999 rezultate për

ekzekutive

Musk tymosi hashash, tronditet Tesla. Largohen dy ekzekutivë Aksionet e Teslës kanë rënë në nivelin më të ulët të dy viteve të fundit gjatë kësaj të premteje, pas tronditjes që shka
Besnik Tahiri bën tri sqarime mbi Asosacionin Koordinatori Nacional për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri, ka folur edhe njëherë rreth Asociacionit. Thotë se Qeveria nu
Lojrat me Asociacionin Për formimin i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, qoftë sipas marrëveshjeve të Brukselit, të vitit 2013 dhe 2015
Serbët nuk heqin dorë, kërkojnë Asociacionin sipas kushteve të tyre Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka siguruar se Serbia dhe serbët e veriut nuk do të pranojnë asgjë më pak se një a
Bllokohet llogaria e Klinikës së Gjinekologjisë Klinika e gjinekologjisë dhe akusherisë disa ditë është me llogari të bllokuar për 410 mijë euro. Bllokada vjen pas një
Haradinaj: E fshehëm skandalin e mishit të prishur Pas mbledhjes së sotme të Qeverisë, kryeministri Haradinaj doli në konferencë ku u pyet edhe për skandalin me mish. A
Trump irritohet me gazetarët, largohet nga salla pa firmosur urdhrat ekzekutivë (VIDEO) Duhej të ishte një ceremoni për firmosjen e 2 urdhrave të reja për tregtinë, por kreu i Shtëpisë së Bardhë befasoi të gj
Irani i kundërpërgjigjet urdhrave ekzekutivë të Trump, ndalon hyrjen e amerikanëve në vend Pas firmosje së urdhrave ekzekutivë nga Trump me anë të së cilëve ndalohet emigracioni nga shtatë vende me shumicë mysli
Lufta ndaj ekstremizmit dhe rindërtimi i ushtrisë, dy urdhrat e tjerë ekzekutivë të firmosur nga Trump Presidenti amerikan, Donald Trump ka nënshkruar këtë të premte dy dokumente ekzekutive gjatë ceremonisë së betimit në Pe
Trump firmos urdhrin për ndërtimin e murit me Meksikën Presidenti amerikan Donald Trump nënshkroi të mërkurën urdhra ekzekutivë për ndërtimin e një muri përgjatë kufirit jugor
Lunaçek u përgjigjet serbëve: Asociacioni nuk do ketë kompetenca ekzekutive Nënkryetarja e Parlamentit Europian dhe raportuesja për Kosovë, Ulrike Lunaçek ka bërë të ditur se Asociacioni i komunav
Mariq: Asociacioni i Komunave serbe, pa kompetenca ekzekutive Serbëve të Kosovës u janë shuar gati krejt shpresat se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe është afër formimit. K
Asociacioni një “mini qeveri” (VIDEO) Java e ardhshme mund të jetë vendimtare për formimin e Asociacionit të Komunave Serbe. Kjo temë ka shkaktuar debate të n
Tahiri: Asociacioni pa kompetenca ekzekutive Dhjetë komunat me shumicë serbe në Kosovë kanë kërkuar marrëveshje për formimin e Asociacionit të tyre në takimin e radh
Trump: Nëse zgjidhem president do dëboj 11 milionë emigrantë Vijon fushatën agresive Donald Trump, miliarderi amerikan në garë për tu bërë president i Amerikës në zgjedhjet presiden
Haradinaj: Qeveria po shantazhohet nga Lista Serbe Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka thënë se koalici
Jabllanoviç: Asocacioni i komunave serbe gati Kryetari i Listës Serbe Aleksandër Jabllanoviç është shprehur se së shpejti do të formohet asocacioni i komunave serbe q
Kuçi: EULEX nuk do t’i ketë kompetencat ekzekutive që ka tani Zëvendëskryeminsitri dhe Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi është takuar sot me Ministren e Drejtësisë dhe Policisë së
EULEX do të ketë kompetenca ekzekutive edhe për dy vite EULEX nuk do të jetë mision këshillues, siç ka insistuar Qeveria e Kosovës, por do të ketë kompetenca ekzekutive edhe pë
Misioni EULEX do të punojë edhe dy vite të tjera në Kosovë Misioni EULEX do të vazhdojë të punojë në Kosovë edhe për të paktën dy vite të tjera. Misioni i Bashkimit Evropian q