999 rezultate për

ekzekutiv

Numri 2 i UEFA-s jep dorëheqjen: E kisha vendosur prej katër muajsh Zëvendëspresidenti i UEFA-s, Michele Uva, ka dhënë dorëheqjen pak çaste më parë. Në një deklarata zyrtare ai konfirmon l
Man.United i zhytur në borxhe, nënkryetari bën thirrje për kujdes Nënkryetari ekzekutiv i Manchester Unitedit Ed Woodward, ka thënë se klubi duhet të "menaxhojë me kujdes burimet financi
Delegacioni amerikan sot viziton Kosovën, qeveria jep detaje për takimin me Hotin Në Kosovë, të hënën do të qëndrojë një delegacion i qeverisë amerikane i kryesuar nga Adam Boehler, kryeshef ekzekutiv i
Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s miraton rregullat e reja për ndeshjet ndërkombëtare Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, i gjendur në kushtet e pandemisë së shkaktuar nga COVID-19, bazuar dhe në protokollet që ka
Dy persona humbën jetën, Zuckerberg pranon fajin Shefi ekzekutiv i Facebook-u, Mark Zuckerberg, thotë se kompania që ai drejton bëri gabim që nuk hoqi këtë javë postimin
Italia shtyn gjendjen e jashtëzakonshme deri në tetor Qeveria italiane planifikon ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme e cila i lejon qeverisjen me dekret pa qenë nevoja për
Itali, shtyhet deri në tetor gjendja e jashtëzakonshme Qeveria italiane planifikon ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme e cila i lejon qeverisjen me dekret pa qenë nevoja për
AMF sqaron nga Kuvendi efektet e pandemisë në tregjet nën mbikëqyrje Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Mete ka prezantuar ditën e sotme në Kuv
Champions shansi i fundit i Sarrit, rrezikon dhe Paratici Liga e Kampioneve do të japë verdiktet përfundimtare jo vetëm për sezonin e Juventusit, por edhe për teknikun Mauricio S
Ish-shefi ekzekutiv i Man United sqaron përse refuzuan Ronaldinhon për Ronaldon Ish-shefi ekzekutiv i Manchester United, Peter Kenyon ka sqaruar politikat e transferimeve që kanë ndodhur në vitin 2003
Shtoni kujdesin në rrugë, 136 mijë makina qarkullojnë pa siguracion Pandemia e Covid- 19 ka ndikuar në rritjen e numrit të automjeteve në vend që qarkullojnë pa sigurim të detyrueshëm. Mës
Hoti i vetëm në ceremoninë e marrjes së detyrës Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hoti, krejtësisht i vetëm sot ka marrë pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës.
Kampionati europian bëhet sërish çështje komiteti ekzekutiv i UEFA-s anulon mbledhjen e 27 majit Mbledhja e planifikuar në 27 maj e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s është shtyrë për në datën 17 qershor. Shkak janë bër
Pas Holandës edhe Argjentina konfirmon ndërprerjen e kampionatit Pas Belgjikës, Holandës dhe Skocisë në një farë mënyre, edhe Argjentina ka vendosur të pezullojë përfundimisht të gjitha
UEFA mban javën e ardhshme takimin me drejtuesit e federatave, priten vendime të mëdha UEFA javën e ardhshme do të mbajë një takim tjetër më rëndësi. Përmes video-lidhjeve, gjë e praktikuar kohëve të fund
Kontakte mes Liverpool dhe Leipzig për Werner? Shefi ekzekutiv sqaron gjithçka Shefi ekzekutiv i skuadrës së Leipzig, Oliver Mintzlaff, ka dekluaruar se sulmuesi, Timo Werner nuk ka kontaktuar me Liv
Kontratë 5 ditore ne Gerrard për ngritur trofeun e Premier League, shefi ekzekutiv konfirmon gjithçka Shefi ekzekutiv i Liverpool, Peeter More, ka hedhur poshtë mundësinë e një nënshkrimi kontrate me Gerard në fund të sezo
Tifozët e United shpërthejnë ndaj drejtorit ekzekutiv, i sulmojnë shtëpinë Prej kohësh United nuk po arrinë të kapë majat si në kohën e Ferguson, tifozët ndjehen të zhgënjyer me zgjedhjet e klubi
Shembja e Teatrit, Meta merr letrën alarmante nga Presidenti ekzekutiv i Europa Nostra Presidenti ekzekutiv i Europa Nostra, Hermann Parzinger i ka dërguar një letër Presidentit, Ilir Meta ku i shpreh shqetë
Facebook rrezikon mbylljen? Shefi ekzekutiv bën deklaratën e fortë "Facebook" rrezikon shpërbërjen sepse sipas një prej shefëve ekzekutivë të kompanisë, Marc Benioff, ai ka shkaktuar një