999 rezultate për

ekuador

Policia e Kosovës nuk ka informacion për shqiptarin që iu bë atentat në Ekuador Mediat ekuadoriane kanë publikuar emrin e shqiptarit të cilit dyshohet se iu bë një atentat mafioz për pazaret e kokainë
Atentati ndaj shqiptarit në Ekuador, zbardhet lidhja e tij me Ilir Hidrin Shqiptari i plagosur në Ekuador është shqiptari nga Kosova Remzi Azemi. Ai mbeti i plagosur pasi u qëllua me armë zj
Gazetarja: Shqiptarit iu bë atentat në Ekuador nga familjet mafioze që përmendi Lu Gazetarja Klodina Lala e ftuar në “Opinion” ka folur sot edhe për atentatin ndaj një shqiptari ditën e djeshme në Ameri
Detaje të reja mbi atentatin ndaj shqiptarit në Ekuador, gazetari tregon pazaret e drogës Atentati ndaj shqiptarit në Amerikën Latine është komentuar sërish nga gazetari Artan Hoxha. I ftuar në emisionin “Të
U masakrua me plumba, del videoja e vrasjes së shqiptarit në Ekuador (VIDEO) Ditën e sotme në Ekuador është masakruan me plumba në makinë një shqiptar i cili dyshohet se ishte përfshirë në trafikun
Masakrohet me plumba një shqiptar në Ekuador Një atentat është kryer ndaj një shqiptari në Ekuador. Shqiptari i ekzekutuar për vdekje ishte i shoqëruar me një fe
Pas super ndeshjes kundër Ekuadorit, Leos i thuren elozhe nga e gjithë Argjentina (VIDEO) Dyshimet mbi paraqitjen e Messi-t me përfaqësuesen e tij janë zhdukur dhe kjo për shkak të paraqitjes së tij ndaj Ekuado
Botërorit mund ti heqësh kupën por jo Messin, mposht i vetëm Ekuadorin Atëherë kur Argjentina kishte më së shumti nevojë për Lionel Messin ai shfaqet dhe atë në mënyrën më të mirë të mundshme
Zbuloni rrugën që e kualifikon Argjentinën në Botëror Pas ndeshjes me Perunë, Argjentina mbetet e gjashta në renditje, në të njëjtën kuotë pikësh, me Perunë e vendit të pestë
Kapet në Ekuador bossi i "Popullit", Bashkim Driza Bashkim Driza, ish-kreu i firmës piramidale "Populli" njoftohet së është ndaluar në Ekuador nga autoritetet vendase.
Agjent i infiltruar për drogën? Familjarët tregojnë të vërtetën e Ilir Hidrit Vrasja e shqiptarit Ilir Hidri në Ekuador është akoma nën hetime si nga policia e vendit ku ka ndodhur vrasja, ashtu edh
Vrasja e shqiptarit në Ekuador, policia zbardh dyshimet e para Gjashtë ditë më parë në Guajakuil të Ekuadorit u ekzekutua një shtetas shqiptar. Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka
Ekzekutimi i shqiptarit në Ekuador, nisin hetimet Kanë dalë detaje të reja lidhur me ekzekutimin e 40-vjeçarit Ilir Hidri në Kuito të Ekuadorit dy ditë më parë. Hidri
Kapet "Vejusha e zezë" shqiptare, "tmerri" i trafikantëve meksikanë (FOTO LAJM) Një organizatë e trafikut të drogës, që vepronte në krahinat e Guayas dhe Santa Elena në Ekuador, është shkatërruar nga
Amasada e Ekuadorit pritet që t’i ndërpresë strehimin Julian Assange Themelues i WikiLeaks-it, Julian Assange, së shpejti mund t’i kërkohet që të largohet nga Ambasada e Ekuadorit. Assan
Ekuadori kërkon garanci që Asange nuk do të ekstradohet në SHBA Ekuadori kërkon garanci se themeluesi i WikiLeaks Julian Asange nuk do të ekstradohet në SHBA në qoftë se heq dorë nga s
Themeluesi i "Wikileaks" akuzohet për përdhunim Themeluesi i "WikiLeaks", Julian Assange pritet të merret në pyetje, nën akuzat për përdhunim në ambasadën e Ekuadorit n
"Anonymous" hakon postën elektronike të Qeverisë së Ekuadorit Grupi i hakerëve "Anonymous" ka hakuar postën elektronike të Qeverisë së Ekuadorit. Lajmin e kanë bërë të ditur vetë
Ekuadori i ndërpret internetin shefit të WikiLeaks Ekuadori ka pranuar se i ka ndërprerë internetin themeluesit të WikiLeaks Julian Assange, i cili po qëndron në ambasadën
Brazili tërmet "7 ballësh" ndaj Haitit (VIDEO) Pas barazimit në ndeshjen e parë përballë Ekuadorit, Brazili është i frikshëm duke fituar 7-1 me Haitin. Njeriu i nde