999 rezultate për

elia

Si i sfidoi Lulzim Basha SHBA-të dhe BE-në nga selia e PD Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë deklarata të forta pak minuta më parë në lidhje me atë që ai e quajti përballje të së
“Nuk më ndalon dot njeri”, ish-nënkryetarja e Bashkisë sfidon Veliajn Ish-nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Kozeta Mesiti është pushuar nga puna pasi ka marrë pjesë në protestën e opozitë
Veliaj i "shkel syrin" Ramës, shkarkon dy zyrtarët e lartë në Bashki Mëngjesin e sotëm kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka firmosur shkarkimin e dy zyrtarëve të lartë të Bashkis
Shën Valentini, përurohet “Moli i Dashurisë” në Parkun e Madh të Liqenit Ky Shën Valentin ka ardhur ndryshe në Tiranë. Qindra çifte të reja dhe qytetarë iu drejtuan Parkut të Liqenit, ku krahas
Bashkia e Tiranës ndërton rrugën mbi Përroin e Gjerozës, hapësira çlodhëse për qytetarët Deri pak kohë më parë, hapësira në zonën e njohur si Përroi i Gjerozës në Qesarakë, ishte një nga më të degraduarat në k
Veliaj lë veten pas dore, ç'ka ndodhur me të (FOTO LAJM) Erjon Veliaj është përpjekur që të mbajë një trup në formë dhe të japë mesazhin e të ushtruarit të aktivitetit fizik tek
Hapen zyrat e reja për aplikimin e kartave të identitetit në Njësitë 1 dhe 2 Banorët e njësive administrative 1 dhe 2 kanë tanimë zyra të reja, ku mund të pajisen me kartat identiteti apo pasaporta
Hapet segmenti i dytë i Bulevardit të Ri në Tiranë Duke nisur nga sot, Bulevardi i Ri nga ish-Stacioni i Trenit deri te kryqëzimi me rrugët “Siri Kodra” dhe “Jordan Misja”
Veliaj: Po përmbushim pjesën tonë të Paktit për Universitetet Studentët e mjekësisë që jetojnë në Godinën Nr.1 në qendrën rezidenciale në rrugën “Dibrës” kanë tashmë ambiente më të m
Kartat e identitetit, kryebashkiaku Veliaj apel qytetarëve që ti japin prioritet atyre më në nevojë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj e vlerësoi të shkëlqyer vendimin e marrë nga qeveria për t’u dhënë kohë qyt
Fino: E mbështes kandidimin e Veliajt, ka bërë gjëra të jashtëzakonshme Një nga figurat kryesore të Partisë Socialiste, ish kryeministri Bashkim Fino, shprehet pro rikandidimit të kryebashki
Përurohet lulishtja dhe këndi i ri i lojrave pranë stadiumit “Arena Kombëtare” Këndi i 40-të i lodrave në Tiranë ndodhet pranë stadiumit “Arena Kombëtare”. Një zonë e degraduar deri pak javë më p
Ish-luftëtari i UÇK-së i bashkohet nismës për mbjelljen e pemëve Njëzet vjet më parë, Artin Eljmazi u kthye nga emigrimi për t’iu bashkuar radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e pë
Bashkia e Tiranës nderon figurën e themeluesit të shtetit shqiptar Bashkia e Tiranës, me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, nderoi sot figurë
Konviktet e “Qytetit Studenti”, bizneset gati për rikonstruksionin Bizneset i janë përgjigjur thirrjes së Kryeministrit dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e
A duhet të rikandidohet Veliaj në Tiranë? Si përgjigjet Erion Braçe Edhe pse Rama e nënkuptoi rikandidimin e Veliajt pët Bashkinë e Tiranës, gjithnjë e më shumë po shtohen të njëtët zëra d
"Fondi i Komunitetit", rikonstruktohet një pallat tjetër në Njësinë 4 Nisma e suksesshme e Bashkisë së Tiranës, e cila u vjen në ndihmë qytetarëve për rikontruksionin e pallateve me “Fon
E rrallë, lind me dhëmbë një bebe shqiptare (FOTO LAJM) Është e zakonshme që një fëmijë të lind pa dhëmbë, ndërsa deri te dalja e tyre fëmijët kalojnë nëpërmjet një procesi tej
Rama dhe Veliaj inspektojnë punimet për rikonstruksionin e konvikteve në “Qytetin Studenti” I gjithë “Qyteti Studenti” është kthyer në një kantier ndërtimi ku po vijon intensivisht puna për rritjen cilësore të ku
A do rikandidojë Veliaj për Tiranën? Çfarë paralajmëroi sot Rama (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës,