999 rezultate për

energjise

Pa karbohidrate dhe yndyrna, kjo është dieta që përdorin VIP-at Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Mësoni pse na ndodh që kur prekim dikë na "zë korenti" Kjo është arsyeja pse krijohet elektricitet kur takohemi me dikë. Kush e di sa herë do të keni marrë një lloj rrufeje p
Energjia e rinovueshme do jetë burimi i parë në 2040 Hidrocentralet duket se nuk do të jenë të përhershëm, hapat grumbullimin e energjisë në mënyra tjera kanë filluar, shkru
Burgjet mbipopullohen me shoferët e hajdutë të energjisë Të dhënat e siguruara nga Top Story, tregojnë se popullsia e burgjeve në vitet e fundit ka pësuar një rritje të vazhdues
ERE urdhëron OSHEE-në: Mos i ndërprisni energjinë atyre që nuk kanë të paguajnë Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka operuar kryesisht me prerjen e energjisë elektrike për ata që nuk pag
"Ngrin" Fierza, shkakton faturën 40 milion euroshe Dëbora dhe ngricat vazhdojnë të mbajnë peng prodhimin e energjisë elektrike në kaskadën e Drinit. Mësohet se niveli i Fi
Pa karbohidrate dhe yndyrna, cila është dieta që përdorin VIP-at Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Mësoni pse kilogramët e tepërt hiqen ngadalë dhe merren shpejt Kontrollimi i peshës është i bazuar në balancën në mes konsumimit të kalorive dhe energjisë që harxhoni gjatë një dite.
Jo shumë larg Tiranës, fshati pa energji elektrike prej 7 vitesh Fshati Derje është vetëm 40 km larg Tiranës. Në vitin 2011 disa persona të panjohur vodhën transformatorin dhe linjën el
Po përhapet me shpejtësi, çfarë është dieta ketogjenike Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Shtrenjtohet energjia elektrike, dhurata e Ramës ndaj shqiptarëve për Vitin e Ri Qeveria ka miratuar planin strategjik të reformimit për sektorin energjetik, i cili mund të sjellë rritjen e çmimeve të
Qeveria ul çmimin e energjisë për serbët e veriut Serbët e katër komunave me shumicë serbe, do të përfitojnë nga ky muaj një ulje prej 3.5 përqind në çmimin e rrymës. Kë
Haradinaj nuk merr masa ndaj KEDS-it por thotë se ka reduktime deri më 15 dhjetor Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar sërish lidhur me reduktimet e energjisë. Haradinaj ka thënë se reduk
Deri në 6 orë, rikthehen reduktimet e ashpra të energjisë KEDS-i ka rikthyer në gjithë vendin reduktimet e ashpra të energjisë elektrike, deri në 6 orë pa rrymë. Të premten Z
KEK: KEDS-i e ka fajin që qytetarët po rrinë në terr Korporatës Energjetike të Kosovës ka sqaruar se nuk ka asnjë përgjegjësi sa i përket furnizimit të konsumatorëve me ener
Qeveria i reagon KEDS-it: Mos nxirrni arsye për të reduktuar energjinë elektrike Qeveria e Republikës së Kosovës me anë të një komunikate për media njofton se është duke i përcjellë me shqetësim redukt
Kaburantet, shqiptarët vidhen nga shteti dhe tregtarët njëkohësisht Tregtia e karburanteve ka shfaqur gjithnjë probleme me cilësinë e ulët të produktit që i ofron qytetarëve. Për Kontroll
Mali i Zi dhe Maqedonia i japin një goditje Kosovës Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri ka njoftuar se Maqedonia dhe Mali i Zi nuk e kanë përkrahur anëtarësimin e Kosovës në rrj
Mësoni nëse do të rriten çmimet e ngrohjes qendrore Çmimi që do ta paguajnë banorët e komunës së Prishtinës, të cilët furnizohen me ngrohje nga ndërmarrja “Termokos”, do të
Bëhuni gati! Ja kur ndyshon ora Ditën e dielë, më datë 28 tetor, të gjithë mund të flemë një orë më shumë. Akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta mbrapa