999 rezultate për

emerohet

Hojt Ji dorëhiqet nga zv/ndihmës i Sekretarit Amerikan të Shtetit Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit për Çështje Evropiane dhe euroaziatike Hojt Brajan Ji dha dorëheqje ng
Ish-deputeti socialist emërohet Drejtor i Përmbarimit Ish-deputeti socialist, Pirro Lutaj është emëruar sot drejtor i Drejtorisë së Përmbarimit. Emerimi i tij u bë nga mi
Emërohet edhe një zv.ministër, nuk dihet i sati është Ish-sekretari i përgjithshëm i AAK-së, Burim Ramadani është emëruar zëvëndësministër në Ministrinë e FSK-së. Magazina
Emërohet edhe një zv.ministër, ka mundesi të jetë i 71-ti Ramush Haradinaj ia ka shtuar edhe një zëvendësministër kabinetit të tij. Numan Baliq është zëvendësministri i radhës që
Lushtaku emërohet nënkryetar i Skenderajt Ish kryetari, Sami Lushtaku i cili qeverisi për tri mandate Skenderajin, të hënën dorëzoi zyrtarisht postin e tij, Bekim
Mercedesi i ri A45 AMG vjen me emër të frikshëm dhe fuqi të jashtëzakonshme (FOTO LAJM) Ekzistencën e këtij modeli e ka konfirmuar shefi i AMG, Tobias Moers. Autocar, përmes shefit të AMG ka konfirmuar se ve
Emërohet drejtori i ri i Agjencisë Kombëtare të Mjedisit Janë publikuar vendimet dhe projektligjet që Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme. Kështu, mes vendimeve t
Emërohet zv.ministri i 63-të Numri i zëvendësministrave në Qeverinë e Ramush Haradinajt ka shkuar në 63. Me vendim të Haradinajt, të martën, Rexhe
Biznesmeni Enver Maliqi emërohet nënkryetar i Shkupit Biznesmeni i njohur nga Shkupi, pronar i kompanisë Gemak Trade, Enver Maliqi është zëvendëskryetari i ri i Shkupit. S
Emërohet drejtori i ri i portit të Shëngjinit Drejtori i portit të Shëngjinit që sot nuk do të jetë më Gjovalin Tushe. Me anë të një vendimi vendim qeveria ka emë
Del Piero shpreson që Conte të riemërohet trajner i Italisë Alessandro Del Piero ka shprehur dëshirën e tij që një ditë Antonio Conte të rikthehet në Itali. “Conte? Ai bëri pun
Ndodhi/ Eseti emërohet gabimisht zv.ministër, keni për të qeshur me lot Emërimi i zëvendësministrave të shumtë në Qeverinë Haradinaj, ka bërë që shumë qytetarë të bëjnë shaka me këto pozita, d
A zemërohet Veseli me Pacollin pas marrëveshjes me VV ?- flasin analistat Sot, Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca Kosova e Re kanë bërë të ditur se kanë arritur koalicione parazgjedhore në komunat
Emërohet edhe një zv.ministër Ish deputeti i PDK-së, Gani Koci, është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik. Lajmin për emër
Ndryshime të reja në qeverinë Rama II, kush janë tre zv.ministrat e rinj Sërish janë bërë ndryshime në Qevrinë Rama II. Në mbledhjen e sotme të qeverisë janë emëruar dhe tre zëvendës ministr
Partizani shkarkon trajnerin italiano Iuliano, emërohet zëvendësuesi i tij Mark Iuliano zyrtarisht është shkarkuar nga drejtuesit e klubit të Partizanit. Vendimin klubi e ka bërë publik me anë të
PS i merr LSI-së edhe Postën Shqiptare, emërohet drejtori i ri Drejtori i ri i Postës Shqiptare do të jetë Laert Duraj. Emërimi i tij është bërë sot. Duraj ka qenë kandidat i PS-së
Emërohet kryetari serb që do të udhëheqi Gjykatën Themelore të Mitrovicës Është mbajtur takimi i radhës i Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK) nën kryesinë e Kryesuesit Nehat Idrizi. Gjatë kë
Fatmir Gashi emërohet zëvendësministër i Financave Kandidati për kryetar të komunës së Pejës nga radhët e AAK-së për zgjedhjet e 22 tetorit dhe kryetari i AAK-së në Pejë F
Zyrtarisht emërohet trajneri i ri i Leicester City-t Claude Puel është zyrtarisht trajner i Leicester City-t në Premier League. Klubi anglez, nëpërmjet një njfotimi për shty