37 rezultate për

epersi

Turqia barazon 1-1 me Hollandėn (VIDEO) Uesley Sneider ėshtė “heroi” i Hollandės. Sneider ka shpėtuar kombėtaren nga humbja, pasi ka shėnuar golin e barazimit n
Borusia fundos Shtutgarttit (VIDEO) Burusia Dortmund ka mposhtur me rezultatin 3:2 Shtuttgarttin nė kuadėr tė Bundesligės. Ekipi i Jurgen Kloppit ka mpos
Turpėrohet Chelsea (VIDEO) Tottenhami ka mposhtur me njė rezultat spektakolar 5-3 liderin e tabelės nė Premier League Chelsea duke i mundėsuar City
Barēa vjen fuqishėm (VIDEO) Barcelona ka mposhtur Paris Saint-Germainin nė pėrballjen e Grupit F me rezultat 3-1 pėr t'u kualifikuar tutje nga pozit
Bayerni s'mposhtet lehtė (VIDEO) Bayern Munich ka mposhtur Bayer Leverkusenin me rezultat 1 - 0, nė derbin e javės sė 14-tė nė Bundesligė tė zhvilluar nė
Sampdoria dhe Milan ndalen nė barazim (VIDEO) Sampdoria dhe Milani janė ndalur nė barazim 2-2, nė njė super ndeshje, tė luajtur pėr llogari tė jvėsh sė 10. Miqtė e
Anglia barazon me Ekuadorin (VIDEO) Anglia ka barazuar (2-2) kundėr Ekuadorit nė njė pėrballje miqėsore qė u zhvillua nė Sun Life Stadium nė Miami. Enner
Villareal shėnon plot 4 herė, por fiton Barēa (VIDEO) Barcelona ka bėrė njė pėrmbysje sensacionale ndaj Villarrealit nė Camp El Madrigal. Katalunasit ishin nė disavantazh pre
Sondazhi i muajit mars: PDK ėshtė nė epėrsi Sipas njė sondazhi tė kryer nė muajin mars, PDK ėshtė rikthyer nė epėrsi nė raport me LDK-nė. Sondazhi ka nxjerrė PDK 28
Bashar al Assad deklaroi epėrsi nė konfliktin e armatosur Presidenti i Sirisė Bashar al Assad ka deklaruar epėrsinė e shtetit nė konfliktin luftarak qė zgjat prej tre vjetėsh.
Asgjė e veēantė, United humbet sėrish (VIDEO) Olympiakosi e ka befasuar Manchester Unitedin duke e mposhtur me rezultat 2-0 nė pėrballjen e parė tė 1/8 tė Champions L
Peja mposht liderin e Ligės Ballkanike Peja e ka shėnuar fitoren e parė nė udhėtim nė Ligėn Ballkanike dhe kėtė pejanėt e kanė bėrė ndaj liderit tė kėsaj lige,
Barca rrugės pėr nė finale (VIDEO) Me rezultat 2-0, Barcelona e ka mposhtur Real Sociedadin nė pėrballjen e parė gjysmėfinale tė Kupės sė Mbretit qė u zhvi
Prishtina "shkatėrron" Kumanovėn Sigal Prishtina ėshtė kėndellur nga humbja befasuese nga Levski, pėr tė mposhtur sonte liderin e Ballkan Ligės, Kumanovė
Barazon City me skuadrėn e kategorisė 2 (VIDEO) Manchester City ka arritur tė nxjerrė sė paku njė barazim me Blackburnni nė kuadėr tė FA Cup. City e dominoi sfidėn,
Barazon United (VIDEO) Manchester United ėshtė detyruar tė kėnaqet me njė pikė nė ndeshjen nė udhėtim kundėr Cardiff Cityt. Edhe pse ishte d
United, me njė gol fiton tre pikė (VIDEO) Manchester Unitedi ka arritur tė mposht Real Sociedadin nė ndeshjen e Grupit A tė Ligės sė Kampionėve tė zhvilluar nė Ol
Ēmendet Ibra, shėnon katėr gola (VIDEO) PSG e ka pasur shumė tė thjeshtė me Anderlechtin ku ka fituar me rezultatin 0-5 Ibra (17’, 22’, 36’, 62’) ėshtė autori i
Gol nė sekondat e fundit, festa e ēmendur e CR7-ės (FOTO VIDEO) Real Madrid arriti tė marrė tre pikėt e rradhės nė La Liga vetėm falė golit tė Cristiano Ronaldos nė sekondat e fundit t
Italia siguron biletėn pėr Brazil 2014 (VIDEO) Fitorja e sotme e Italisė ndaj Ēekisė me rezultat 2-1 i ka siguruar italianėve biletėn pėr Botėrorin Brazil 2014. Edh
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.