999 rezultate për

encĂs

Gazetari: 700 milionë euro janë kredi, Shqipëria nuk ka nevojë për borxhe konferencash! Sot në Bruksel në Konferencën e Donatorëve, u mblodhën 1.15 miliardë euro dhe do të shpenzohen për ndërtimin e zonave të
Nuk kishim as doreza as kokore, SHBA dhuron 330 mijë dollarë pajisje për situata emergjencash Shtete e Bashkuara të Amerikës i kanë dhuruar Forcave të Armatosura Shqiptare mbi 330,000 dollarë pajisjesh për raste em
Kushtojnë pak dhe përgatiten shpejt, ushqimet më të mira në raste emergjencash Pas ditëve të vështira që vendi ynë ka kaluar pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, ndihmat ushqimore kanë një pikë e
33 doktor shkencash dhe 919 magjistra pa punë Rritet numri i personave të kualifikuar që janë pa punë. Edhe pse përqindja e papunësisë në mënyrë të vazhdueshme ulet,
Maqedonia ka 29 doktorë shkencash dhe 889 magjistra të papunësuar Të dhënat e muajit gusht të Agjencisë për punësim tregojnë se 12.952 persona me arsim të lartë nuk janë të punësuar, ndë
Brenda tuneleve misterioze shqiptare (FOTO LAJM) Gjatë periudhës së komunizmit Shqipëria ka pasur një forcë të denjë ajrore, për rajonin. Pajisjet e hershme që tashm
New York, shitet apartamenti që kushton 100 milion dollarë (VIDEO-FOTO) Ndodhet në tre katët e fundit të gratacelës City Spire në New York. Ka 6 dhoma gjumi, 9 banjo, një sallë konferencash e
Shkëmbim eksperiencash ne mjekesi, konference në Elbasan Ka nisur pune Konferenca e IV Mjekësore Ndërkombëtare e Specialiteteve në qytetin e Elbasanit. Gjatë tre ditëve që do