999 rezultate për

elektrik

Bie në kontakt me energjinë elektrike 16 vjeçari, dërgohet në gjendje të rëndë në spital Një 16-vjeçar ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në Elbasan, e për pasojë është dërguar në spital në gjendje të rënd
Aksident i rëndë në Lezhë, Benzi përplaset me kabinën elektrike Një automjet, drejtuesi i së cilës dyshohet të ketë qenë në gjendje të dehur është përplasur fillimisht me një kabinë el
Larg benzinës dhe naftës, pritet të ketë rreth 15 milionë vetura elektrike deri në 2030 Një studim i Ministrisë së Transportit në Gjermani, i publikuar së fundmi, evidenton se pas dhjetë vitesh në rrugët e ve
BMW lajmëron se do të shfaqë gjithë detajet e iNext me 11 nëntor Furistrada elektrike me sisteme autonome të avancuara, iNext, do të shfaqet me datën 11 nëntor si hapi tjetër i kompanis
Zbardhet udhëzimi: Si do të regjistrohet gjoba për maskat në faturën e dritave Kush gjobitet nga Policia Bashkiake apo Policia e Shtetit për mosmbajtje të maskës, penalitetin do ta paguajë bashkë me
Kjo është fleta e gjobës për të gjithë ata që do kapen pa maskë Ashtu sikundër dihet, nga dita e nesërme qyetarët e Shqipërisë janë të detyruar të mbajnë maskë në çdo ambient në mënyrë
Makina shpërthen në flakë, shpëton paq shoferja Një makinë ka shpërthyer në flakë në autostradën Tiranë -Elbasan. Policia bën me dije se makina ka shpërthyer si paso
Moti për nesër nuk premton shumë: Priten rrebeshe shiu e shkarkesa elektrike Sot pasdite (e hënë, dt. 12) dhe nesër (e martë, dt. 13), reshjet e shiut dhe breshëri të shoqëruara me erë dhe me shtrë
Gjirokastra që prej orës 4 pa drita, OSHEE lë pa përgjigje banorët Lagjia ish-SMT në qytetin e Gjirokastres vuan prej disa kohësh mungesën e energjisë elektrike. Ditën e sotme banorët
Moti i keq rrëzon pemët në Bulqizë e Shkodër, dëmtohen disa makina Moti i keq ka përfshirë mbrëmjen e djeshme vendin duke shkaktuar dëme të lehta. Për pasojë gjatë natës ka pasur ndërp
Gjendet i vdekur në shtyllën elektrike shqiptari Një person ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme në fshatin Bërnicë të Prishtinës, ku është gjetur i vdekur në një shtyllë e
Tërmeti i 26 nëntorit u regjistrua vetëm 15 sekonda, lëkundja dëmtoi stacionin elektrik IGJEUM ka regjistruar vetëm 15 sekondat e para të tërmetit të 26 nëntorit, kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë ele
LG ka gati surprizën: një maskë elektrike me bateri sfidon koronavirusin (FOTO LAJM) Pandemia e COVID-19 ka detyruar njerëzit pothuajse në shumicën e vendeve të botës që të mbajnë maska dhe të ruajnë dista
14 viktima dhe gjysmë milioni shtëpi në terr, uragani "Laura" gjunjëzon Teksasin dhe Luizianën Uragani “Laura” që ka goditur shtetet amerikane të Luizianës dhe Teksasit deri më tani ka shkaktuar 14 viktima. Media
Rritja e çmimit të energjisë elektrike, protestuesit kanë bllokuar autostradën Tetovë-Shkup (VIDEO) Qytetarët e Tetovës me automjete sot kanë protestuar për të tretën herë me radhë pasi që Komisioni Rregullator i Energje
Tirana nesër pa energji elektrike, mësoni zonat dhe oraret OSHEE ka njoftuar se ditën e nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Bëhet e ditur se do të k
Zbulohet drogë e konsiderueshme në një tynel në Elbasan Një tunel që përdorej për rritjen dhe kultivimin e lëndëve narkotike është zbuluar në Elbasan. Mësohet se tuneli, i c
Po lahej në vaskë, celulari i merr jetën 15-vjeçares Një vajzë adoleshente ka vdekur pasi u godit nga rryma elektrike në vaskë, teksa policia beson se shkaku ishte celulari
Stuhitë e shiut lënë pa drita këtë qytet Një pjesë e qytetit të Lezhës është zgjuar pa energji elektrike dhe vijon të mbetet “në errësirë”, si pasojë e reshjeve
Moti i keq dhe era e fortë bën namin në Kosovë: Dëmtime banesash e shembje shtyllash Ditët e fundit moti ka qenë i luhatshëm në Kosovë, por pasditen e sotme dhe gjatë mbrëmjes ka pasur prishje të tij duke