epersi

Shkëndija U18 kalon në fazën tjetër të Kupës, duke eleminuar Vardarin Shkëndija U18 fituan betejën e Kupës me Vardarin, duke eliminuar ekipin shkupjan në fazën çerekfinale. Pas fitores 2:1 n
Juve kalon në epërsi kundër Crotones (VIDEO) Juventus ka shënuar golin e parë sonte kundër Crotones në "Allianz Stadium" Goli është shënuar nga Mario Mandzukic n
Napoli kalon në epërsi kundër Milanit (VIDEO) Napoli ka kaluar në avantazh kundër Milanit në "San Paolo" Goli është shënuar nga Lorenzo Insigne që ka marrë një to
Sanchez thellon epërsinë kundër Tottenhamit Arsenali në fundin e pjesës së parë ka thelluar epërsinë kundër Tottenham Hospurs. Alexis Sanchez ka shënuar golin e
Rodriguez kalon në epërsi Zvicren (VIDEO) Zvicra ka kaluar në avantazh kundër Irlandës së Veriut në "Windsor Park" Goli htë shënuar nga mbrojtësi i majtë, Ric
E PABESUESHME / Shikoni se çfarë ka humbur sonte Benzema (VIDEO) Real Madridi fitoi sonte kundër Las Palmasitme shifrat 3-0 në "Santiago Bernabeu" Por ajo që bie në sy është se çfar
Milan kalon në epërsi (VIDEO) Milan ka shënuar gol kundër Sassuolos në "Mapei Stadium" Goli është shënuar nga mbrojtësi Romagnoli që merr një asist
Liverpool kalon në epërsi (VIDEO) Liverpooli ka kaluar në avantazh pas 50 minuta lojë në "Anfield Road" Egjiptiani Salah i ka dhënë avantazhin Liverpo
Renditja e La Ligas pas humbjes së Realit (FOTO LAJM) Real Madridi ka pësuar humbjen e dytë këtë edicion në La Liga pas vetëm 10 xhirove. Los Blancos tani janë mposhtur 2:1 n
Gustavo kalon në epërsi Marsellën (VIDEO) Marsella ka kaluar në avantazh në ndeshjen që po luan kundë PSG. Goli i shënuar nga Luis Gustavo nga një distancë pr
Kane me një super gol kalon Totenhamin në epërsi kundër Liverpoolit (VIDEO) Tottenham Hotspur ka gjetur golin e parë në ndeshjen e tyre në shtëpi ndaj Liverpoolit. Është sulmuesi në formë, angl
Rrethi i dytë i zgjedhjeve, sfidë për partitë shqiptare Zgjedhjet e 15 tetorit nuk vulosën fitoren e shumë kandidatëve për kryetarë komunash gjë që la hapësirë për rrethin e dy
Sporting në epërsi ndaj Juves (VIDEO) Sporting Lisbona ka kaluar në avantazh ndaj Juves në minutën e 12 pas një autogoli të shënuar nga Alex-Sandro
Bayern dyfishon shifrat ndaj Celtic (VIDEO) Muller dhe Kimmich i kanë dhënë Bayernit epërsinë me dy gola ndaj Celtic
LSDM po i fiton zgjedhjet bindshëm, udhëheq në 41 komuna Informacionet e fundit nga KQZ-ja në Maqedoni tregojnë se nga 25.95 për qind të votave të numëruara, LSDM udhëheq në 41
Beteja për komunat e kryeqytetit të Maqedonisë, dalin statistikat e para Televizioni Telma ka publikuar anketën për komunat e Shkupit, pjesë e Bashkisë së Shkupit. Statistikat janë nga anketa e
Islanda shënon kundër Kosovës (VIDEO) Islanda është duke mposhtur Kombëtaren e Kosovës me rezultat minimal 1:0. Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Islandë
Lewandowski çon Bayernin në 3-0 (VIDEO) Bayern Munich ka gjetur edhe golin e tretë në ndeshjen e Bundesligas ndaj Mainzit. Është sulmuesi polak, Roberto Lewa
"Shpërthen" stadiumi në Strumicë, Roshi shënon dhe gëzon tifozët (VIDEO) Shqipëria ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Maqedonisë. Golin për kombëtaren kuq e zi e shënoi Odise Roshi në mi
Milani shënon tre gola kundër Shkëndijës në San Siro (VIDEO) Milan ka shënuar edhe golin e tretë për 28 minuta ndaj Shkëndijës në fazën e play-offit të Europa Leagues, ku sërish gol