999 rezultate për

epilepsia

Vetëm 20-vjeç, zbulohet shkaku i vdekjes së parakohshme të yllit të Disney-t Cameron Boyce vuante nga epilepsia. Familja e yllit të Disney-t që ndërroi jetë këtë javë teksa flinte gjumë tregoi se d
Ishte jetime, 18 vjeçarja në Vlorë nuk vdiq nga epilepsia Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e mërkurë në Vlorë. Një nxënëse vetëm 18-vjeç ka humbur ndjenjat në klasë dhe r
Gjendet një i vdekur në Prishtinë Një person është gjetur i vdekur në një kanal të Prishtinës mbrëmjen e që lam pas. Në fshatin Hajvalia një person i m
Ambulanca u vonua 30 minuta, mjekët zbardhin arsyet e vdekjes së Adelës Vdekja e gazetares Adela Xhamani ka tronditur thellë opinionin publik për shkak të rrethanave misterioze në të cilët ndo
Epilepsia i mori jetën Adelës? Mjekja hedh poshtë versionin Mjekja neurologe, Entela Basha, e përjashton si shkak të vdekjes epilepsinë, duke theksuar se janë shumë të rralla raste
Trondit mjekja: Pallavra, Adela nuk vdiq nga epilepsia! Atë nuk e lanë të flasë Mjekja e QSUT-së Teuta Alizoti ka reaguar menjëherë pas dhënies së versionit zyrtar të shkakut se përse ndërroi jetë gaz
Adela nuk vuante epilepsia, miqtë zbulojnë pse vdiq bukuroshja e BB Media shqiptare është në zi! Gazetarja Adelajda Xhamani ka ndërruar jetën mëngjesin e sotëm në banesën e saj. Polici
Kujdes! Mamatë që kanë artrit reumatoid rrezikojnë të lindin fëmijë me epilepsi Në një studim me rreth 2 milion fëmijë, shumica e fëmijëve të lindur nga nëna me artrit rheumatoid nuk kishin zhvilluar
Epilepsia 2-fish më e lartë në vendet me të ardhura të pakta Epilepsia është dy herë më e shpeshtë në vendet me të ardhura të ulëta dhe mesatare se sa në botën e zhvilluar, pohon ek