999 rezultate për

emocionale

"Do të jem topçi përjetë", Ozil me letër të hapur emocionale për tifozët e Arsenalit Mesut Ozil ka thënë se do të jetë topçi përjetë, në një letër të hapur drejtuar tifozëve të Arsenali pas kalimit në Fene
Mbajti krahun e Arjonit, Ana sulmon Sindin: Je e lirë të shfrysh hormonet e tua emocionale e s*ksuale Ana është rikthyer në studion e Përputhen Prime mbrëmjen e sotme për të folur mbi të gjitha ato që kanë ndodhur mes asaj
Si ti dalloni shenjat e depresionit, efektet në gjendjen emocionale dhe fizike Depresioni është një sëmundje shumë më komplekse sesa të ndjerit i mërzitur ose pa energji dhe motivim. Sipas Healthl
Mesazhi i Ahmetit për Bullgarinë Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, në një deklaratë për Kanal 5, tha se i mbështet bashkëqytetarët e tij maqedonas në mosmarrëv
Astrologia zbardh parashikimin e muajit: Nga shenjat më me fat deri tek rreziqet që iu kanosen E ftuar mëngjesin e kësaj të hënë në emisionin “Ditë e Re” në Rtv Ora ishte astrologia Meri Gjini për të folur mbi paras
EMOCIONUESE/ Në ndeshjen e NBA-s nuk u sulmua për 24 sekonda në nderim të Kobe Bryant (VIDEO) E gjithë NBA-ja dhe e gjithë bota po vajtojnë vdekjen e Kobe Bryant. Kampioni i shkëlqyeshëm dhe asi i basketbollit q
Shenjat se një person ka pasur mungesë të dashurisë gjatë fëmijërisë 1. Mungesa e besimit Zhvillimi i një ndjenje besimi në një nivel individual kërkon një mjedis të qëndrueshëm të jas
Emocionale: Antonella reagon në këtë mënyrë pasi Messi fitoi "Topin e Artë" Lionel Messi është fitues i çmimit më të vlefshëm individual në botë "Topi i Artë". Sulmuesi argjentinas arriti të tr
Si të merrni veten pas një katastrofe mjedisore Katastrofat si uraganët, tërmetet, aksidentet a zjarret janë të papritura, të befta dhe dërrmuese. Shumë njerëz mund të
Si të shmangim "ngjitjen" e tepëruar ndaj partnerit Kur fillon një histori dashurie, gjithçka duket shumë e bukur. Emocionet e fillimit bëjnë që dy partnerët të jetojnë faz
"Qau Tahiri, qau Tahiri", ish-ministri reagon lidhur me gjendjen emocionale Ish-ministri Saimir Tahiri gjatë fjalës së tij për media, ku ashtu sikundër paralajmëroi do të jepte një konferencë ku s
Mendojeni dy herë para se të nevrikoseni, shkenca vërteton se nervat ju shëndoshin Të bëhesh me nerva sjell një numër të madh rrisqesh nga pas si konfliktet apo ti bësh keq vetes, por këtë lloj rreziku n
Atmosferë emocionale në stadiumin “Fadil Vokrri” Ka filluar ndeshja e SuperKupës në mes të Dritës dhe Prishtinës Ashtu sikurse është pritur, atmosfera në stadium është
Personat me inteligjencë emocionale e shmangin viktimizimin Personat me nivele të larta të inteligjencës emocionale janë të aftë t’i perceptojnë, kontrollojnë dhe vlerësojnë emocio
8 karaktere manipulatorësh emocionalë Ne të gjithë e dimë se si ndihesh kur manipulohesh emocionalisht. Mund të jetë jashtëzakonisht efektive, prandaj disa in
Ariana Grande rikthehet me këngë emocionale Ariana Grande është rikthyer me projektin e saj të parë muzikor që nga sulmi terrorist me bombë që la të vdekur 22 perso
Koha në të cilën zgjoheni tregon se çfarë shqetësimesh keni Sipas mjekësisë tradicionale kineze, cikli i gjumit mund të zbulojë shumë për gjendjen fizike dhe emocionale dhe mund të
Rama ngre tonet: Mos më tregoni telenovela emocionale me prindër e fëmijë Kryeministri Edi Rama në Opinion ka ngritur tonet kur gazetari i ka prezantuar disa raste kur trari ndante edhe fëmijët
Vizita emocionale e Malalas në vendlindje Fituesja e çmimit Nobel për Paqe, Malala Yousafzai, është nisur për në Britani pas përfundimit të vizitës së saj katërdi
Mësoni çfarë flasin sytë tuaj për ju: A jeni të lindur si lider, apo jeni tepër emocionalë Ngjyrën e syve, në rend të parë, e përcakton sasia e shpërndarjes së pigmentit të melaninës, ndërkaq që nga lashtësia ng