999 rezultate për

endrra

20-vjeçari nga Memaliaj: 10 vite i paralizuar, por me shumë ëndrra! “Jeta është e bukur, jetoje atë çdo ditë”. Ky është mesazhi që përcjell Denisi, 20-vjeçari nga Memaliaj, që prej më s
Biznesmeni Ilirjani e quajti mashkullin e ëndrrave, Gjuzi: E ke mendjen në prapakolp (VIDEO) Biznesmeni Elton Ilirjani dhe kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i kanë habitur të gjithë mbrëmë me deklaratat e
Noizy qenka i dashuri i ëndrrave, çfarë bën kur i mërzitet e dashura (FOTO LAJM) Noizy është kthyer në një ndër reperët më të suksesshëm të momentit, i cili e ka ndarë me të gjithë historinë e veçantë
Parisi qyteti i ëndrrave, por pse turistët kthehen të zhgënjyer (FOTO LAJM) E këni dëgjuar shprehjen e famshme "Të shoh Parisin dhe të vdes". Kjo vërteton se pafund njerëz kanë ëndërr që të viz
Ëndrra amerikane, tre rrugët për të fituar GreenCard Të marrësh Green Card nuk është e lehtë. Ekzistojnë tri mundësi. Njëra është blerja me një çmim, i cili nuk bëhet i
Krasniqi bën realitet një nga ëndrrat e tij, hap palestrën e parë Boksieri shqiptar Haxhi Robin Krasniqi ka njoftuar se ka hapur palestrën e parë të tij, që ka qenë gjithmonë një synim i
Do t’ju rrëqethin, 10 histori të frikshme ëndrrash që u bënë realitet 1. Një herë, nëna ime pa në ëndërr një grua që i rrinte në cep të krevatit dhe i thoshte të nxirrte mamin dhe tezen time
Më vodhët ëndrrat: 16 vjeçarja përballet me liderat botërorë "pa ju dridhur qerpiku" (VIDEO) Greta Thunberg është vetëm 16 vjeçe dhe mori pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së për ndryshimet klimatike. Aj
Pishinat e ëndrrave, kur arkitektët rivalizojnë natyrën (FOTO LAJM) Keni hyrë ndonjëherë në një pishinë nga ku nuk ju bëhet të dilni më?! Pishinat e ëndrrave ekzistojnë vërtet. Dhe jo v
Dua Lipa kunata e ëndrrave, lë pas të gjitha angazhimet për të mbështetur Gigi Hadid (FOTO LAJM) Dua Lipa dhe partneri i saj, Anwar Hadid për disa ditë morën pjesë në “ New York Fashion Week” dhe më pas u larguan në
Është folur për burrin e ëndrrave, po një grua e tillë duhet të plotësojë këto kushte Meshkujt dhe gratë në raportin e tyre në çift vendosin “rregulla” të qartë për bashkëjetesën, detyrimet familjare, por m
"U largova nga Shqipëria nga frika se do më vrisnin", ndërpritet ëndrra e 30-vjeçarit shqiptar në Britani Një shtetas shqiptar i cili pretendon të jetë viktimë e trafikimit të qenieve njerëzore, është arrestuar nga policia bri
Rudi Vata: Mavraj të largohet nga Kombëtarja, ne flemë me ëndrra Rudi Vata ka qenë tejet kritik me përfaqësuesen shqiptare pas ndeshjes. Ai ka thënë se Mërgim Mavarj duhet të largohet n
Ëndrrat për kualifikim, rruga kalon sot nga Franca Shpresat për një kualifikim në fazën finale të EURO2020, Kombëtarja Shqiptare vijon t’i ketë. Por rruga drejt arritjes s
Elita dhe Gjiko në pushimet e ëndrrave, pamjet më të ëmbla me Zërin (FOTO LAJM) Reperi Gjiko dhe moderatorja e njohur Elita Rudi, që pas ardhjes së vogëlushit Zëri në jetë, e kanë vendosur në qendër t
Pushimet e ëndrrave, Gjiko dhe Elita "arratisen" me Zërin drejt destinacionit fantastik (FOTO & VIDEO) Pas koncerteve të shumta të verës, reperi Gjiko ka marrë disa ditë pushimi dhe është nisur së bashku me bashkëshorten e
Llojet e ëndrrave erotike dhe kuptimi i tyre A e keni pyetur vetën se çfarë kuptimi kanë ëndrrat erotike? Ëndrrat mund të jenë shpesh qesharake e shpesh të çudits
“Vrapim me ëndrra në zemër”, Luiza Gega triumfon në Roverto “Një atlet duhet të vrapojë me ëndrrat në zemër e jo me paratë në xhep”, ka qenë një shprehje e famshme e vrapuesit çeko
Merr fund ëndrra e të riut për të studiuar në universitetin e më të mirëve, shokët e "godasin" pas shpine Një i ri palestinez, i cili fitoi bursë studimi në Universitetin e Harvardit është kthyer sërish në Liban pasi iu refuzu
Bashkëshorti i ëndrrave! Ja ç’bën Jakub kur e ka larg Afërditën (FOTO LAJM) Një vit më parë, modelja Afërdita Dreshaj u kurorëzua me martesë me sportistin çek jakub Kindl, me një ceremoni madhësht