999 rezultate për

elektronik

Në 2021 del në treg makina që ecën vetë Makina e tipit BMW që njihet për teknikën e saj të avancuar dhe do të dalë në treg në 202i-in. Kompania i ka vënë emr
Votim elektronik? Rama: Patjetër, por në zgjedhjet e 2019 Gjatë konferencës për shtyp që po mban kryeministri Edi Rama, foli edhe mbi kërkesën e opozitën për votim dhe nurmërim e
Aleati i Bashës: Qeveri teknike me Edi Ramën kryeministër Aleati i Lulzim Bashës, Agron Duka ka dalë hapur “kundër” Bashës duke i propozuar se duhet të marrë parasysh platformën
Deklaratat e Vlahutin, PD: Po shtrembëron faktet, ja si qëndron e vërteta Partia Demokratike ka reaguar pas qëndrimit të ambasadores së BE në Tiranë, Romana Vlahutin e cila është shprehur se PD
Kërcënon ashpër Rusia: Ushtrinë e SHBA-ve e zhdukim me një bombë të vetme elektronike Rusia pretendon se mund të çaktivizojë të gjithë Marinën Amerikane me një goditje të vetme duke përdorur zhurma të fuqis
Rusët zbulojnë armën e tmerrshme që paralizoi luftanijen amerikane (FOTO & VIDEO) "Avionët rusë janë të pajisura me sisteme të avancuara elektronike që mund të neutralizojnë shumë lehtë anijet ushtarake
Lëkura elektronike që arrin të tregojë gjendjen shëndetësore (VIDEO) Disa shkencëtarë në Japoni kanë zhvilluar një teknologji të re, e cila është një lëkurë elektronike që mund të përdoret
Tabletat bombë, “projekti” më i ri nga ISIS I ashtuquajturi “Shteti Islamik” po eksperimenton me eksplozivë të rinj që mund të fshihen në pajisje elektronike si tel
Alarmi, ISIS po gjen forma të reja për sulme terroriste Agjencitë e inteligjencës amerikane besojnë se ISIS dhe organizatat e tjera terroriste kanë zhvilluar mënyra të reja për
Lotaria amerikane, Ambasada e SHBA paralajmëron aplikantët të kenë kujdes Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar ditëne sotme një njoftim për të gjithë aplikantët e lotarisë. Në njoftimin
Pas SHBA-ve edhe Britania do të ndalojë disa pajisje elektronike në aeroplan Britani e Madhe shumë shpejt do të vendosë ndalimin e mbajtjes së laptopëve dhe mjeteve tjera elektronike në aeroplanë t
Kapet me kanabis, kokainë, armë e mijëra euro shqiptari në Selanik Më shumë se 40 kg kanabis dhe 200 gram kokainë është sekuestruar nga policia grek pas një operacioni të organizuar nga d
Blushi: S’kemi nevojë për qeveri teknike, por për votim elektronik Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi nga Vlora deklaroi për herë të dytë se refuzon ftesën e Partisë Demokratike për protestën pa
Beqaj: Referimi Elektronik, një tjetër hap drejt digjitalizimit të shëndetësisë Pas vënies në zbatim të Recetës Elektronike dhe Nënshkrimit Elektronik, Referimi Elektronik është hapi i radhës i Minist
Zgjedhjet e 18 qershorit, Ben Blushi: Ja qyteti ku do të kandidoj Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi në një prononcim për mediat zbuloi qytetin se ku do të kandidojë në zgjedhjet e 18 qersho
Misioni i KiE, në Tiranë për votimin elektronik Bashkëraportuesit e Këshillit të Evropës, Andrej Hunko dhe Joseph O’Reilly kanë nisur misionin faktmbledhës në Tiranë në
Nga nesër, qytetarët mund ta parkojnë makinën, duke dërguar një SMS në nr. 50500 Nga nesër, kushdo që do të parkojë në rrugët e qendrës së Tiranës, nuk ka nevojë të kërkojë punonjësin e bashkisë për të
Rama "hap dyert" për dialogun me opozitën: Pranojmë votimin elektronik por… (VIDEO) Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend ditën e sotme foli për opozitën dhe kërkesën e saj për votim elektro
Votimi i parë elektronik në Shqipëri, ja si po votohet në Libra Ditën e sotme zhvillohen zgjedhjet e LIBRA-s për Kryetarin dhe Bërthamën prej 30 anëtarësh. “Asnjëherë një parti nuk
Beqaj: Nënshkrimi elektronik, lehtësim për mjekët dhe pacientët Nënshkrimi elektronik është një tjetër hap tejet i rëndësishëm drejt Shëndetësisë Elektronike. Prezantimi i tij u bë kët