999 rezultate për

ekzistuar

Pushon së ekzistuari Google + Google+, rrjeti social i dështuar i gjigantit të kërkimit, pushoi së ekzistuari mëngjesin e ditës së sotme. Pasi u lë
Deklarata shokuese: Skënderbeu nuk ka ekzistuar kurrë Teoritë e ndryshme për heroi tonë Kombëtar sigurisht që nuk kanë fund. Ky vit i konsideruar edhe si viti i Skërnderb
Fotot shokuese nga e kaluara që të fusin tmerrin (FOTO LAJM) Çfarë mendoni se dini për të shkuarën? A e dini për shembull se Shreku dhe burri elefant apo ai luan kanë ekzistuar vërt
Nuk janë fotoshop, fotot shokuese nga e kaluara që të fusin tmerrin (FOTO LAJM) Çfarë mendoni se dini për të shkuarën? A e dini për shembull se Shreku dhe burri elefant apo ai luan kanë ekzistuar vërt
Diplomati shqiptar: Çështja e kufirit detar ndërmjet dy vendeve nuk ka ekzistuar asnjëherë Diplomati Shaban Murati i ftuar në Fax News ka komentuar cështjen e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë, duke rrëfyer se n
Çfarë është kjo?! Teknologjitë e vjetra që ndoshta i keni harruar se kanë ekzistuar (FOTO LAJM) Teknologjia është një nga fushat që përparon ndoshta më shpejt se cdo gjë tjetër. Madje ka gjëra që ne nuk i mbajmë
Çfarë është kjo?! Teknologjitë e vjetra që ndoshta i keni harruar se kanë ekzistuar (FOTO LAJM) Teknologjia është një nga fushat që përparon ndoshta më shpejt se cdo gjë tjetër. Madje ka gjëra që ne nuk i mbajmë
Dragojntë kanë ekzistuar, zbulohet prova kryesore që vërteton gjithcka (FOTO LAJM) Një "dragua" i vdekur është zbuluar nga banorët e një fshati kinez që pohojnë se skeleti i çuditshëm është provë se kri
Këto kanë ekzistuar shumë kohë para nesh Është një fakt jo shumë i njohur, por disa “shpikje” moderne në fakt u paraqitën shekuj më parë. Të thuash se njerëzit e
Për një jetë të sigurt, celularët do pushojnë se ekzistuari gjatë udhëtimit Telefonat celularë mund të ndalojnë automatikisht së funksionuari në makinat që janë në lëvizje, duke e bërë të pamundur
Urdhri i ri i parlamentit izraelit: Ndalohet minifundi! Rregulli më i ri i miratuar nga Parlamenti i Izraelit ka vënë në zbatim kodin më të ri ku citon që ndalohet kategorikish
Policia reagon kundër televizionit italian: Në Kosovë nuk kanë ekzistuar kampe rekrutimi të ISIS-it Policia e Kosovës ka reaguar menjëherë lidhur me reportazhin e televizionit italian "La Lene", ku flitej për kampin e re
Gjendet në Kinë gjurma më e madhe në botë Gjurma e fundit e zbuluar nga shkenëtarët në shkretëtirën e Gobit ka habitur edhe vetë studiuesit e universitetit të Oka
Qytetet që 50 vite më parë nuk kanë ekzistuar Ja cilat janë qytetet, që 50 vjet më parë nuk kanë ekzistuar fare dhe vetëm dy ose tre breza më vonë janë shndërruar në
Ja si ishte konkursi i parashikimeve sportive në kohën e diktaturës Tashmë quhen skedina dhe në to vendoset parashikimi i sportdashësve për ndeshjet e futbollit. Mirëpo, ato që sot quhe
Berisha: Në Shqipëri nuk kanë ekzistuar burgje në administrimin e CIA-s Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish-kryeministri Berisha ka reaguar lidhur me një raport të publikuar nga
Ja nga se banohej Tetova më 1916-tën (FOTO LAJM) Në vitin 1916-të, kur Tetova ishte nën pushtimin bullgar, qyteti ka patur rreth 22.000 banorë. Nga këta, 2/3 shqiptar
Nuk ndalen serbët, ngrenë në Graçanicë statujën e Millosh Obiliç Kuvendi i komunës i Graçanicës ka marrë vendimin që në mes të qytetit të vendosë bustin e Millosh Obiliçit (Kopiliçit).
Fansat nxehen me Timberlake: Jeruzalemi është Palestinë (FOTO LAJM) Këngëtari mjaft i suksesshëm Justin Timberlake, ka postuar një foto në Instagram në të cilën qëndron me shpinë dhe me k
Shtëpia e ndërtuar në shkëmb mbi lum (FOTO-LAJM) Këto foto janë të vërteta. Kjo shtëpi e ngritur në një shkëmb të vendosur në Serbi, pranë qytetit të Bajina Basta, rreth