999 rezultate për

eliza

Hamilton do të dekorohet nga Mbretëresha Elizabeth Lewis Hamilton, do të dekorohet nga Mbretëresha Elizabeth. Kampioni i botës në Formula 1, do të dekorohet me urdhrin
Reagon Ministria e Jashtme për kërkesën e Vuçiç: Ofendim! “Kërkesa e Vucic, Vulin, Gjuric e Petkovic për të vizituar Kosovën, në një kohë kur Kosova përballet me rihapjen e plagë
Nuk e priste të ulej në fron, jeta e Mbretëreshës Elizabetë Mbretëresha Elizabetë e Anglisë, në historinë e monarkisë angleze, ajo ka mbajtur fronin më gjatë se kushdo tjetër. Ajo
Leonora Jakupi-Eliza Hoxhës: Atë që po e bën ti sot, e kam bërë prej 20-vitesh (FOTO LAJM) Këngëtarja e dashur për publikun, Leonora Jakupi, i është përgjigjur paksa ashpër ftesës së koleges dhe deputetes së PDK
Hani çokollatë dhe pini verë nëse doni të jetoni më gjatë Sipas një studimi të ri, personat që konsumojnë verë dhe çokollatë rigjenerojnë qelizat e vjetra të tyre prandaj jetojnë
E vërtetuar shkencërisht, kjo "gjë" po ju thinj para kohe! Shkencëtarët mendojnë se mund ta kenë zbuluar arsyen përse stresi sjell thinjen e flokëve, si dhe mënyrat sesi mund të f
Mbretëresha nuk pyet për moshën, 94-vjeçarja fotografohet duke drejtuar "Range Rover" (FOTO LAJM) Mbretëresha Elizabeth e Anglisë, Elizabeth II, ndonëse 94-vjeçe, duket më në formë se kurrë. Ajo është filmuar nga papar
94-vjeç, Mbretëresha Elizabeth II fotografohet duke ngarë një “Range Rover” Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II, ndonëse 94-vjeçe është tejmase në formë. Ajo është fotografuar së fundmi në timo
Rihanna "nominohet" për të zëvendësuar Mbretëreshën Elizabeth II Të martën, qeveria e ishullit Barbados në Karaibe njoftoi se ata po planifikojnë të lenë plotësisht të kaluarën e tyre k
13 fakte interesante për mbretëreshën Elisabeth II të Britanisë Mbretëresha Elizabeth ka lindur në 21 Prill 1926 në Londër dhe u bë mbretëresha e Britanisë së Madhe dhe Irlandës Verio
Meghan feston sot ditëlindjen, kështu e uroi mbretëresha Elizabeth Harry dhe Meghan hoqën dorë nga familja mbretërore për të jetuar si të pavarur financiarisht. Ato janë shpërngulur në Ka
Ekspertët thirrje prindërve: Mos e hidhni dhëmbin e qumështit të fëmijëve Dhëmbët janë element i rëndësishëm për jetën e secilit, dhe sa më të shëndetshëm aq më mirë. Shumë fëmijë kanë frikë
Zbulohet sekreti, si bizhuteritë e mbretëreshës Elizabeth shkëlqejnë gjithmonë Mbretëresha Elizabeth II është tepër e fiksuar që bizhuteritë të shkëlqejnë dhe sigurisht që një gjë të tillë nuk kishim
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj
I "fiksoi" të gjithë, kush u zgjodh Ministre e Jashtme e Kosovës (FOTO LAJM) Meliza Haradinaj-Stublla është ministrja e re e Punëve të Jashtme në Kosovë, e cila u zgjodh ditën e djeshme në Kuvend.
E keni në oborr, por nuk e dini se është më efektive sesa kimioterapia Kjo bimë konsiderohet si rrënjë, por ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të bëni është ta merrni nga hapësir
Si po e kalon Mbretëresha Elizabeth karantinën? Duke kalëruar (FOTO LAJM) Mbretëresha është izoluar me bashkëshortin, Princin Philip në kështjellë. Sipas shoqes së saj, Elizabeth po e kalon shum
Mbretëreshën Elizabeth mund të mos e shohim më kurrë në publik? Mbretëresha Elizabeth ndodhet ende e izoluar në Windsor, që prej shpërthimit të pandemisë. Për shkak të moshës së saj do
Zbulohet arsyeja e mistershme, përse obezët janë më në rrezik nga koronavirusi Arsyeja pse obezët mund të jenë më të rrezikuar të vdesin nga koronavirusi rezulton të jenë qelizat e tyre të dhjamit, t
Ekspertët: Njerëzit mbi peshë janë më të rrezikuar të vdesin nga COVID-19 (FOTO LAJM) Njerëzit e shëndoshë mund të jenë më të rrezikuar nga vdekja nëse infektohen me COVID-19. Daily Mail shkruan njerëzi