999 rezultate për

enver

DOKUMENTI I CIA: Rrëfimi i rrallë i truprojës për të dashurat sekrete të Enver Hoxhës Më 2 nëntor 1962, diku në një kamp refugjatësh në Greqi, CIA, shërbimi sekret më i fuqishëm i Botës, ka kërkuar dhe admi
Dëshmia: Me urdhër të Enverit u vra vëllai im, komandant i "Çetës Plakë" të Vlorës Publikohet historia e panjohur e ndodhur në rrethin e Vlorës në vitet 1943-’44 ku Qarkori Komunist u përça dhe u nda në
Mik i ngushtë me Nolin dhe Avni Rustemin, si e pësoi kur nuk pranoi t'i jepte nagantin Enverit Publikohet historia e panjohur e Ali Vllamasit me origjinë nga fshatrat e Kolonjës, vëllait të politikanit të njohur, Se
Përplasja e Enverit me Tuk Jakovën e Bedri Spahiun, zbardhet dëshmia e ish-nënkryetarit të Gjykatës së Lartë Publikohet historia e panjohur e konflikteve që lindën në mesin e viteve ’50-të në mes Enver Hoxhës dhe dy bashkëpunëtor
"A jeni në vete?!", Ngjela zbulon se babai i tij i propozoi Enver Hoxhës legalizimin e hashashit Në Shqipëri shumë shpejt do të diskutohet drafti që parashikon legalizmin e kanabisit, sipas kryeministrit Edi Rama, vet
Si ua mori Enveri tokat pronarëve dhe ''dora'' e jugosllavëve në këtë reformë Publikohen për herë të parë dokumente të panjohura me shifra dhe fakte, të cilat hedhin dritë mbi Reformën Agrare që rea
Milaim Zeka: Jam krenar që e kam dashur Enver Hoxhën! Gazetari kosovar Milaim Zeka ka kujtuar në studion e emisionit “Provokacija” episodin e tre dekadave më parë kur i dhuro
"Maks Velo tablo me ndikime të huaja, në dosje kemi materiale që mund t' ja japim shokut Enver" Publikohet një raport-informacion i panjohur i përpiluar nga sektori i Arteve Figurative pranëpjimageLidhjes së Shkrimta
Dëshmia e korrierit: Enveri pushkatoi dhe burgosi të gjithë shokët e Qemalit, shoqëruesin e tij dhe familjen tonë Publikohet historia e panjohur e Qemal Stafës, i cili në vitin 1935, pas vdekjes së të atit, kolonel Hasan Stafës (ushta
Historia e panjohur e Qemal Stafës, korrieri i tij rrëfen detajet e rralla Publikohet historia e panjohur e Qemal Stafës, i cili në vitin 1935, pas vdekjes së të atit, kolonel Hasan Stafës (ushta
Fotot e rralla, Kur Enveri me Mehmetin takoheshin me gjyshin e Kim Jong-ut në Vlorë (FOTO LAJM) Memorie.al publikon disa foto të panjohura që i përksin viteve 1956-të, ku diktatori komunist i Shqipërisë, Enver Hoxha,
Minoritari që u arratis në ’82-in letër kërcënuese Enverit: Do kryej veprime ç’njerzore Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtëme në Tiranë dhe Autoriteti për
''Rroftë Stalini i madh dhe Enveri'', prapaskenat e Kongresit të III-të të Kishës Orthodokse që ndryshoi statutin Publikohet historia e panjohur të Kishës Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë, e cila në kongresin e jashtëzakonshëm të s
Rama sulmon analistët që e kritikuan: S’kam asnjë dëshirë të bëhem si Enveri Kryeministri Edi Rama në një komunikim me qytetarët në facebook ka shigjetuar analistët, pas komenteve të tyre për ndrys
Si e mësuam lajmin e vdekjes së Enverit në burgun e Burrelit, përse vetëm Dom Simon Jubani s'u gëzua Publikohet historia e panjohur e ndodhur më 11 prill të vitit 1985-së në burgun e Burrelit, ku asokohe vuanin dënimet e
Pamje të rralla, si shqiptarët mbajnë rradhë për të qarë mbi arkivolin e Enver Hoxhës (VIDEO) Sot, më 11 prill, është shënuar 35 vite nga vdekja e diktatorit Enver Hoxha i cili për më shumë se 40 vite drejtoi vendi
Qytetari ia thotë troç Ramës: Ngele duke na bo si Enveri! Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një komunikim përmes Facebook me qytetarët. Kreu i qeverisë iu është për
"Babanë e varrosëm me qerre", historia tragjike e gjeneralit që punoi si punëtor llaçi Publikohet historia e panjohur e Todi Naços me origjinë nga Pogradeci, babai i të cilit, Spiro, mik i ngushtë i Fan Noli
Enveri e la në një kasolle qeni, historia tragjike e ushtarakut të njohur Publikohet historia e panjohur e gjeneral-major Nexhip Vinçanit me origjinë nga Kolonja, njëri prej ushtarakëve madhorë
Rezarta Shkurta në izolim, citon fjalët e Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Në këto ditë lufte botërore me virusin i cili po merr me mijëra jetë njerëzish, i fundit që na shkon në mendje të citojm