E FUNDIT/ Kapen 200 kg kokainë në Elbasan
999 rezultate për

elektronike

Sipas rezultatit përfundimtar të studimit, a shkaktojnë kancer cigaret elektronike? Studimi i botuar në Proceedings of National Academy of Sciences (PNAS), në lidhje me kancerin në mushkëri dhe fshikëz pë
Shënohet viktima e tretë nga cigaret elektronike Është regjistruar vdekja e personit të tretë në SHBA për shkak të një sëmundje serioze të mushkërive, që lidhej me përdo
Regjistrohet vdekja e tretë nga përdorimi i cigareve elektronike Një person i tretë vdiq në SHBA për shkak të një sëmundje serioze të mushkërive që lidhej me përdorimin e cigareve elekt
Gratë që përdorin cigare elektronike e kanë më të vështirë të mbesin shtatzënë Në disa eksperimente të bëra në minj, është vërtetuar se cigaret elektronike ndikojnë në fertilitetin e femrave, shkruan
Shënohet viktima e dytë brenda 1 muaji nga cigarja elektronike Një persona ka humbur jetën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga përdormi i cigares elektronike duke u bërë viktima e
Michigan ndalon cigaret elektronike Michigan është shteti i parë që ndalon shitjet e cigareve elektronike. Ndalimi do të përfshijë shitjet në internet dh
Nga tetori, dokumentet në Maqedoni do të merren online Prej në fillim të tetorit, do të vihet në përdorim portali i ri nacional për shërbime elektronike i cili qytetarëve do t
Raportohet vdekja e parë, e shkaktuar nga cigarja elektronike Një pacient ka humbur jetën pas luftës me sëmundjen e mushkërive, e cila iu shkaktua nga konsumimi i cigareve elektronik
Origjinal apo imitim, "sinjale" për të dalluar pajisjet e celularit tuaj (FOTO LAJM) Tregu i elektronikës është kaq i gjerë dhe i shumëllojshëm sa do të duhen vite për të mësuar rreth tyre. Telefonat ce
OBSH jep alarmin për rrezikun që paraqet konsumi i cigares elektronike Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe duhen përmirësuar. Kështu deklaron Organizata Botërore e Shëndetësisë në një rap
Zbardhet skema e grabitjes, si u bë vjedhja e 405 mijë eurove me 8200 rimbushje celulari Plot 11 persona,që punonin si operatorë pranë një kompanie të njohur “Call-Centër” në Tiranë janë marë të pandehur dhe ç
BIRN: Qeveria i rikthehet praktikave drakoniane kundër medias Qeveria shqiptare bëri të ditur se ka miratuar dhe ka bërë gati për të dërguar në parlament të shumëdebatuarën “paketë a
Qeveria miraton paketën anti-shpifje, si do të veprohet me median online Është miratuar sot në Këshillin e Ministrave drafti që synon të formalizojë dhe rregullojë mediat online, e njohur ndrys
U kap me 15 kg kokainë në garazh, arrestohet 48-vjeçari shqiptar në Itali Një 48-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Firence pasi i është gjetur një sasi prej 15 kg lëndë nar
Masa të reja për duhanpirësit, ndalohen cigaret elektronike dhe shishat Sipas një projektligji të ri cigarja elektronike dhe duhani me ngrohje dhe nargjile konsiderohen produkte duhani dhe do
New York, personat që përdorin rrjetet sociale duke kaluar rrugën do dënohen Qytetarët e Nju Jorkut tashmë bëjnë mirë të mbajnë kokën lart. Të paktën kur ecin. Senati i shtetit të Nju York-ut do
Mbrojtësi i Kombëtares rrëfen dramën e humbjes së babait dhe pasojat Ka vuajtur shumë Naser Aliji vitin e kaluar. Mbrojtësi i Shqipërisë humbi babain e tij, ndërsa ngushëllohet me faktin se
Për 10 vjetë Volkswagen planifikon të prodhojë 22 milion makina elektronike Prodhuesi i njohur gjerman i automjeteve, Volkswagen, njoftoi se planifikon të prodhojë në 10 vitet e ardhshme 22 milion
Pse cigaret elektronike janë po aq të dëmshme sa ato normalet Cigaret elektronike risin rrezikun për të shkaktuar sulm në zemër, goditje në tru ose sëmundje të tjera të zemrës, zbulo
Qeveria ka gati paketën antishpifje Qeveria ka gati paketën antishpifje, përmes së cilës vendosen gjoba për lajmet e rreme të publikuara nga mediat online.