999 rezultate për

elefanti

Kush tha që luani është mbret? Ky elefant i vogël turpëroi 14 prej tyre (VIDEO) Një elefant një-vjeçar i ka shpëtuar për mrekulli sulmit të 14 luanëve në Zambia të Afrikës. Elefanti ishte ndarë nga
Gruaja shkelet për vdekje nga elefanti Një turiste gjermane është shkelur për vdekje nga një elefant, ndërsa përpiqej ta fotografonte. Ngjarja ka ndodhur të më
Shkoi ta përkëdhelte, elefanti ngre në ajër vajzën (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka qarkulluar në rrjet ditën e sotme. Një vajzë ka shkuar për të përkëdhelur një elefant por e ka
I ngordhi nëna, elefanti i vogël plot dhimbje tenton ta ringjallë Një cast shumë prekës ka pushtuar rrjetin pasi një elefant 2-vjeçar tenton që të ngjallë nënën e tij, e cila kishte ngor
Tmerri që i shkaktoi pickimi i një mushkonje kësaj gruaje Një nënë e dy fëmijëve vuan nga një sëmundje e rrallë, e cila transmetohet nga mushkonjat. Sëmundja e këmbës së elefanti
Lind derrkuci me fytyrë njeriu (VIDEO) Një derrkuc ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve për shkak të pamjes së tij të pazakontë. Derrkuci ka lindur me gjymë
Elefanti i uritur tremb për vdekje turistët (FOTO LAJM) Një elefant i uritur për pak sa nuk ka rrëzuar një makinë me turistë. Kafsha kurioze e futi kokën brenda dritares së
Elefanti "duhanpirës", nxjerr tym nga goja (VIDEO) Një elefant i kapur në video duke nxjerrë tym nga goja, ka lënë shkencëtarët indian nga Shoqata e Ruajtjes së Natyrësdhe
Elefanti gjigant shtyp për vdekje njerëzit (VIDEO) Një burrë u vra nga një elefant në një festival në Indi, pasi kafsha u egërsua papritur. Elefant i zemëruar shihet du
Elefanti duke notuar, pamjet e mrekullueshme nënujore (FOTO LAJM) Kjo sërë fotografish të publikuara tregojnë kafshët nën ujë, duke na dhënë pamje fantastike. Fotografitë tregojnë një
Elefanti shkel njerëzit me këmbë dhe shkatërron çdo gjë që i del përpara (VIDEO) Një video është publikuar në rrjetet sociale në të cilën shihet një elefant i egër ndërsa vrapon drejt një kampi refugja
"Zgjohu mami", elefanti i vogël mahnit me sjelljen e tij (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Parkun Kombëtar të Jugut Luangwa . Ky është momenti i adhurueshëm që një elefant f
Për një shëtitje, elefanti kalon kufirin midis shteteve si të ishte njeri (VIDEO) Një elefant kaloi kufirin e vendosur midis Kinës dhe Laosit për të bërë një shëtitje në shtetin fqinj dhe të kthehej në
Ky është duel titanësh, elefanti sulmon luanin (VIDEO) Ky është momenti i frikshm kur një elefant mbron viçin e saj të sapolindur kundër kërcënimit të luanit. Pamjet tregoj
Po bënte fotografi me të, elefanti shkel për vdekje kujdestarin (FOTO LAJM) Një kujdestar i elefantëve është shkelur deri për vdekje nga një elefant i cili u largua nga turma dhe doli jasht kontro
Këto foto të elefantëve nuk i keni pare asnjëherë! (FOTO LAJM) Fotot e mrekullueshme tregojnë vicat e vegjël të elefantëve duke luajtur dhe rrokullisur me njëri-tjetrin. Kopshti zo
Elefanti mbron fëmijën nga krokodili (VIDEO) Krokodilil kishte vënë në shënjestër foshnjen elefant i cili po pinte ujë bashkë me disa elefantë të tjerë, shkruan lajm
Tmerri që i shkaktoi pickimi i një mushkonje kësaj gruaje jë nënë e dy fëmijëve vuan nga një sëmundje e rrallë, e cila transmetohet nga mushkonjat. Sëmundja e këmbës së elefantit
Elefanti dhe fija e hollë që e mban lidhur (VIDEO) Një burrë që po vizitonte një kopësht zoologjik i bëri përshtypje fakti se elefantët e mëdhenj ishin lidhur me një litar
Tragjike, elefanti vret 14 persona në Indi Një elefant në provincat Jharkhand dhe Bihar të Indisë ka vrarw 14 persona. Sipas lajmit të gazetës indiane “Times”,