999 rezultate për

emerimin

Pendarovski nënshkruan vendimin për riemërimin e ARM-së Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka nënshkraur vendimin për riemërimin e Armatës së Maqedonisë. Emri
BDI kundëshrtoi emërimin në krye të inteligjencës, përgjigjet Eroll Musliu Drejtori i sapoemëruar i Agjencisë për Zbulim, Eroll Musliu i tha TV21 se nuk po i kupton qëllimet dhe shqetësimet e BDI
Ambasada amerikane e shqetësuar për emërimin të personave që kanë kryer krime Ambasada Amerikane në Kosovë ka shprehur shqetësimin për veprimin e qeverisë së Kosovës, për emërimin e individëve të pa
Skandali me burrin e Felajt, s'ka kush ia bën vettingun Emërimi i Bledar Valikajt si prokuror në Prokurorinë e Tiranës nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka krijuar një ngërç “
A po minohet Reforma në Drejtësi? KLP emëron prokuror burrin e deputetes socialiste Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar me pesë vota pro emërimin e bashkëshortit të deputetes Ermonela Felaj si prok
Pse u inatos Bale? Shtyn Lucasin e shmang bashkëlojtarët (VIDEO) Uellsiani, Gareth Bale duket se ende nuk ka rënë në qetësi me skuadrën e Real Madrid. Zëmerimin e tij ai e ka shfaqu
Rama betohet në Presidencë si Ministër i Jashtëm Kryeministri Edi Rama ka shkuar këtë pasdite në ambientet e zyrës së kreut të shtetit Ilr Meta, për tu betuar si kryedip
Kongresi i SHBA-së bllokon emërimin e ambasadorit të ri në Tiranë Kongresi amerikan mësohet se ka bllokuar kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores së SHBA-së në
Zeri i Amerikës: Rama dhe Meta kanë ndërprerë komunikimin Zëri i Amerikës shkruar për marrëdhënien RamaMeta pas mos-dekretimit të Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.
Rama kërkon emërimin e kunatit të Fatmir Xhafajt në postin e rëndësishëm Partia Demokratike, përmes Gazment Bardhit, këshilltar ligjor i PD akuzon kryeministrin Rama se nuk heq dorë nga propozi
Zaev dhe Ivanov insistojnë në emërimin e guvernatorit të Bankës Popullore Kryeministri Zaev ka deklaruar në mungesa e një guvernatori për Bankën Popullore do të shkaktonte implikime negative në
De Biasi: Juventus fiton Scudetton Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gani De Biasi, është rikthyer të flasë për median në një deklaratë për “Radion CRC”
Mungesa e Pacollit, vonon emërimin e ministrit të Brendshëm Behgjet Pacolli ndodhet në një vizitë jashtë vendit. Kjo po e bën të pamundur zgjedhjen e ministrit të ri të Brendshëm n
Hashim Thaçi zvarrit emërimin e anëtarëve të KQZ-së Në një konferencë për media të Lëvizjes Vetëvendosje është folur rreth procesit të zvarritjes së emërimit të anëtarëve t
Thaçi vonon emërimin e anëtarëve të KQZ-së 60 ditë pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të duhej të bëhej me përbërje të r
Thaçi miraton emërimin e pesë gjeneralëve në pozitat komanduese Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në mbështetje të kompetencave të tij kushtetuese e ligjore dhe në pajtim me rekomand
Drejtori shqiptar u bën gjëmën 11 militantëve të VMRO-së Xhevat Iseni nga Shkupi është një ndër funksionarët në qeverisjen e re. Si kryetar bordi i propozuar prej LSDM-së në Ndë
Kush e pengoi emërimin e Krasniqit në Qeverinë e Përkohshme si kryeministër Ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, ka treguar historinë se çfarë ka ndodhur në Rambuje, në emisionin “Përballje”.
Emery kupton zemërimin e Neymarit: Ata janë shokë, janë brazilian Unai Emery i quan ‘normale’ kritikat ndaj tij e klubit nga Neymari për shitjen e brazilianit, Lucas Moura. Lucas Mour
Statuti i OVL të UÇK-së ndalon emërimin e Haradinajt drejtor Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës të UÇK-së, Nasim Haradinaj, është emëruar drejtor i Bujqësisë në Komun