999 rezultate për

energjitik

Greqia fillon kërkimin e naftës në detin Jon Nën praninë e vetë kryeministrit Tsipras si dhe ambasadorëve të SHBA dhe Francës, ministri grek i Energjitikës ka nënshk
Ministrja e Energjitikës shkarkon drejtorin e Albpetrolit, kush e zëvendëson Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku shkarkon drejtorin e Albpetrol Kastriot Bejtaj. Shkarkimi i
Kompaninë energjitike EDS e Angjushev u shitet grekëve Kompania e zëvendëskryeministrit Koço Angjushev që merret me tregtinë e energjisë EDS, u shit sot tek kompania shtetëror
Gjermanët do të tentojnë të zhbllokojnë linjën energjitike Shqipëri-Kosovë Sekretariati i Komunitetit të Energjisë ka përcaktuar një ndërmjetës nga qeveria gjermane për të “rakorduar” procesin me
Kërkohet llogari për bllokimin e rrjetit energjitik nga Serbia Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot kërkuan sqarime nga drejtori i Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë përse nuk p
Kur do të rikthehet kriza energjitike? Korporata Energjetike e Kosovës një muaj më parë kishte thënë se Kosova mund të përballet me një krizë energjetike, për
Kosova del nga kolapsi energjitik, ja vendimi për pronat në Hadë e Shpitullë Qeveria e Kosovës sot në mbledhjen e saj ka miratuar propozim vendimin përfundimtar për shpronësim të pronave në Hade dh
Kuvendi i Shqipërisë ratifikon marrëveshjen energjitike me Maqedoninë Me 76 vota pro, deputetët e maxhorancës në Kuvendin e Shqipërisë kanë ratifikuar marrëveshjen mes qeverisë shqiptare dhe
Shembet stacioni energjitik, 40 të vdekur në Kinë (FOTO LAJM) Një platformë betoni u shemb nga një kullë në kantierin e ndërtimit të një stacioni energjitik në provincën Jiangxi të K
Gjiknuri hedh poshtë akuzat e Berishës Pas akuzave të bëra nga ish kryeministri Berisha, një kundërpërgjigje e hapur ka ardhur nga Ministri i Energjitikës, Dam
OSHEE investime për rrjetin energjitik në zonën e Selitës Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri dhe administratori i OSHEE-së, Adrian Çela, inspektuan sot një prej
Gjiknuri: Thellim i bashkëpunimit me Gjermaninë në sektorin energjitik Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në takim një delegacion gjerman të kryesuar nga Drejtori
Rama: S’ka krizë energjitike por injorance Në Samitin Ekonomik të mbajtur në Turqi, kryeministri Rama ka theksuar se nuk ka krizë energjitike, por injorance dhe se
Drejtoresha e BB, Goldstein: Reforma në sektorin energjitik po ecën shumë mirë Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në një takim Drejtoreshën për Europën Juglindore në Bank
Bushati-Spahos: Ata që sot akuzojnë, janë po ata që dje rrënuan sektorin energjitik! PS me anë të deputetit Ervin Bushati, ka reaguar ndaj deputetit demokrat Edmond Spaho, lidhur me akuzat për OSHEE. Ai th
Rama: Një histori suksesi në sektorin energjitik I pranishëm në takimin e ministrave të komunitetit të energjisë, kryeministri Edi Rama u shpreh se reforma në energji ka
Arsyet pse nuk duhet të pimë pije energjitike Kemi lexuar studime të ndryshme që janë zhvilluar në lidhje me rëndësinë e pijeve të gazuara për shëndetin tonë. Tashmëd
Ekskluzive / A po hyn Çalik në sektorin energjitik në Shqipëri? Pas privatizimit nga Çalik Group të KEDS Kosova para rreth dy vitesh, duket se ky grup tashmë synon edhe tregun energjit
Ekspertët e energjitikës: “Bankers” fajtor për shpërthimin në Marinzë Ministria e Energjitikës përmes grupit të saj të ekspertëve ka konkluduar se shpërthimet e ujit e gazit në Marinzë kanë
Basha pyet Ramën: Sa do të rritet çmimi i energjisë? Pas kryeministrit Edi Rama që shkroi në rrjetet sociale se do të dalë edhe vetë në protestë nëse çmimi i energjisë rrite