999 rezultate për

elektoral

Kush është emri që Basha vendosi për shtabin elektoral në Korçë Partia Demokratike vijon të përzgjedhë shefat e shtabeve politikë që do të udhëheqin fushatën elektorale të zgjedhjeve p
Kongresi certifikon Biden si President i SHBA, merr 306 votat elektorale Presidenti i Zgjedhur i SHBA, Joe Biden ka marrë 306 vota elektorale, ndërsa është certifikuar si fitues i zgjedhjeve në
Shqipëria përpara zgjedhjeve elektorale. A do ndikohet Shqipëria nga rezultati i zgjedhjeve në Malin e Zi ? Marina Kerceli Zgjedhjet elektorale po afrojnë. Së bashku me temperaturat e ftohta, ky vit elektoral tipik
PD nuk i ndahet Xhaçkës: Fluturoi me helikopter për qëllime elektorale PD ka paditur në SPAK Olta Xhaçkën, të cilën e akuzon se ka shpërdoruar detyrën për qëllime elektorale duke përdorur hel
Jozefina Topalli bashkon forcat me Patozin: Shkojmë bashkë në zgjedhje! Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, në një intervistë për ”RTSH”-në ka folur për alternativën që së ba
Rastet në rritje, ndalohen dasmat, ceremonitë mortore dhe takimet elektorale Komiteti Teknik i Ekspertëve ka njoftuar përmes një deklarate për mediat se nga sot ndalon takimet elektorale, dasmat, f
Kryemadhi e vendosur: Sektin e "Rilindjes" s'e shpëton asnjë taktikë elektorale Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një diskutim me gazetarët është shprehur se vendi ka nevojë për ndërhyrje të s
Nuk marrë fund "lufta", Trump fiton një tjetër shtet në Amerikë Presidenti amerikan Donald Trump ka fituar 15 votat elektorale në Karolinën e Veriut, pas një gare të fortë në këtë shte
Pensilvania i vë vulën! Joe Biden shpallet President i SHBA-ve Joe Biden është zyrtarisht president i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Fitorja në shtetin ku ai lindi i siguroi 270 vo
Biden drejt fitores, si vijojnë votimet në Pensilvani I nominuari për President të Shteteve të bashkuara të Amerikës, demokrati Joe Biden mori 28.833 vota më shumë se Preside
The Guardian: Biden mund të deklarojë fitoren sonte! Reporteri senior për politikë i mediumit prestigjioz The Guardian, Daniel Strauss, duke sjellë më të rejat nga Wilmingto
Biden rrëmben fitoren në Georgia, nga cilat shtete varet fati i Trump? Kandidati për president në SHBA, Joe Biden ka marrë drejtimin në Georgia. Në Georgia, Trump dhe Biden ishin në barazi
Ende pa mbaruar numërimin, Trump jep lajmin: Fitova në këtë shtet! Kandidati republikan për president në Amerikë Donlad Trump, ka reaguar sërish në Twitter ku ka shpallur fitoren për shte
Numërimi vazhdon, Biden më pranë fitores Kandidati demokrat, Joe Biden, mori hov të madh në zgjedhjet presidenciale në SHBA pas parashikimeve për fitoren e tij n
Kryesojnë demokratët, por cilat janë "rrugët drejt fitores" për Trump dhe Biden Rrugët drejt fitores mbeten në garën presidenciale të SHBA-së, si për Donald Trump, po ashtu edhe për Joe Biden, por Bid
Zgjerohet hendeku, Biden rrëmben 11 votat elektorale të Arizonas Kandidati demokrat Joe Biden ka arritur të fitojë në shtetin e Arizonas duke rrëmbyer 11 vota elektorale dhe në këtë mën
Ngushtohet diferenca, Trump merr 213 vota elektorale Deri në këto momente, kur ora shënon 08:14 Joe Biden ka mundur të sigurojë një numër më të madh votash pasi ka fituar në
Fillon numërimi në shtetin e madh, probleme për Trump Joe Biden është në avantazh kundrejt Donald Trumpit sa i përket votave elektorale duke marrë 207 të tilla deri më tani,
Biden lë pas Trumpin: Udhëheq me 91 vota elektorale Gara duket shumë e fortë mes dy kandidatëve për presidentë në SHBA edhe tani që po vijon numërimi në disa shtete. Kës
PD po bashkohet? Mediu thirrje publike Topallit e Patozit: Të bëhemi bashkë! Kreu i Partitë Republikanë, Fatmir Mediu ka ftuar dy ish-nënkryetarët e Partisë Demokratike, Jozefina Topallin dhe Astri