34 rezultate për

epersine

Xavi: Jemi nė formė tė mirė Mesfushori i Barcelonės, Xavi Hernandez, nuk e ka fshehur kėnaqėsinė pėr fitoren bindėse kundėr Atletic Bilbaos (5:2).
Mposhtet Reali (VIDEO) Valencia e Shkodran Mustafit ka mposhtur me rezultat 2-1 Mbretėrit e Real Madridit ndeshjen e zhvilluar nė Mestalla.
Fiton Arsenal (VIDEO) Fitore e vėshtirė e Arsenalit nė ndeshjen pėrballė QPR tė zhvilluar nė Emirates Stadium, ndeshja kjo qė pėrfundoi me rez
Barēa fiton derbin katalan (VIDEO) Barcelona ėshtė fituese e derbit katalan, duke mposhtur Espanyolin nė Camp Nou me rezultat tė thellė 5-1. Espanyoli n
Shqipėria po shkėlqen, barazojmė me Francėn (VIDEO) Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė
Roma nuk lėshon pe (VIDEO) Torino nuk ishte kundėrshtar i denjė pėr Romėn nė javėn e 11-tė nė Serie A. Nė ndeshjen e zhvilluar nė Olimpico, kryeqyt
CSKA shokon Cityn, Bayerni mposht Romėn (VIDEO) Bayern Munichu ka shėnuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Roės pėr tė siguruar kualifikimin nė fazėn tjetėr tė Ligės sė Kamp
Kualifikohet Dortmundi (VIDEO) Skuadra e Borussia Dortmundit e ka siguruar kualifikimin nė fazėn e eliminimeve tė Ligės sė Kampionėve, pasi sonte e ka
Arsenal barazon nė Emirates me Tottenham Hotspurin (VIDEO) Arsenali ka barazuar me rezultat 1-1 me rivalin e Londrės sė Veriut, Tottenham Hotspurin nė ndeshjen e zhvilluar nė Emir
Southampton pėrmbys dhe eliminon Arsenalin nga kupa (VIDEO) Southamptoni ka mposhtur Arsenalin nė Emirates Stadium me rezultatin 1-2, duke e eliminuar nga League Cup. Alexis San
Liverpool i rikthehet avazit tė vjetėr (VIDEO) Me rezultat 3-1, West Ham Unitedi e ka mposhtur Liverpoolin nė ndeshjen e javės sė pestė nė Ligėn Premier. Nė ndeshjen
City vendos njėrėn dorė nė titull (VIDEO) Manchester City ka regjistruar fitore shumė tė rėndėsishme prej 3-2 si mysafir i Evertonit nė Goodison Park. Ekipi vend
Arsenali nė zonėn Champions (VIDEO) Arsenali e ka pėrmbysur epėrsinė e West Hamit pėr tė dalė fitues (3-1) i ndeshjes sė vlefshme pėr javėn e 34 nė Premier
Juventus nuk di tė ndalet (VIDEO) Juventus ka shėnuar fitoren e radhės nė Serie A duke mposhtur Udinesen si mysafir me rezultat 0 me 2. Tė dy golat Juv
Bashar al Assad deklaroi epėrsi nė konfliktin e armatosur Presidenti i Sirisė Bashar al Assad ka deklaruar epėrsinė e shtetit nė konfliktin luftarak qė zgjat prej tre vjetėsh.
Juventus drejt titullit (VIDEO) Me rezultat 2-0, Juventusi e ka mposhtur Livornon nė Torino pėr tė ruajtur diferencėn prej tetė pikėsh kundrejt Romės nė
Roma drejt sigurimit tė vendit tė 2 (VIDEO) Me njė fitore komode prej 2-0, Roma e ka mposhtur Chievon para tifozėve nė Stadio Marc’Antonio Bentegodi nė Verona. Tė
Fiorentina-Udineze, ndeshja e parė e 1/2 nė Coppa Italia (VIDEO) Fiorentina ka mposhtur me rezultatin 2-1 Sienėn dhe ka siguruar biletėn pėr nė gjysmė finale. Violėt do tė ndeshen me
Reali vetėm 1 gol ndaj Espanyolit (VIDEO) Real Madridi fituar 1-0 kundėr Espanyolit nė ndeshjen e parė ēerekfinale tė Kupės sė Mbretit. Nė ndeshjen e zhvilluar
Arsenal eleminon Tottenhamin (VIDEO) Arsenali ėshtė kualifikuar nė raundin e katėrt tė Kupės FA duke eleminuar Tottenham Hotspur me rezultatin 2-0. Santi
 
Kosova feston sot 7-vjetorin e shpalljes sė Pavarėsisė. Portali Albeu.com uron gjithė shqiptarėt kudo ndodhen

Kosova feston sot 7-vjetorin e shpalljes sė Pavarėsisė. Portali Albeu.com uron gjithė shqiptarėt kudo ndodhen