999 rezultate për

eliminator

Argjentina gati për eliminatoret e "Katar 2022", Scaloni publikon listën (FOTO LAJM) Në Amerikën e Jugut do të nisë fushata kualifikuese për Kupën e Botës Katar 202 dhe trajneri i Argjentinës Lionel Scalon
SHORTI/ Skuadrat shqiptare njohin kundërshtarët për turin e parë eliminator në Europa League Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të
Shaw shfrytëzon rastin, tallet me Lukakun (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Luke Shaw, e mirëpriti Romelu Lukakun në Ligën e Evropës, pasi Interi s’arriti të kuali
Renditja e FIFA-s, Kosova ngjitet një pozicion, Shqipëria nuk lëviz Pas ndeshjeve eliminatore të Euro 2020-ës dhe miqësoreve të fillim-shtatorit, FIFA ka publikuar paraditen e sotme rendit
Greqia na rrëmben një tjetër lojtar, zhduket Durmishaj Greqia nuk po kalon një moment të mirë me kombëtaren e tyre, pasi rezultatet janë zhgënyese në ndeshjet eliminatore të k
ZYRTARE/ Mbappe do të mungojë në ndeshjen e 7 shtatorit me Shqipërinë Konfirmohet ajo që te PSG i frikësoheshin më shumë: Kylian Mappe ka pësuar tërheqje në kofshën e majtë, dëmtim që do ta
Përfundojnë ndeshjet eliminatore në Champions, plot surpriza (FOTO LAJM) Kanë përfunduar ndeshjet eliminatore para fazës së grupeve të Champions Leagues. Në sy bie kualifikimi i Ajaxit përba
Euro 2020, Reja publikon listën e lojtarëve për ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë (FOTO LAJM) Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja ka përzgjedhur lojtarët që do luajnë në ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Eur
Kosova nis ndeshjet për EURO 2020 ndaj Bullgarisë, formacionet zyrtare Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Bullgarisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtarë për ndeshjen e vlefshme për elimi
Euro 2020: Holanda e Gjermania përballen për herë të tretë në 6 muaj Eliminatoret e Europianit 2020 do të "ndizen" sot me supersfidën e grupit C, përballjen Holandë-Gjermani, e planifikuar
EMRAT/ Panucci u shkarkua, por kush do e drejtojë Kombëtaren? Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Pan
Panuçi shkarkohet, Edi Reja merr drejtimin e Kombëtares? Humbja me Turqinë ka lëkundur pozitat e Kristian Panuçit në krye të stolit të Shqipërisë. Starti i kësaj fushate elimina
Europiani 2020: Sot shorti, Shqipëria rrezikon Serbinë në grup Shqipëria kryqëzon gishtat dhe shpre son që goglat e shortit për eliminatoret e Europianit 2020 të tregohen bujare me të
Eliminatoret e EURO 2020, me cilat skuadra mund të jetë në grup Shqipëria Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja e Shqipëri
Përcaktohen vazot për shortin e eliminatoreve të "EURO 2020" Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja e Shqipëri
Agolli për Cungun: Është mjeshtër i eliminatorëve për ekipet shqiptare Shqiptari i Qarabagut, Ansi Agolli, foli për mikrofonin e RTSH pas ndeshjes, ku tregoi se e priste që do të ishte një nd
Shkëndija fillon përgatitjet në Slloveni për eliminatoret e Champions Leagues Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija fazën kryesore të përgatitjeve verore do ta zhvillojë në Slloveni, atje ku ishin vitin
Kombëtarja e femrave fiton bindshëm në miqësoren ndaj Belgjikës Kombëtarja e femrave ka fituar ndeshjen e sotme miqësore që filloi në orën 14:00, përballë Bullgarisë me rezultatin 2-0.
Kombëtarja e femrave shkattërrohet nga Rusia Kombëtarja e femrave në basketboll, ka pësuar një humbje të thellë mbrëmjen e sotme, përballë përfaqësueses ruse. Nd
Rashica: Na mungon eksperienca në eliminatore Kosova do të luajë një ndeshje miqësore me Letoninë, të hënën e 13 nëntorit dhe Rashica do të jetë në dispozicion të tra