Prokurorët zbarkojnë në Kuvend për arrestimin e Saimir Tahirit

epersi

Sporting në epërsi ndaj Juves (VIDEO) Sporting Lisbona ka kaluar në avantazh ndaj Juves në minutën e 12 pas një autogoli të shënuar nga Alex-Sandro
Bayern dyfishon shifrat ndaj Celtic (VIDEO) Muller dhe Kimmich i kanë dhënë Bayernit epërsinë me dy gola ndaj Celtic
LSDM po i fiton zgjedhjet bindshëm, udhëheq në 41 komuna Informacionet e fundit nga KQZ-ja në Maqedoni tregojnë se nga 25.95 për qind të votave të numëruara, LSDM udhëheq në 41
Beteja për komunat e kryeqytetit të Maqedonisë, dalin statistikat e para Televizioni Telma ka publikuar anketën për komunat e Shkupit, pjesë e Bashkisë së Shkupit. Statistikat janë nga anketa e
Islanda shënon kundër Kosovës (VIDEO) Islanda është duke mposhtur Kombëtaren e Kosovës me rezultat minimal 1:0. Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Islandë
Lewandowski çon Bayernin në 3-0 (VIDEO) Bayern Munich ka gjetur edhe golin e tretë në ndeshjen e Bundesligas ndaj Mainzit. Është sulmuesi polak, Roberto Lewa
"Shpërthen" stadiumi në Strumicë, Roshi shënon dhe gëzon tifozët (VIDEO) Shqipëria ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Maqedonisë. Golin për kombëtaren kuq e zi e shënoi Odise Roshi në mi
Milani shënon tre gola kundër Shkëndijës në San Siro (VIDEO) Milan ka shënuar edhe golin e tretë për 28 minuta ndaj Shkëndijës në fazën e play-offit të Europa Leagues, ku sërish gol
Shtanget Shkëndija, Milani kalon në epërsi (VIDEO) Milan ka kaluar në epërsi ndaj Shkëndijës, në minutën e 13’. Ishte Andre Silva ai që dërgoi topin në rrjetë në minutë
Real Madrid merr avantazhin në Superkupë, Casemiro mposht De Gean Real Madrid ka kaluar në avantazh në Superkupën e Europës që kundër Manchester United po luhet në Shkup të Maqedonisë.
Juventusi fiton në ndeshjen e fundit në Serinë A (VIDEO) Juventus ka mposhtur 1:2 Bolognan në udhëtim në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 38-të. Të tre golat në këtë ndeshje
Dy ditë para zgjedhjeve, Macron thellon epërsinë përballë Le Pen Kandidati i pavarur për president të Francës, Emmanuel Macron ka rritur avantazhin e tij në sondazhe ndaj rivales nga ek
Reali në epërsi ndaj Barçës (VIDEO) Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës, Ishte Casemiro ai që coi topin në rrjetë pas një tollovia të krijuar p
Nuk ndalet PSG-ja (VIDEO) Paris Saint Germaini e ka mposhtur 2:0 Montpellierin. Angel Di Maria ka shkëlqyer në fitoren prej 2:0 të PSG-së ndaj
Vidal kalon Bayernin në epërsi ndaj Realit (VIDEO) Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Real Madridit, me golin e mesfushorit kilian, Arturo Vidal, i cili shënoi në minu
Dybala kalon Juven në epërsi ndaj Barcelonës (VIDEO) Paulo Dybala ka kaluar Juventusin në epërsi ndaj Barcelonës në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve. Argjentina
"Zgjohet" Shqipëria, Balaj i mrekullueshëm (VIDEO) Më në fund Shqipëria ka shënuar gol ndaj Bosnjës, duke ngushtuar epërsinë me golin e Bekim Balajt në minutën e 68-të.
Xheko kalon Bosnjën në epërsi ndaj Shqipërisë (VIDEO) Edin Xheko ka kaluar Bosnjën në epërsi ndaj Shqipërisë duke shënuar nga penaltia në minutën e shtatë Ai realizoi nga
Kosova mposhtet edhe nga Islanda (VIDEO) Kosova ka pësuar humbje 1:2 nga Islanda në “Loro Boriçi”, që ishte humbja e katërt me radhë kualifikueset për botërorin
Juventusi rrit epërsinë ndaj rialëve për titull (VIDEO) Skuadra e Juventusit ka vazhduar me fitore në Serie A, pasi ka mposhtur në udhëtim Crotonen me rezultat 0:2. Golin e