999 rezultate për

emigranteve

Spanja i shpall "luftë" emigrantëve, kthen menjëherë 116 marokenë të dhunshëm Spanja nuk do të tolerojë përpjekje e dhunshme për të hyrë në vend, tha qeveria të mërkurën. Deklarata erdhi në përgj
Rama bën pehlivanin me Europën: Turp, shyqyr që ishim ne Nga takimi informal i vendeve të Ballkanit në Durrës, kryeministri Edi Rama foli për Kryeministri Edi marrjen e 20 emigr
Vendimi i Italisë, Bushati paralajmëron marrjen e emigrantëve Paralajmërimi i Italisë ditën e sotme për të ndërprerë fondet për Bashkimin Evropian, nëse shtetet e tjera nuk i marrin
Shtohet ardhja e refugjatëve, edhe sot u kapën 25 veta në Kapshticë Nuk ndalet fluksi i emigrantëve nga vendet e Lindjes së Mesme. 25 refugjatë janë kapur ditën e sotme në Kapshticë. Burim
Tragjedia në Itali, rritet numri i emigrantëve që ndërruan jetë në aksidentin fatal Ka arritur në 12 numri i të vdekurve nga aksidenti i rëndë rrugor që ndodhi pasdite ne autostradën 16 në kryqëzimin Ripa
Vazhdon hyrja e emigrantëve në Shqipëri, opozita në heshtje të dyshimtë Tashmë ka përfunduar procesi për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe bashkë me të u harruan edhe "temat mëdha" të opo
Vendet e BE-së pranojnë emigrantë të shpëtuar në Mesdhe Pesë vende evropiane kanë rënë dakord të pranojnë një pjesë të gati 450 emigrantëve që po transportohen nga dy anije ush
Ministri gjerman kalon caqet, bën humor me largimin e emigrantëve Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer e ka kthyer me nota humori lajmin për deportimin e 69 emigrantëve afganë ng
BE përpiqet të mbyllë Rrugën e Mesdheut për emigrantët Gjermania, Austria dhe Italia thanë të enjten se do të zhvillojnë bisedime javën e ardhshme për të diskutuar se si ta mb
Përfundimisht Italia i thotë "JO" emigrantëve "Emigrantët e shpëtuar nga anijet e drejtuara nga organizatat joqeveritare nuk do të lejohen në Itali", ka thënë Ministr
Emigracioni çështja kryesore e samitit të BE-së Emigracioni është tema kryesore e Samitit të krerëve të BE-së, që po zhvillohet në Bruksel, rëndësia e të cilit u theksu
Edhe Spanja u mbyll portat emigrantëve, refuzohet anija me 230 persona Spanja ka refuzuar të marrë në një anije bamirëse që mbante 230 emigrantë, duke theksuar se vendi nuk mund të jetë "orga
Trump: Kam udhëzuar të bashkohen familjet e emigrantëve Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se ai ka udhëzuar agjencitë federale të bashkojnë familjet emigrante të ndara pas
Revista “Time” ironizon Trump për situatën e emigrantëve në SHBA John Moore, fotografi fitues i çmimit Pulitzer që punon për agjencinë Getty Images, ka fotografuar emigrantë që kalojnë
Tërhiqet Trump, nesër votohet projektligji për të mos ndarë familjet e emigrantëve Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka premtuar aksion konkret politik për të mbajtur familjet e bashkuara në mesin e një v
Pas emigrantëve, Salvini u shpall "luftë" romëve që jetojnë në Itali Ministri i Brendshëm italian, njëkohësisht dhe zëvendës/kryeministër në qeverinë Conte vijon reformat e programit të qev
Spanja pranon "ofertën franceze" për të marrë emigrantë nga bordi i Aquarius Spanja thotë se ka pranuar një ofertë nga Franca për të marrë disa prej 630 emigrantëve të shpëtuar nga anija Aquarius,
Grekët u vënë fshesën shqiptarëve: Dëbohen 3427 shqiptarë Policia greke ditën e sotme ka bërë publike se sipas planit për trajtimin e emigrantëve të parregullt, për muajin maj ja
Zgjidhet kriza e 600 emigrantëve të mbetur "peng" në mes të detit Në bordin e anijes Aquarius gjenden 629 emigrantë të shpëtuar në Detin Mesdhe, prej tyre 123 të mitur të pashoqëruar, 11
Rama tregon nëse do të ndërtoje gardhe me gjemba kundër emigrantëve Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për televizionin gjerman ARD dhe i pyetur në lidhje me hapjen e negociatav