999 rezultate për

emerohet

Raporti i BB për Kosovën emërohet "Rimëkëmbje e Ngadaltë" Raporti i Bankës Botërore mbi zhvillimin ekonomik të Evropës Juglindore emërtohet si "Rimëkëmbja e ngadaltë”. Raporti u
Në shkurt e braktis nënshtetësinë, para 10 ditësh e rimerr dhe emërohet zv.ministër! Idlir Peçi, zv.ministri i sapo emëruar i Drejtësisë, njëherit djali i ish-ministrit të Drejtësisë, Spiro Peçi në shkurt
Idlir Peçi emërohet zv.ministër i Drejtësisë Idlir Peçi është emëruar sot zëvendësministër i Drejtësisë. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave në mbledhjen e
Naser Hajdari, avokati i ri i shtetit Qeveria e Maqedonisë ka miratuar propozimin që shqiptari Naser Hajdari të emërohet Avokat i shtetit. Kjo wshtw konfi
Dorëhiqet kreu i QKR, në vend të tij emërohet Vasilika Vjero Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, z. Arben Ahmetaj firmosi sot shkresën me kërkesën për dorëheq
Shkarkohet Çollaku, në krye të ATSH-së emërohet Gëzim Podgorica Qeveria shkarkoi sot drejtorin e Agjensisë Telegrafike Shqiptare Basir Çollaku duke vendosur në krye të ATSH-së Gëzim Po
Blenard Nonaj emërohet drejtor i maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj prezantoi sot drejtorin e ri të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë. Blen
Suela Bedeni emërohet kryeinspektore e Ramës për Shërbimin Sekret Këshilli i Ministrave ka liruar nga detyra Inspektorin e Përgjithshëm të Shërbimit Informativ të Shtetit, z. Saimir Kodr
Tahiri prezanton drejtorin e Policisë së Shtetit Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri prezantoi sot drejtorin e ri të Policisë së Shtetit. Në ceremoninë e zhvilluar me kët
Ja struktura e re e Policisë së Shtetit Në një deklaratë për median kreu i Ministrisë së Brendshme, Sajmir Tahiri, fill pas përfundimit të mbledhjes së radhës s
Zdravkovic emërohet Ministër Shteti Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, bazuar në kompetencat e tij që dalin nga Kushtetuta e Republikës së
Lulzim Rafuna emërohet drejtor i ri i Doganave Qeveria e Kosovës ka zgjedhur të hënën Lulzim Rafunën, drejtori të ri të Doganave të Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për R
Ilirjan Muho emërohet drejtor i Përgjithshem i Hipotekave Ilirjan Muho, ish-anetar i KQZ-së, perfaqesues i LSI, qe u shkarkua nga mazhoranca e djathte para 23 qershorit nga KQZ ë
Eno Bozdo emërohet nënkryetar i Bashkisë Tiranë Ish-zv/ministri i Financave Eno Bozdo është emëruar si nënkryetar i Bashkisë së Tiranës duke zëvendësuar kështu në këtë
Noka: Rama po hakmerret ndaj Gardës Hakmarrje primitive ndaj institucionit dhe efektivave që penguan në realizimin e ëndrrës famëkeqe për marrjen e pushteti
Gruevski në OKB: Populli maqedonas nuk pranon të riemërohet (VIDEO) Update - "Populli maqedonas asnjëherë nuk do të pranojë që të riemërohet, kurse nëse kjo çështje nuk mund të zgjidhet ta
Drejtorët e rinj të Ramës, të besuarit e tij që punuan në bashki Kryeministri Edi Rama emëron në disa poste të rëndësishme ish-drejtorë të bashkinë e Tiranës, në kohën kur ajo drejtohej
Pantiq emërohet kryetar i Mitrovicës Kërstimir Pantiq është emëruar ditën e sotme nga qeveria e Serbisë, kryetar i komunës së Mitrovicës. Vendimi është marrë
Ilievski emërohet zv/drejtor për investime të huaja Hristijan Ilievski është emëruar nga qeveria e Maqedonisë zëvendës drejtor i Agjencisë për investime të huaja dhe promov
Anëtari i PDK-së emërohet drejtor i Agjencisë së MKMK-së Kuvendi i Kosovës zgjodhi drejtorin e Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memorialë të Kosovës anëtarin e Këshillit t