999 rezultate për

energjise

6 ushqimet që duhet të hani kur nuk keni fare energji Mungesa e energjisë mund të ndikojë në aktivitetet tuaja të përditshme dhe t’ju bëjë më pak produktivë. Edhe pse të g
OSHEE paralajmëron për ndërprerjen e energjisë në dy zonat e njohura në Tiranë OSHEE njofton se nesër do të ketë stakim të energjisë elektrike në dy zona të Tiranës. Sipas OSHEE, stakimi do të zgj
Durrësi në terr! Prej dy ditësh banorët e këtyre zonave nuk kanë energji elektrike Problemi i mungesës së energjisë elektrike vazhdon të jetë një problem i madh dhe aktual në Shqipëri. Në disa fshatra
Moti i keq përfshin Shqipërinë, OSHEE zbulon dy qytetet pa energji elektrike "OSSH thekson se grupet e avarisë janë në terren dhe po punojnë për rikthimin e energjisë tek të gjithë abonentët." O
Rama flet për sektorin energjitik: Pas Kosovës, linjë interkonjeksioni dhe me Maqedoninë Kreu i qeverisë Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku kanë dalë sot në konferencën e
Serbia ndërpret transmetimin e energjisë për Kosovën Menjëherë pas fillimit të operimit të pavarur të sistemit energjetik të Kosovës, Serbia ka ndërprerë transmetimin e 500
KONTRATA/ Një tjetër dhuratë për inceneratorin e Elbasanit (FOTO LAJM) Një kontratë e dytë autorizon kompaninë koncesionare “Albtek Energy” për të shfrytëzuar për 25 vjet impiantin e prodhimi
Zbardhet udhëzimi: Si do të regjistrohet gjoba për maskat në faturën e dritave Kush gjobitet nga Policia Bashkiake apo Policia e Shtetit për mosmbajtje të maskës, penalitetin do ta paguajë bashkë me
Instalojnë 187 panele diellore, por harrojnë t’i lidhin me rrjetin e energjisë! Qyteti francez i Roubaix njoftoi me entuziazëm të madh se kishte blerë 187 panele diellore për të gjeneruar një pjesë të
Me çfarë ta zëvendësosh kafenë, nëse ke nevojë për energji Shumica prej nesh kemi nevojë për dozën e kafesë dhe nuk e fillojmë dot ditën pa të. Për disa njerëz kafeja është e domo
10 "superushqimet" që ju furnizojnë me energji Një dietë e pasur me ushqime proteinike do të na japë energji të majftueshme për një ditë aktive. Por cilat janë këto us
Gjoba, grekët na marrin 44 milionë dollarë, reagon MEI Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar përmes një deklarate për të sqaruar pse kompania greke e hodhi në g
Tërmeti i 26 nëntorit u regjistrua vetëm 15 sekonda, lëkundja dëmtoi stacionin elektrik IGJEUM ka regjistruar vetëm 15 sekondat e para të tërmetit të 26 nëntorit, kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë ele
14 viktima dhe gjysmë milioni shtëpi në terr, uragani "Laura" gjunjëzon Teksasin dhe Luizianën Uragani “Laura” që ka goditur shtetet amerikane të Luizianës dhe Teksasit deri më tani ka shkaktuar 14 viktima. Media
Rritja e çmimit të energjisë elektrike, protestuesit kanë bllokuar autostradën Tetovë-Shkup (VIDEO) Qytetarët e Tetovës me automjete sot kanë protestuar për të tretën herë me radhë pasi që Komisioni Rregullator i Energje
Moti i keq dhe era e fortë bën namin në Kosovë: Dëmtime banesash e shembje shtyllash Ditët e fundit moti ka qenë i luhatshëm në Kosovë, por pasditen e sotme dhe gjatë mbrëmjes ka pasur prishje të tij duke
Në këtë qytet të botës nuk ekzistojnë paratë, pushteti dhe as feja Në Indi ekziston një qytet “utopik” me 25 mijë banorë, i quajtur Auroville, ku paraja, pushteti dhe feja nuk kanë asnjë
Transporti publik, reagon Ministria e Infrastrukturës dhe energjisë Ministria e Infrastrukturës dhe energjisë ka reaguar në lidhje me protestën e operatorëve të transportit publik. Mini
HEC-ve iu miratohet çmimi për 2020, rreth 12% më i ulët se një vit më parë Prodhuesit me përparësi të energjisë do të paguhen me 7.448 lekë për çdo kilovat energji që shesin tek kompania publike
Nuk do e keni të lehtë! Gjeni 7 gabimet në këtë foto Kjo enigmë do ju fusë në mendime, do ju lodhe juve dhe trurin tuaj. Përpiquni të gjeni të gjitha gabimet në këtë foto pa