E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
999 rezultate për

emigranteve

Pushtohet nga flakët kampi i emigrantëve në Bosnje, 29 të lënduar Një kamp migrantësh në në veri-perëndim të Bosnje e Hercegovinës është përfshirë nga flakët. Si pasojë e zjarrit 29 p
Suprizat/ Fiton Le Pen dhe radikalët kundër emigrantëve në Gjermani kalojnë pragun Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi duelin e saj simbolik me presidentin Emmanuel Macron k
HARTA/ Ku jetojnë dhe punojnë 1 milion shqiptarë në Europë (FOTO LAJM) Në 2018-n numri i shqiptarëve rezidentë në një nga vendet e Bashkimit Europian ishte 990,372 sipas të dhënave të publiku
Vëllezërit përdhunuan motrat: Emigrantët rrëfejnë tmerrin e udhëtimit për në Europë Prerje të organeve gjenitale; detyrim për të ecur zhveshur për kilometra të tërë; detyrimi i vëllezërve për të përdhunua
Matteo Salvini i thotë ‘Po’ punësimit të 30 850 emigrantëve Zëvendëskryeministri Matteo Salvini i ka thënë “Po” punësimit të mijëra emigrantëve. Përmes një dekreti, ministri i Bren
Italia hap 30 000 vende pune, kush mund të aplikojë Italia ka hartuar një draft ligjor për pranimin e 30 850 emigrantëve nga vendet ekstra komunitare mes të cilave dhe Shqi
Kush është shqiptari i kapur në Angli, "koka" e trafikut të emigrantëve me kamion Policia e Britanisë së Madhe ka arritur të vërë në pranga me qëllim ekstradimin një shqiptarë që akuzohet si "koka" e tr
Arrestohen dy mashtruesit e emigrantëve në Lezhë Policia e Lezhës ka vënë në pranga dy persona, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kundrejt shumës monetare 1.000 euro
Shqiptari kandidon për deputet në Greqi, çmenden ekstremistët Një emigrant shqiptar në Greqi ka shumë shanse të zgjidhet deputet në parlamentin grek. Fatos Malaj, ndërmjetës ndër
Horror në rrugë, tre persona digjen të gjallë në makinë pas aksidentit (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë i ka marrë jetën tre emigrantëve të paligjshëm në Greqi ku pas aksidentit ata janë djegur brenda ma
Shifra alarmante, Shqipëria e treta për numrin e emigrantëve Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë
Zbulohen 5 vrasje të tjera të emigrantëve shqiptarë nga grekët Gazetari Shpëtim Zinxhira prej kohësh ka publikuar emra të emigrantëve shqiptarë që janë vrarë në shtetin grek ku ka pat
Gjermania ndryshon politikat e pranimit të emigrantëve, kush mund të pranohet E quajnë “tetori i artë”, ose koha më e mirë në Gjermani që numri i të papunëve të bjerë në nivele rekord. Aktualisht
Ushtria amerikane në alarm, hidhet në sulm për tu mbrojtur nga refugjatët Shtetet e Bashkuara të Amerikës po i dërgojnë mbi pesë mijë trupa përgjatë kufirit me Meksikën. Forcat ushtarake shte
SHIFRA/ Sa miliardë sollën emigrantët në ekonominë shqiptare Që nga viti 1992, kur nisën flukset e para të prurjeve të emigrantëve, deri në fund të 2017-s, janë futur në ekonominë s
Ndihmoi emigrantët, kryebashkiaku italian përfundon në arrest shtëpiak Kryebashkiaku i Riaces, një qytezë jugore e Italisë e njohur për politikat e saj miqësore ndaj emigrantëve, është vënë n
Italia nuk pranon emigrantë Italia do të mbyllë kufirin e saj për anijet e refugjatëve të paligjshëm nga vendet e lindjes, pavarësisht rrezikut që m
Alarmi i deputetëve holandezë: Kriminale sjellja e emigrantëve ilegalë shqiptarë Emigrantët shqiptarë që nisen ilegalisht me kamionë nga Holanda drejt Britanisë së Madhe janë bërë një fenomen shqetësue
Suedi, emigranti godet me grusht kandidatin e partisë ekstremiste (VIDEO) Një anëtar i partisë suedeze e krahut të djathtë "Alternativa për Suedinë" (AfS), i cili aktualisht po kandidon për në p
Nisin hetimet në Gjermani ndaj protestave kundër emigrantëve Gjermania po heton se kush e zbuloi një urdhërarrest për një të dyshuar irakian, për një rast të therjes me thikë, që nx