999 rezultate për

energjike

Nëse nuk po arrini të ngelni shtatzënë, faji mund të jetë i kafes Sipas një studimi të kryer në Shkollën e Mjekësisë së Universitetit Nevada në Reno, kafeina ndërhyn në kontraktimet musk
Çfarë ndodhë nëse pini një deri në tre pije energjike në ditë Disa studime shkencore të pavarura kanë zbuluar se pijet energjike shkaktojnë dëme serioze tek njerëzit. Dëmet prekin
Aurela Gaçe ndan videon e rrallë, 9 muajshe shtatzënë super energjike në skenë (VIDEO) Artistja e njohur e skenës shqiptare, Aurela Gaçe është kthyer pas në kohë me disa video nga periudha kur ka qenë shtatz
E frikshme, çfarë iu bën enëve të gjakut një pije e vetme energjike Një hulumtim i realizuar nga Universitetit të Teksasit, i pari që tregon qartë rrezikun e sindromit metabolik të shkaktu
Pija energjike krijon varësi më shumë se kokaina Konsumimi i pakët i pijeve të gazuara nga dieta juaj është një mënyrë e shpejtë për të përmirësuar shëndetin dhe për të
Kur u ktheva kishin mbyllur derën! Shoku i Indritit tregon momentin e vrasjes Shoku i Indrit Çelajt, 26 vjeçarit të vrarë pak ditë më parë duke punuar në Tiranë ka treguar se çfarë ndodhi atë ditë.
Pijet energjike i shkatërruan jetën këtij 21-vjeçari (FOTO LAJM) 21 vjeçari Vinie Pyner nga Anglia, pretendon se pijet energjike ia kanë ndryshuar tërësisht të ardhmen e tij dhe jo për
Pse pijet energjike janë të dëmshme për shëndetin Shpesh herë kemi dëgjuar se konsumimi i tepër i pijeve energjike është i dëmshëm për organizmin. Por ccfarë ndodh konkre
Kujdes me konsumimin e pijeve energjike, i shkaktojnë dëme zemrës Vetëm një pike energjike mjafton për të shkaktuar problemet në zemër, me efektin që nis 90 minuta pas pirjes. Sipas s
Pijet energjike i shkatërruan jetën, rrëfimi i burrit që u kthye nga vdekja (VIDEO) Ndërsa fillon një vit i ri dhe palestra bëhet prioritet, një grua paralajmëron mbi rreziqet e pijeve energjike. Bashk
Shkaku i kësaj gjuhe të frikshme fshihet pas atyre që ne pijmë çdo ditë (FOTO LAJM) Tashmë janë të ditura problemet e theksuara që shkaktojnë në trup pijet energjike në trup. Shumë sheqer, taurinë dhe
Shpërthim i yllit "Perëndia e kaosit" është afër, sa rrezikohet toka Shkencëtarët australianë në Universitetin e Sidneit kanë zbuluar një yll që e kanë quajtur, “Perëndi të kaosit” pasi pri
Pas basteve, Rama monopolizon pijet energjike? Qeveria pas nismës për të hequr të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë në vendet e banuar, ka vendosur të ndërmarrë një
E konfirmon studimi, të gjitha pijet energjike kanë urinë dhe spermë demi Kompania Longhorn Cattle ka krijuar zhurmë kur kanë paraqitur rezultatet e tyre të një studimi të kryer për të kuptuar p
Edhe Eleni tund skenën, këngëtarja shqiptare korr duartrokitjet e publikut Edhe një nga tre shqiptarët në Eurovizion, Eleni Foureira ka përformuar shkëlqyeshëm. Ajo ka bërë një performancë shu
Eleni shkund skenën në Lisbonë, shqiptarja duartrokitet plot entuziazëm Edhe një nga tre shqiptarët në Eurovizion, Eleni Foureira ka përformuar shkëlqyeshëm. Ajo ka bërë një performancë shu
Adoleshentja humbi jetën, Kanadaja kufizon pijet energjike me alkool Kanadaja do të kufizojë shitjen e pijeve energjike me përmbajtje alkooli pas vdekjes së një adoleshenteje e cila piu dis
Si jua shkatërrojnë trupin pijet energjike Sipas studimeve të fundit, pijet energjike shkaktojnë efekte anësore negative te gjysma e të rinjve, transmeton Klan Kos
Këshillat më të çuditshme për shëndetin, por që duhet t’ja vini veshin Pi kafe për një dremitje çlodhëse Në një studim japonez që ekzaminonte si të përfitohej maksimalisht nga dremitja, nj
Mësoni çfarë rreziku fshihet pas një pijeje energjike! Gjatë viteve të fundit, bota është përfshirë në rrethin vicioz të pijeve energjike, me shumë kafeinë dhe substanca sinte