999 rezultate për

energji

Energjia e rinovueshme do jetë burimi i parë në 2040 Hidrocentralet duket se nuk do të jenë të përhershëm, hapat grumbullimin e energjisë në mënyra tjera kanë filluar, shkru
Burgjet mbipopullohen me shoferët e hajdutë të energjisë Të dhënat e siguruara nga Top Story, tregojnë se popullsia e burgjeve në vitet e fundit ka pësuar një rritje të vazhdues
ERE urdhëron OSHEE-në: Mos i ndërprisni energjinë atyre që nuk kanë të paguajnë Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka operuar kryesisht me prerjen e energjisë elektrike për ata që nuk pag
"Ngrin" Fierza, shkakton faturën 40 milion euroshe Dëbora dhe ngricat vazhdojnë të mbajnë peng prodhimin e energjisë elektrike në kaskadën e Drinit. Mësohet se niveli i Fi
Pa karbohidrate dhe yndyrna, cila është dieta që përdorin VIP-at Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Pijet energjike i shkatërruan jetën, rrëfimi i burrit që u kthye nga vdekja (VIDEO) Ndërsa fillon një vit i ri dhe palestra bëhet prioritet, një grua paralajmëron mbi rreziqet e pijeve energjike. Bashk
Mësoni pse kilogramët e tepërt hiqen ngadalë dhe merren shpejt Kontrollimi i peshës është i bazuar në balancën në mes konsumimit të kalorive dhe energjisë që harxhoni gjatë një dite.
Bora bllokon fshatrat e Elbasanit, 3 mijë familje pa energji elektrike I ftohti dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme të mëdha me furnizimin me energji elektrike të mjaft zonave të ve
Dhjetra fshatra në vend mbeten të izoluara dhe pa energji elektike Situata e krijuar nga reshjet e dendura të dëborës është shumë alarmante. Edhe pse në disa zona kanë pushuar reshjet
Kujdes, në këto lagje të Prishtinës do të shkëputet energjia elektrike KEDS njofton se si pasojë e mbingarkesës së transformatorit të KOSTT-it në Prishtina 7, dhe me kërkesë të kësaj kompanie
Jo shumë larg Tiranës, fshati pa energji elektrike prej 7 vitesh Fshati Derje është vetëm 40 km larg Tiranës. Në vitin 2011 disa persona të panjohur vodhën transformatorin dhe linjën el
Varka misterioze mbërrin në breg, shënimi mbi të bëhet viral Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Po përhapet me shpejtësi, çfarë është dieta ketogjenike Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Shtrenjtohet energjia elektrike, dhurata e Ramës ndaj shqiptarëve për Vitin e Ri Qeveria ka miratuar planin strategjik të reformimit për sektorin energjetik, i cili mund të sjellë rritjen e çmimeve të
Provojeni, çfarë ndodh nëse shtypni këtë pikë në trupin tuaj Saktësisht në qendër të koshit të kraharorit gjendet pika energjike CV17. Ajo pikë është e lidhur edhe me zemrën tonë, e
Skandaloze, qeveria i pret energjinë studentëve në protestë Qeveria është investuar e gjitha për të sfumuar protestën e studentëve ku fillimisht me diversion, më pas me presion për
Këto janë qytetet që do të ngelin pa energji KEDS ka paralajmëruar ndërprerjet e rrymës Prishtina. Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -N
Nëse serbët ndalin ujin, në Kosovë 600 mijë persona nuk do të kenë energji Spekulohej në mediat serbe se Ujmani, do ta ndal furnizimin me ujë, si shenjë hakmarrje ndaj taksës 100%, për prodhimet
Turqit fitojnë 22 milionë euro duke shitur energjinë e Kosovës Kompania për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) gjatë vitit 2017 ka dyfishuar fitimin, duke e krahasuar me një vit më
Familja Rugova nuk ngopet me para nga shteti por kjo nënë e dëshmorëve s'ka as energji Nuk është vetëm familja Rugova që po e zhvat shtetin. Të tillë ka edhe në qeveri, kuvend e presidencë. Kjo vjen ndërk