999 rezultate për

enet

Vazhdonin të vinin baste, përballen sot me gjykatën 84 biznesmenët e arrestuar Gjykata e Tiranës do të japë sot masat e sigurisë për 84 nga 115 personat e arrestar për ushtrimin e aktivitetit të jash
Arrin në 79 numri i të infektuarëve me koronavirus në Itali, Lombardia dhe Veneto të gjunjëzuara Bilanci i siguruar nga mbrojtja civile flet në Itali për 79 të infektuar (përfshirë dy viktima dhe një të shëruar) në Lo
Koronavirusi ne Itali: Pamjet me dron të qytetit në Itali që ngjan si qyteti fantazëm (VIDEO) Rrugë e sheshe bosh, farmacistë me maska. Kjo është pamja e qytetit Kodonjo, Itali mëngjesin e 21 shkurtit. Pamjet ja
Irakienët nuk e besojnë dot, bie bora e dytë brenda shekullit Banorët e Bagdadit nxituan të bënin topa bore ose të bënin fotografi të martën, ndërsa kryeqyteti irakian u zgjua i vesh
Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM) Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksio
"Fol mirë ti o k**", kush është nëna që dhunoi barbarisht vajzën pasi nuk kishte larë enët (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme në emisionin investigativ, “Fiks Fare”, u transmetua një rast i tmershëm ku një nënë dhunonte në mëny
Rrihte barbarisht vajzën se s'kishte larë enët, shoqërohet në polici nëna sarandiote (VIDEO) Policia e Sarandës ka shoqëruar në polici nënën e të miturës shtetasen E.M. 41 vjeçe, e cila dhunoi të bijën. Në një
Pamje të pabesueshme! Nëna dhunon vajzën 13-vjeçare se nuk kishte larë enët (VIDEO) Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës dhunën “kafshërore” ndaj një vajze vetëm 13-vjeçare. Autori nuk ishte i panjoh
Mjekët e gjenetikës dekodojnë helmin e gjarprit kobra Më shumë se 100 mijë veta vdesin çdo vit nga kafshimi i gjarprit. Tani një ekip mjekësh ka analizuar helmet e kobrës nga
Futbollistit i ndodh tragjedia në Australi, mbytet dhe shqyhet nga peshkaqenët Një tragjedi ka ndodhur në brigjet e Twilight Beach, në Australi: Eric Birighitti, futbollisti australian 21 vjecar, ka
Ndryshoi genet e foshnjeve, dënohet studiuesi që habiti botën Media shtetërore kineze njoftoi se një shkencëtar dhe dy asistentë të tij janë dënuar për shkelje të një urdhri qeverita
Ndryshoi genet e foshnjeve, dënohet studiuesi Media shtetërore kineze njoftoi se një shkencëtar dhe dy asistentë të tij janë dënuar për shkelje të një urdhri qeverita
Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM) Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksio
3 pika që duhen patur parasysh, kur të blini detergjentin e radhës për enët tuaja! Nuk ka rëndësi sesa ujë përdorni. Copëza të detergjentit do të mbeten në sipërfaqe të enëve dhe në fund do të përfundojn
Alumini në ushqime, rreziku më i madh nga enët e kuzhinës Alumini i pranishëm në tabakatë metalike dhe fletët e letrës që përdoren për ruajtjen dhe gatimin e ushqimit mund ”të mi
Këta janë peshkaqenët më të rrezikshëm në botë (FOTO LAJM) Ekziston një listë me peshkaqenët më të rrezikshëm në të gjithë botën. 1. Dhe ajo kryesohet nga peshkaqeni i madh i b
Nga mutacionet gjenetike tek mbipesha, 7 shkaqet e kancerit të vezoreve Lajmi i mirë: Kanceri i vezoreve nuk është aspak i shpeshtë. Rreziku që ka një grua për t’u prekur nga ky kancer në gjit
U ndërtua 8 vite më parë, shkatërrohet plotësisht shkolla në ish-Kënetë Shkolla “Naim Babameto” në zonën e ish-Kënetës në Durrës është një nga ndërtesat që ka pësuar dëme mjaft të mëdha nga të
Çfarë tregojnë shenjat në banesat e dëmtuara? Ky është bilanci nga tërmeti Zv. Ministrja e Brendshme Rovena Voda ka bërë një bilanc mbi qarkun e Durrësit (tre bashki) dhe situatën e deritanishme
Flet eksperti: Arsyet pse u shembën ndërtesat në ish-Kënetë Eksperti Ylber Muceku ishte ftuar mëngjesin e sotëm në studion e "Abc-ja e mëngjesit" me Enkel Demin i cili foli për zo