999 rezultate për

ekzekutivit

Hoti i vetëm në ceremoninë e marrjes së detyrës Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hoti, krejtësisht i vetëm sot ka marrë pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës.
Berisha po dëfrehet në Facebook duke bërë meme me Ramën, ja e radhës (FOTO LAJM) Sipas Sali Berishës, Kryeministri Rama ka gjetur thirrjen “Rama IK” në zyrën e tij dhe për këtë arsye është zhvendosur n
Haradinaj thotë se Samiti i Berlinit ka ndryshuar dinamikën e ngjarjeve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se këtë radhë, në frymën e Samitit të Berlinit ka ndryshim. “E kanë n
Komunat obligohen për zbatim të barazisë gjinore në vendimmarrje Agjencia e Barazisë Gjinore e Zyrës së kryeministrit, dhe Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ua kanë adresuar
Tavekio akuzohet për ngacmim seksual Për Ialinë mesa duket hallet vetëm kanë fillua, pas mos kualifikimit të Italisë në Botërorë, eleminimit të Venturës dhe
Isa Mustafa shfaqet "sexy" në grafit (FOTO LAJM) Një grafit i ri është vendosur në qytetin e Pejës, ku shfaqet kryeministri Isa Mustafa ndryshe nga grafitet e mëparshme.
Berisha: 21 Janari, një puç ndaj meje Ish kryeministri Berisha, nuk tërhiqet me deklaratat e tij ndërsa ka theksuar sot në fjalën e marë në Kuvend, se 21 Jana
Cfarë shembulli i keq për gazetarët e rinj! nga Artan Fuga Në takimin e fundit mes ekzekutivit dhe gazetarëve, sa mësuam nga vetë mediat, u tregua se në çfar
Liderët e opozitës i thonë "jo" Mustafës Në takimin e organizuar ditën e sotme nga kryeministri Isa Mustafa mësohet se nuk do të jenë të pranishëm liderët e tri
Berisha: Ky është pushteti i kumbarëve të droges dhe mafies Ish-kryeministri Sali Berisha reagon lidhur me deklaratën e presidentit Bujar Nishani se SHISH ka informuar në menyre t
Qeveria riformatohet në janar Kryeministri Hashim Thaçi po përgatitet që në janar të ristrukturojë kabinetin e tij. Disa ministra të PDK-së, AKR-së, m
Prizren, zyrtarët e PDK-së përlplasen për postet Zyrtarët e PDK-së në Prizren janë përplasur rreth përcaktimit të emrave të drejtorëve, që do të jenë pesë e “Qeverisë Mu
3 ligjet, Rama: Shqipërisë i mungojnë 3 pushtetet Gjatë aktivitetit për dhunën ndaj grave, kryesocialisti Edi Rama komenton çështjen e tre ligjeve, për miratimin e të cil
Pavarësia e mbikëqyrur mbyllet këtë vit Kryeministri Hashim Thaçi ka deklaruar se mbikëqyrja e pavarësisë përmbyllet këtë vit në mënyrë të suksesshme dhe në kët
Përplasje rreth Raportit të Progresit Pozita dhe opozita kanë shkëmbyer në seancën e sotme parlamentare kritika dhe akuza për dështim, korrupsion dhe përfshir
Akuzohet kreu i ekzekutivit të PTK-së Kryeshefi ekzekutiv i PTK-së Shqyqyri Haxha akuzohet për shpërdorim detyre nga Prokuroria Speciale e Kosovës. Prokurori
Pacolli, javën tjetër vendos për punën e re Behgjet Pacolli e ka të vështirë të pranojë detyrën e Zëvendëskryeministrit të parë në Qeverinë Thaçi. Ai nuk është ende