999 rezultate për

energjetik

Ulet çmimi i karburanteve në Maqedoni, tabela me çmimet e reja Prej sot karburanti do të shitet me çmim më të ulët. Sipas vendimit të Komisionit Rregullator për Energjetikë (KRRE) nga
Ministrja e re e Energjetikës kërkon shkarkimin e kreut të OST Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku çon në Bordin e OST kërkesën për shkarkimin e kreut të OST pas
Ministrja e re e Energjetikës, shpenzime pa "fre" dhe festa luksoze (VIDEO) Ajo që u konsiderua qysh ditën e parë të krijimit si “superministria” e Damian Gjiknurit, tashmë pritet të drejtohet nga
Serbia po mban të bllokuar linjën energjetike Kosovë - Shqipëri Ka dy vjet që është inauguruar linja e interkoneksionit mes Kosovës dhe Shqipërisë, por e cila ende mbetet jofunksionale
Shtrejtohen karburantet në Maqedoni Nga sot hyn në fuqi vendimi i Komisionit Rregullativ për Energjetikë për shtrejtimin e ri të karburantëve për dy denarë
Maqedonia radhitet e para për reformat në Energjetikë Në raportin e për zhvillim të qëndrueshëm të Shoqërisë për Energjitik për vendet e Ballkanit Perendimor, Maqedonia është
A do të rritet çmimi i energjisë elektrike me Ligjin e ri për Energjetikë? Çmimi i ri i energjisë elektrike nuk do të rritet me Ligjin e ri për Energjetik, me të cilin do të liberalizohet tregu i
ZRRE jep leje për disa kapaciteteve energjetike, “Kosovës A” edhe një vit Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka zhvilluar mbledhjen e parë për vitin 2018, pas funksionalizimit të
Qindra miliona euro të investuara nuk e nxorrën Kosovën nga kriza energjetike Qindra miliona euro llogariten investimet që janë realizuar në termocentralet e Korporatës Energjetike të Kosovës, që ng
Armenia drejt energjisë diellore për reduktimin e varësisë ruse E varfër dhe e izoluar, Armenia është mbështetur te Rusia për një kohë të gjatë për të mbuluar nevojat energjetike. A
Ambasada deklarohet për marrëveshjen e termocentralit Kosova e Re Ambasada e SHBA-së në Prishtinë përmes një deklarate për media ka mirëpritur marrëveshjen e djeshme mes Qeverisë së Koso
Përveç KSHZ-së, edhe Komisioni rregullator për energjetikë me paga shtesë Nuk janë vetëm anëtarët e KSHZ-së që kanë ndarë kompensime, të njëjtën gjë e kanë bërë edhe anëtarët e Komisionit rregul
Kosova mund të përballet me krizë energjetike vitin e ardhshëm Vonesa e shpronësimit të pronarëve në fshatrat në të cilat planifikohet krijimi i minierës së re të thëngjillit, i cili
Kur do të rikthehet kriza energjitike? Korporata Energjetike e Kosovës një muaj më parë kishte thënë se Kosova mund të përballet me një krizë energjetike, për
Kriza energjetike, Mustafa takon ministrat dhe drejtorin e KEK-ut Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi sot një takim pune me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fer
Kosova në prag të kolapsit energjetik Kosova është në prag të kolapsit energjetik pasi ka qymyr edhe për një muaj. Nëse Qeveria e Kosovës nuk do të arrijë
KOMENT/ A do të rusifikohet gazjellësi TAP? Nga Shaban Murati Një pikëpyetje e re ka lindur dhe po shoqëron ndërtimin e gazsjellësit Trans Adriatik, TAP, dh
Marshuesit e Zharrëzës: Nuk futemi në çadrën e Lulzim Bashës (FOTO & VIDEO) Marshuesit e Zharrëzës ndodhën tani pranë Vorës duke ardhur në Tiranë. Pritet që ata të mbërrijnë sonte ose nesër në mën
Rikthehet eksporti i energjisë (VIDEO) Shqipëria u rikthye sërish një vend eksportues neto i energjisë elektrike, teksa për herë të parë pas 6 vjetësh prodhimi
Moti i keq lë pa drita Kukësin Që prej mesnatës, për shkak të motit të keq Qarku i Kukësit ka mbetur pa energji elektrike. Nga raportimet e para më