999 rezultate për

energji

Ju flihet edhe ju pasi ushqeheni? Mësojeni pse ndodh A ju zë gjumi pasi të hani ushqim? Keni menduar ndonjëherë përse ndodh kjo? Ky fenomen ndodh për një arsye. Pse ndjeh
Zonat/ Nesër do të ketë ndërpreje të energjisë në Tiranë OSHE njofton abonentët kryeqytetas se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës ditën e nesër
10-11 tetor, këto zona në Tiranë s’do kenë drita Oshee nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në dy ditët e ardhshme disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elek
Centralet bërthamore lundruese, përcaktues të tregun global të energjisë Më 14 shtator, centrali bërthamor lundrues i energjisë Akademik Lomonosov arriti në qytetin port Pevek në lindjen e larg
Ups! Ndërpritet energjia elektrike në mes të “Dance With Me” (VIDEO) Gjatë emisionit “Dance With Me” mbrëmjen e sotme, një incident ka ndodhur në transmetim live. Vetëm pak përpara se të
Zonat, nesër do të ndërpritet energjia në Tiranë OSHEE ka njoftuar se më datë 7 tetor do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës. Sipas njof
Rama: I falen borxhet e energjisë dhe ujit familjeve të prekura nga tërmeti Në një dalje për mediat, kryeministri Rama nuk la pa përmendur të prekurit nga tërmeti i 21 shtatorit, ku dëmet ishin te
Tirana në terr, zonat që nuk do kenë drita nesër OSHEE njofton se nesër më datë 2 tetor do te këte statike energjia në disa zona të Tiranës. Sipas njoftimit të OSHEE-
Nesër pa drita! OSHEE njofton oraret e ndërprerjes së energjisë në Tiranë Qytetarët e Tiranës do të vazhdojnë të vuajnë mungesën e energjisë elektrike. Lajmi është dhënë nga vetë OSHEE, sipa
"Super energji", Luana Vjollca publikon gallatën nga provat gjenerale (VIDEO) Në vetëm pak ditë pritet të nisë emisioni i cili ka mbajtur të gjithë teleshikuesit të mbërthyer pas ekranit ‘Shiko Kush
Shqiptarët kishin kultivuar lëndë narkotike në fermën e italianit, çfarë zbuloi policia Dy shqiptarë u arrestuan në Torino, përkatësisht 36 dhe 27 vjeç nën akuzat e prodhimit dhe shitjes të lëndëve narkotike,
Depozita natyrore gjigante, ku ruhen stoqet e naftës së SHBA-ve Pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabine Saudite, zyrtarët amerikanë nuk përjashtojnë mundësinë e shfrytëzimit të r
Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të energjisë, por zhyti në varfëri shqiptarët (VIDEO) Ky eshte videomesazhi tjeter me fakte i kreut të opozitës Lulzim Basha për skandalet e qeverisjes se Edi Ramës. Këtë
Përfshihet nga flakët kabina elektrike, qindra familje pa energji Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët dukje e nxjerrë jashtë funksionit trnsformatorin që furnizon banorët me
Komuniteti që jeton pa energji elektrike Një komunë në zemër të Seulit po jeton pa energji elektrike dhe madje drejton edhe një kafene pa energji elektrike. N
Pse dyert e dritaret janë investim? Vera u mbyll dhe me dimrin në prag, shumë mendojnë për izolimin e duhur, ruajtjen e ngrohjes në shtëpi, kursimin me fatu
Prek të gjitha familjet: Një tjetër PiPiPi në horizont? Një procedurë prokurimi e hapur së fundmi për shprehje interesi ka nxjerrë në pah objektivin e Operatorit të Shpërndarje
Si të llogaris sa kalori më duhen gjatë ditës? Një veprim i thjeshtë për të vlerësuar sa kalori djeg trupi juaj(Energjia Ditore) është: Femra: Pesha (kg) x 0,9kcal/
Arrestohet ish-drejtori i mirëmbajtjes në Gjirokastër Policia e Gjirokastrës ka arrestuar Ish-drejtorin e Agjencisë së Mirëmbajtjes në bashkinë e Gjirokastrës, Armand Mamani.
Kur u ktheva kishin mbyllur derën! Shoku i Indritit tregon momentin e vrasjes Shoku i Indrit Çelajt, 26 vjeçarit të vrarë pak ditë më parë duke punuar në Tiranë ka treguar se çfarë ndodhi atë ditë.