqi prej 4,2 ballë është ndjerë në Stamboll. AFAD njoftoi se epiqendra e tërmetit ishte në Detin Marma
Vendi nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet godet Shqipërinë Pak minuta më parë, është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 15 km në juglindje të
Ministria e Mbrojtjes jep detajet për tërmetin në mesnatë: Epiqendra ishte në Cërrik Rreth orës 01:25 minuta në vendin tonë, janë ndjerë lëkundje tërmeti. Sipas njoftimit zyrtar nga Ministria, tërmeti m
Tërmeti me magnitudë 4.6 tronditi Shqipërinë, ku ishte epiqendra Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot rreth orës 01:22 minuta në vendin tonë. Mësohet se lëkundjet sizmike me magnitudë 4.
Tërmeti zgjon Shqipërinë, ku ishte epiqendra Një tërmet ka lëkundur vendin tonë para pak minutave. Mësohet se epiqendra ishte në Detin Adriatik 11 kilometra në Ve
Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë. Tërmeti ka ndodhur vetëm pak minuta m
Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter janë ndierë para pak minutash në vendin tonë. Epiqendra is
Tërmeti godet Greqinë, ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.2, të shkallës Rihter u regjistrua në orën 06:01 mëngjesit të sotëm në lindje të ishujve Alkyo
Mëngjesi nis me lëkundje tërmeti, sa ishte magnituda Dita e sotme paska nisur me lëkundje tërmeti në Shqipëri. Sipas IGJEUM ky tërmet ka rënë rreth orës 07:00 të ditës së
Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra dhe magnituda Një lëkundje tërmeti është ndjerë në vend këtë mesditë, me epiqendër në Detin Adriatik. EMSC e ka regjistruar lëkundj
Tërmet në Greqi, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm sipas Institutit të Gjeodinamikës.
Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Mbrëmjen e sotme janë regjistruar lëkundje tërmeti në Korçë. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 22:06 dhe kanë qenë të
Tjetër lëkundje tërmeti në Shqipëri: Epiqendra dhe magnituda Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në vendin tonë. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, bëhet me dij
Shifra dramatike, Brazili epiqendra e re ekoronavirusit Brazili është shndërruar në epiqendrën e re të infeksioneve me COVID-19. Gjatë orëve të fundit vendi regjistroi një n
Lëkundet sërish toka, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Vendi ynë nuk po gjen qetësi nga tërmetet. Lëkundje janë regjistruar mëngjesin e sotëm pranë qytetit të Korcës. Tërm