999 rezultate për

emrit

Ermal Fejzullahu zbulon historinë e veçantë që fshihet pas emrit të së bijës (FOTO LAJM) Pak ditë më parë bashkëshortja e këngëtarit Ermal Fejzullahut, Ariana solli në jetë fëmijën e tyre të katërt. Çifti u bë
Dilema e mbiemrit pas maretse, VIP-at shqiptare që nuk e ndërruan (FOTO LAJM) Prej vitesh jemi mësuar me idenë dhe traditën se direkte pas momentit të kurorëzimit të dashurisë së një çifti, vajza të
Dilema e mbiemrit pas maretse, vip-at shqiptare që nuk e ndërruan (FOTO LAJM) Prej vitesh jemi mësuar me idenë dhe traditën se direkte pas momentit të kurorëzimit të dashurisë së një çifti, vajza të
E padëgjuar më parë: Refuzojnë ti japin pasaportë për shkak të mbiemrit të turpshëm (FOTO LAJM) Një burrë nga Cornëall nuk është në gjendje të largohet nga Mbretëria e Bashkuar pasi emri i tij konsiderohet shumë i pa
Ivanov sërish del kundër emrit Maqedonia e Veriut Presidenti i vendit, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë së Ve
Fillon zbatimi i emrit Maqedonia e Veriut Pas ratifikimit të Protokollit për anëtarësimi të Maqedonisë në NATO nga ana e Parlamenti grek, mbetet që Greqia të njof
ǒpo ndodh në Maqedoni pas ndryshimit të emrit? Nga Boris Georgievski Dimri është i ftohtë dhe me borë, më shumë se zakonisht por kjo është e vetmja shenjë që
Rusia, kundër emrit të ri të Maqedonisë Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë për ndryshimin e emrit të vendit është imponuar nga jashtë dhe nuk pasqyron vullneti
Ndryshimi emrit ‘’Camp Nou’’ vijojnë negociatat te Barcelona Barcelona është shumë pranë modifikimit të emrit të stadiumit të saj. Sipas lajmit të publikuar nga radio “RAC 1”, që gj
Gjithçka që duhet të dini për ndryshimin e emrit në Maqedoni Ndryshimi i Kushtetutës, proces i cili nuk është i lehtë dhe i thjeshtë ka gjithsej 15 faza. Shumica parlamentare deri m
Historike, parlamenti i Maqedonisë miraton ndryshimin e emrit Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që
Kammenos propozon marrëveshje tjetër me Maqedoninë përveç emrit Ministri grek i Mbrojtjes ka propozuar nënshkrimin e marrëveshjeve me vendet fqinje, që do të shërbejë si barrierë ndaj
"Kajan", cili është kuptimi i emrit të djalit të Veliajt (FOTO LAJM) Ditën kur erdhi në jetë i biri, vetë kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili mori pjesë në hapjen dhe startimin
Perëndimi kërkon zgjidhjen e çështjes së emrit në Kuvend Kanë kaluar pothuajse një janë nga zbatimi i referendumit në vend, Hyrja në NATO dhe BE e Maqedonisë është prioritet, ng
BDI me 35 shtabe do të punojë për ndryshimin e emrit të Maqedonisë Shtabi Qendror i Bashkimit Demokratik për Integrim për referendumin më 30 shtator ka mbajtur një takim në selinë e parti
Kammenos kërcënon Ciprasin për paktin e emrit të Maqedonisë Ministri grek i Mbrojtjes është kundër marrëveshjes së emrit të Greqisë me Maqedoninë duke kërcënuar maxhorancën e brish
450 mijë maqedonas kundër marrveshjes së emrit Marrveshja e emrit qe ministria e Punëve të Jashtme maqedonase firmosi me Greqinë duket se ka irrituar shumë qytetarët m
ASH siguron BE-në për marrëveshjen e emrit Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe deputeti i ASH-së Syrija Rashidi, zhvilluan takim me zyr
Një pakicë del të protestojë para Kuvendit kundër emrit (VIDEO) Sikurse ishte dhe parashikuar, ka filluar protesta para Kuvendit të Maqedonisë e paralajmëruar pikërisht në momentin kur
Disa tifozë nacionalistë përsëri protestuan kundër emrit Protestat kundër marrëveshjes për emrin janë mbajtur edhe mbrëmjen e së hënës para Kuvendit të Maqedonisë, por ato kanë