999 rezultate për

emerimet

A po shkon qeveria drejt fundit, zyrtari i NISMA e akuzon Hotin për kapje të shtetit Zyrtari i Nismës Socialdemokrate, Mevludin Krasniqi, i ka konsideruar si kapje të shtetit shkarkimet e bëra nga Qeveria
Shuplakë Ramës! Venecia i jep të drejtë Metës për emërimet në Gjykatën Kushtetuese Komisioni i Venecias konstaton se Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vepruar drejt kur ka pezulluar procedurën e emër
Emërimet në Kushtetuese, Zëri i Amerikës: Venecia i jep të drejtë Metës Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ili
Kurti shumë para Mustafës, si ka përparuar me emërimet Sa gjysma e numrit total të zëvendësministrave që kishte qeveria e kaluar, janë marrë vesh LV e LDK se do t’i ketë Qever
VV reagon për emërimet në AKI: Pazar i PAN-it të vjetër, do ta adresojmë këtë vendim antikushtetues Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj emërimit të Kreshnik Gashit si shef i AKI-së, si dhe Burim Ramadani në poziten e In
Emërimet e reja, të hënën miratohen tetë prokurorët e SPAK E hëna e javës së fundit të muajit do të jetë një ditë e rëndësishme për organet e reja të drejtësisë. Pritet të miratoh
Përplasjet për Kushtetuesen, Meta telefonon Palmer Duket se Ilir Meta nuk po rri duarkryq për sa i përket kizës që ka zënë vendin. Pas takimit me partitë që braktisën K
Plas në Bashkinë e Durrësit: Sherr me grushte për emërimet e reja Pas zgjedhjeve të fundit që sollën rokadë në administratë, Durrësi ngjan me një situatë kaosi edhe brenda Partisë Social
Marrëveshjet okulte të Ramës për emërimet në Bankën e Shqipërisë Nga Klodian Tomorri* Sa herë i duhet të justifikojë vendimet të cilat shkaktojnë pakënaqësi publike, Edi Rama re
Emërimet politike rrezikojnë 25 milionë eurot e BE-së Në dhjetor të vitit të kaluar Qeveria e Kosovës dhe Bashkimi Evropian (BE) e nënshkruan një marrëveshje për reforma sekt
Deklarata: Konkurset e spitaleve një fasadë, emërimet janë politike Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka reaguar pas emërimit të drejtorëve të spitaleve, të zgjedhur me konkurs
Basha ironizon 12 shkarkimet dhe emërimet e prefektëve nga Rama Kreu i opozitës Lulzim Basha ka ironizuar shkarkimin dhe emërimin e 12 Prefektëve te rinj nga Kryeministri Edi Rama.
BE-ja: Qeveria t’i anulojë emërimet e jashtëligjshme Bashkimi Evropian (BE) ka sfiduar Qeverinë e re, duke ia kërkuar një vendim, nëpërmjet të cilit do të mundë të dëshmohej
Ndërkombëtarët të shqetësuar për emërimet e Gjyqësorit në Kosovë Ambasada e Shteteve të Bashkuara, ajo e Britanisë së Madhe dhe zyra e Bashkimit Europian në Prishtinë kritikuan të premt
Marrëveshja, Rama firmos emërimet e dy drejtorëve të Bashës Kryeministri Edi Rama sot ka firmosur emërimin e dy drejtorëve teknikë sipas marrëveshjes me opozitën të firmosur më 18
Kuvendi miraton emërimet e ministrave të PD, ja votat që morën Pas 3 muajsh bojkot PD është rikthyer sot ne Parlament pas marrëveshjes së arritur një javë më parë nga Rama e Basha.
Nis mbledhja në Partinë Socialiste, priten emërimet e reja pas shkarkimeve Pak minuta më parë në selinë e Partisë Socialiste ka nisur mbledhja pas shkarkimit të katër ministrave të qeverisë. Krye
Trump: Barack Obama më jep këshilla për emërimet në kabinetin qeveritar Donald Trump tha se është konsultuar me Presidentin Barack Obama për zgjedhjet e mundshme të kabinetit; dhe Presidenti,
Grabovci ironizon për emërimet teksa del nga Prokuroria (VIDEO) Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci është paraqitur sot në Prokurorinë e Shtetit ku edhe është marr
Hahn: Duhen shmangur emërimet politike të njerëzve që bien ndesh me ligjin Komisioneri Evropian për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn si dhe kryeministri