999 rezultate për

eliminatoret

Europiani 2020: Sot shorti, Shqipëria rrezikon Serbinë në grup Shqipëria kryqëzon gishtat dhe shpre son që goglat e shortit për eliminatoret e Europianit 2020 të tregohen bujare me të
Eliminatoret e EURO 2020, me cilat skuadra mund të jetë në grup Shqipëria Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja e Shqipëri
Shkëndija fillon përgatitjet në Slloveni për eliminatoret e Champions Leagues Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija fazën kryesore të përgatitjeve verore do ta zhvillojë në Slloveni, atje ku ishin vitin
Duka: Dua të komplimentoj ekipin, merituan më shumë Transferta e Strumicës nuk ishte e thjeshtë për Shqipërinë, për shkak të udhëtimit të gjatë drejt kësaj transferte por n
Kombëtarja e futsallës i mbyll eliminatoret me barazim Kombëtarja e Shqipërisë në futsal i mbylli me një barazim 6-6 eliminatoret e Europianit të Futsal që po zhvillohen në Az
HISTORIKE/ Shqipëria kualifikohet në eliminatoret e Kupës së Botës, mundim Greqinë (VIDEO) Femrat kanë arritur që të bëjnë realitet ëndrrën për të kualifikuar Shqipërinë për në eliminatoret e Kampionatit Botëror
Kombëtarja e futsallës i nis me humbje eliminatoret, braziliani gabon nga penalltia Kombëtarja shqiptare e futbollit të sallës i ka nisur me humbje kualifikueset e Kampionatit Europian “Slloveni 2018”. Ku
Zyrtare/ Ja fanellat e Kosovës për eliminatoret ‘Rusia 2018’ (FOTO LAJM) Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka zbuluar fanellat me të cilat do të luajë Kosova ë kuadër të eliminatoreve për ‘R
Ja fanellat e Kosovës për eliminatoret "Rusi 2018" (FOTO LAJM) Federata e Futbollit e Kosovës (FFK), ka shuar të gjithë kërshërinë duke zbuluar fanellat e përfaqësueses së Kosovës për
De Biazi: Shqipëria shkon e para në Botëror Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, De Biazi, ka folur në lidhje me eliminatoret e botërorit “Rusi 2018”. De
"Stadiumi i ri Loro Boroçi është gati, këtu do të luajë edhe përfaqësuesja e Kosovës" Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se stadiumi i ri i Shkodrës ka përfunduar. Duke shpërndarë pamjet në rrjetet socia
Luis Suarez është sërish "i lirë" Ylli i Barcelonës, Luis Suarez i ka dhënë fund pezullimit 21­mujor të vendosur nga FIFA dhe është gati të kthehet të lua
FSHF zyrtarizon miqësoren e 26 marsit, ja kundërshtari Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet një njoftimi për shtyp ka zyrtarizuar miqësoren e parë. Austria, do të jetë tes
Kombëtarja e femrave njeh kundërshtrarët e "Euro 2017" (FOTO) Kombëtarja Shqiptare e Futbolli të femrave njohu kundërshtet e saj me të cilat do të përballet në eliminatoret e Europia
Eliminatoret "Euro 2016", ja sfidat e sotme Fundjavë futbolli në kontinentin e vjetër. Pas ndeshjeve të mbrëmshme Eliminatoret "Euro 2016" do të vijojnë me ndeshjet
Eliminatoret, sot në fushë, Spanja, Anglia dhe Ibra Nisin sot ndeshjet e rradhës eleminatore për Europianin "France 2016". Sllovaki–Spanjë është një prej ndeshjeve ku kampi
Italia e Contes i nis me fitore eliminatoret (VIDEO) Italia ka mposhtur Norvegjinë si mysafir me rezultatin 2-0, ndeshje e vlefshme për eliminatoret "Euro 2016". Goli i
Kombëtarja e përgjysmuar për eliminatoret (FOTO LAJM) Miqësoret e majit dhe fillim-qershorit e gjejnë Shqipërinë me dhimbje koke nga infermieria, pasojë e dëmtimeve që kanë p
Besarti ribashkohet me kombëtaren? Besart Berisha mund të rikthehet në kombëtare dhe të vihet nën urdhrat e De Biazit, pasi ftesa e dërguar disa ditë më pa
4 Qershor, Shqipëri-Hungari Shqipëria siguron një miqësore për datën 4 Qershor. Federata Shqiptare e Futbollit konfirmoi se në fillim të Qershorit,