999 rezultate për

emergjencave

Tërmeti shkakton panik, mblidhet Shtabi i Emergjencave Pas lëkundjeve të forta të shënuara sot në Korçë, është mbledhur Shtabi i Emergjencave. “Dëmet e shkaktuara janë të m
Tërmeti u shkatërron shtëpitë, disa familje në Vlorë pa strehim në mes të borës (VIDEO) Tërmeti i para dy ditëve në Qarkun e Vlorës, e që u ndie edhe në Gjirokastër, ka shkaktuar disa probleme. Më të dëmtu
Ministria e Mbrojtjes letër prefektëve për moti "polar" në Shqipëri Ministria e Mbrojtjes, përmes Drejtorisë së Përgjithshme të Emergjencave Civile, u ka kërkuar prefektëve të komunikojnë
Mrekullia e parë e vitit, del e gjallë nga rrënojat një foshnjë (VIDEO) Një foshnje 10-muajshe është gjendur e gjallë nëpër mbetjet e një ndërtese të shkatërruar në Magnitogorsku të Rusisë, n
Cunami sërish godet Indonezinë, 168 të vdekur Zyrtarët qeveritarë të Indonezisë kanë thënë se të paktën 168 persona kanë vdekur dhe 745 janë lënduar pasi një cunami e
Bëhuni gati, stuhitë e dëborës dhe ngricat mbërthejnë Shqipërinë Emergjencat Civile paralajmërojnë përkeqësim të kushteve të motit me shtim të reshjeve dhe ulje ulje temperaturash sidom
Shkëmbinjtë shemben mbi rrugë, bllokohet aksi Elbasan-Librazhd Reshjet e shiut për gjatë natës në territorin e Elbasanit kanë shkaktuar dëmtime. Siç raportohet në mediat lokale, n
“Tërmete si në 67”, deklarata e frikshme e shefit të emergjencave civile një vit më parë Lëkundje të forta kanë shkundur Shqipërinë ditën e sotme, ku epiqendra e tërmetit ishte në Gjirin e Lalzit me një magnit
Rama nuk heq dorë nga i besuari i Tahirit, ky është posti i ri që i ka dhënë Drejtoria e Emergjencave Civile ka pësuar së fundmi ndryshime në strukturën e lartë të drejtimit ku nga pozicioni i Drej
Nis trajnimi i shërbimit Zjarrfikës nga ekspertët më të mirë austriak Eksperienca austriake në përballimin dhe menaxhimin e situatave të emergjencave do të shërbejë edhe për shërbimet zjarrf
Sulm në Nigeri, dhjetra të vdekur 15 persona janë vrarë në një sulm nga anëtarët e grupit ekstremist islamik Boko Haram në qytetin verilindor të Nigerisë,
Kosova ndihmon zonat e përmbytura në Shqipëri Agjencia e Menaxhimit Emergjent e Ministrisë së Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës dërgon ndihmë me pajisje për
Stuhia godet Ohrin, dëme të shumta në qytet (FOTO LAJM) Pas motit të keq që mbrëmë e kaploi qytetin e Ohrit, qyteti ditën e sotme është përballur me një situatë të jashtëzakons
Kreu i Emergjencave Civile: Oboti është planifikuar të përmbytet Shemsi Prençi, në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave Civile në Shkodër tha se zona e Obotit është një zonë e planifikua
Komuna e Junikut me shtab të Emergjencave pas vërshimeve të fundit Sipas një njoftimi të komunës shtabi është funksional dhe po merret me dëmet në disa Fshatra. Deri më tani dëme më të
Komiteti i Emergjencave jep shifrat e reja, ja dhe sa hektarë tokë ka nën ujë Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave pranë Kryeministrit informon për gjendjen në vend pas përmbytj
Shpallja e emergjencave dhe vendimi i qeverisë “Nano” për dëmshpërblimet Pa u tërhequr uji nga të gjitha shtëpitë dhe tokat e përmbytura, politika po debaton se si duhet trajtuar kjo situatë. P
Emergjencat Civile: Vjosa rrezik i madh, ku duhet të kërkoni ndihmë Mbi vendin tonë ka vijuar mot me reshje shiu, por intensiteti i tyre ka rënë, duke sjellë përmirësimin e gjendjes në pje
Përmbytjet katastrofike, Presidenti del në terren Presidenti Ilir Meta ka vendosur të dalë në terren për të inspektuar nga afër gjendjen e krijuar nga përmbytjet. Kreu
Kamza nën ujë, Xhelal Mziu nuk i hap derën policisë Gjendja në Kamëz është më serioze se kurrë dhe banesat janë përmbytur nga uji. Por pavarësisht kësaj, kryetarit të B