999 rezultate për

elektronik

E frikshme: Cigarja elektronike, mund të shkaktojë kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f
Maqedoni, shtyhet rishikimi i raportit të PSP-së Kryetari i Komisionit për politike dhe sistem politik në marrëdhëniet në mes bashkësive , Alekasandar Kiracovski ka bërë
Mësoni në mënyrë elektronike sa përvojë pune keni Fondi i Sigurimeve Pensionale dhe Invalidore të Republikës së Maqedonisë ka një shërbim nëpërmjet të cilit përmes faqes
BE detyron rrjetet sociale të dorëzojnë mesazhet e terroristëve Komisioni Europian po tenton të detyrojë kompanitë teknologjike, pavarësisht vendit ku i kanë selitë e tyre në Bashkimin
Kodi +383 u sjell miliona euro përfitime operatorëve telefonikë Largimi i kodeve të huaja telefonike dhe vënia në funksion e kodit shtetëror +383 do t’ua heqë njërën prej barrëve kryes
Dështon projekti i kartelës shëndetësore Ende nuk dihet se cila do të jetë zgjidhja afatgjate për kartelat shëndetësore, gjegjësisht nëse libreza shëndetësore do
Nisin përgatitjet për planin nacional të internetit të brezit të gjerë Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës po përgatitë Plan operativ nacional për zhvillim të rrjeteve të shpe
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
Del në ankand Mercedesi i Gruevskit, ja sa do të jetë çmimi Zëdhënësi i qeverisë Mile Boshnjakovski ka deklaruar se Mercedesi Nikolla Gruevskit do të dalë në ankand, i cili do të z
Panik në avion, ky është momenti që të hiqni dorë nga përdorimi i pajisjeve elektronike në fluturim Një aeroplan komercial rus është përfshirë nga flaka, pasi mbushësi i një tableti të një pasagjeri shkaktoi një shpërthi
Kujdes nga cigarja elektronike, mund të shkaktojë kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f
Rreziku i cigareve elektronike, pasoja serioze që sjellin për shëndetin Produktet e reja elektronike që po përdoren për të zëvendësuar konsumin tradicional të duhanit duke përdorur djegien e a
Procedura të reja për lejet kur rregullon çatinë, fasadat, dritaret Çdo subjekt, i cili kërkon të pajiset me leje apo të paraqesë deklaratë paraprake për kryerje punimesh, është i detyruar
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
MPB propozon të hiqet neni 175, sipas të cilit DSK ka përgjuar nëpërmjet operatorëve Ministria e Punëve të Brendshme e ka publikuar tekstin e ndryshimeve të ligjit për ndjekjen e komunikimeve. Me ligjin e
Shiste kokainë në lokal, arrestohet pronari në Elbasan Policia ka vënë në pranga një pronar lokali në Elbasan. Mësohet se gjatë kontrolit të ushtruar në ambientet e lokali
KQZ tregon se kur mund të votoni përmes postës elektronike Komisioni Qendror i Zgjedhjeve edhe zyrtarisht ka miratuar planin operacional për zgjedhjet e ranundit të dytë për komun
Ruçi tregon arsyen pse nuk thirri Byronë e Parlamentit për ndëshkimin e Bashës Pak pasi rinisi seanca e cila pasi u ndërpre për të gjashtën herë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe pse
Manuali për pagesën e sigurimeve shoqërore,si bëhet deklarimi elektronik Pagesa e kontributeve të sigurimeve shoqërore konsiderohet si tatimi më i rëndësishëm për efektin social që ka avancë pë
Faturat e ujit tashmë online, UKT platformë elektronike Çdo abonent i UKT-së, qoftë familjar apo biznes, mund ta kontrollojë vet dhe në kohë reale sasinë e shpenzuar të ujit, p