999 rezultate për

emigracionin

Rregulla të reja për emigracionin, çfarë duhet të bëni nëse doni të punoni në Angli Britania e Madhe ka njoftuar rregulla të reja për emigracionin. Masat e reja do të hyjnë në fuqi duke nisur prej 1 jana
UNESCO: Shqipëria, me emigracionin më të lartë të njerëzve të arsimuar në Europë, konkurrojmë me… Afrikën Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon nega
Trump firmos: Nuk ka më Lotari Amerikane Nuk do të ketë më lotari amerikane vitet e ardhshme. Nëse nuk keni fituar deri më tani dhe SHBA është ëndrra juaj, atëhe
Shifra të frikshme për emigracionin, shqiptarët po ikin nga sytë këmbët Nga janari në nëntor të vitit 2018, diferenca mes shqiptareve që kanë udhëtuar jashtë vendit ka qenë shumë e lartë në ra
Hapja e negociatave, çfarë përgjigje mori Rama në Austri? Kryeministri Edi Rama nuk ka mundur të marrë një "PO" të saktë nga Austria në lidhje me negociatat e Shqipërisë në BE.
Propozimet për emigracionin mbeten pezull Senati amerikan hodhi poshtë të katër propozimet për reformën e imigracionit që shqyrtoi këtë javë në diskutimet e përku
Trump mban fjalimin për gjendjen e SHBA, flet për ekonominë dhe emigracionin Në fjalimin mbi gjendjen e vendit, që zgjati 1 orë e 20 minuta, Presidenti Donald Trump theksoi gjendjen e mirë ekonomik
Kanadaja ndryshon rregullat për emigracionin, ja të gjitha kriteret që duhet të plotësoni Kanadaja ka njoftuar ndryshime rrënjësore për kushtet e emigracionit, duke pranuar për të dytin vit radhazi, 305 mijë em
"Evropa ka nevojë për emigracionin" Evropa ka nevojë për emigrantë për ekonominë e saj dhe do të mund ta zgjidhë krizën e refugjatëve vetëm nëpërmjet bashk
Trump për dekretin për emigracionin: "Do mbaj jashtë Amerikës terroristët" "Nuk do ta harroj kurrë që përgjegjësia ime dhe detyra ime janë të mbaj popullin amerikan të lirë dhe të sigurt. Për
"Në rrezik si komunistë", familjes shqiptare i refuzohet azili në Islandë Një familjeje shqiptare me tre fëmijë i është mohuar azili në Islandë dhe pritet të dëbohet për në Shqipëri. Sipas gazet
Totozani vizitë në Prishtinë, nismë rajonale për emigracionin Avokati i Popullit, Igli Totozani, zhvilloi dje në Prishtinë, një takim me homologun e tij kosovar Hilmi Jashari. Ky ësh
Gjermania ligj për emigracionin, ja çfarë ndryshon për shqiptarët Në lidhje me politikën e emigracionit duket se CDU është përpara një ndryshimi planesh. Sipas revistës Spiegel, në shtat
14 mijë kosovarë kanë emigruar veç këtë vit Drejtor i Departamentit për Shtetësi, Azil dhe Migracion në Ministrinë e Punëve të Brendshme, Valon Krasniqi është shpre
Rëferendumi në Zvicër rivendos kuotat për emigracionin Qytetarët e Zvicrës nëpërmjet një referendumi janë shprehur pro vendimit që rikthen kuotat për emigrantët nga vendet e B
Senati amerikan voton pro ligjit për emigracionin Senati amerikan ka votuar pro debatit për një projektligj për migracionin. Nëse ai miratohet do tu mundësojë më shumë se
SHBA, reforma për emigrantët e paligjshëm Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, është duke shtyrë miratimin e një ligji, i cili pritet të rregullojë s
SHBA, reforma për emigracionin gati brenda gjashtë muajsh Reforma për emigracionin mund të jetë gati brenda gjashtë muajsh. Kështu është shprehur në një intervistë për televizion
Të rinjtë e FRESSH dhurojnë gjak për talasemikët Të rinjtë e Forumit të partisë Socialste i janë përgjigjur fushatës së nisur nga Qendra Kombëtare e Dhurimit të Gjakut d