999 rezultate për

ekuador

Si erdhi kokaina nga Ekuadori në Durrës? Detajet e itinerarit, kundërshtimin e grekëve dhe pse u kodua "Kuito" Oficerët e policisë shqiptare dhe prokurori i dosjes së 137 kg kokainë kanë marrë pjesë në operacionin e dorëzimit të ko
Oriz në vend të drogës, kështu dukeshin pakot e nisura nga Ekuadori në konteinerin me banane (VIDEO) Trafikantët u kishin vendosur GPS të fjalës së fundit të teknologjisë pakove me kokainë të nisura nga Ekuadori drejt Shq
Sekuestrohet sasi e madhe lëndë narkotike, ishte nisur nga Ekuadori Më shumë se 500 kg kokainë është sekuestruar në portin e Pireut në Greqi gjatë kontrollit të 100 kontenierëve me babane.
Pamjet kur Assagne stërvitet në Ambasadën e Ekuadorit (VIDEO) Sjellja e egër e Juliann Assange gjatë qëndrimit të tij në ambasadën ekuadoriane u kap në kamera dhe është dokumentuar n
Presidenti i Ekuadorit hedh akuza të rënda ndaj Assange Julian Assange vazhdimisht ka thyer kushtet që e lejuan për azil në ambasadë dhe është munduar që ta përdorë ambasadën e
Pamela Anderson: Jam në shok, dukej shumë keq Ish Ylli i filmit “Baywatch”, Pamela Anderson sulmoi qeveritë e Ekuadorit, Britanisë dhe SHBA’së për arrestimin e themel
Aktakuzë për Assange, rrezikon 12 muaj burg Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, u shpall fajtor në gjykatën e Westminster për shkelje të kushteve për kaucion.
LIDHJA/ A fshihet bosi shqiptar i kokainës pas vrasjes së të "fortit" grek (VIDEO) Mega operacioni “Impacto 444”, i cili u zhvillua në Ekuador dhe në Greqi, ku u bllokua një sasi prej 382 kg kokainë vijo
EMRI/ Kush është minoritari nga Shqipëria, "bos" i 350 kg kokaine në Ekuador (FOTO LAJM) Një sasi prej 350 kg kokaine e pastër është kapur nga policia e Ekuadorit. Kokaina ishte e ngarkuar në një anije dhe
Aksident tragjik, 11 të vdekur dhe dhjetra të plagosur (FOTO LAJM) Së paku 11 veta kanë vdekur pas një përplasjeje të një autobusi mëngjesin e sotëm në pjesën jugore të Ekuadorit. 37 t
Aksident i rëndë në Ekuador, humbin jetën 12 tifozë të Barcelonës Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cuenca-Molleturo të Ekuadorit me bilanc 12 persona të vdekur dhe 30 të t
Kapet në Holandë mbi 1 ton kokainë e fshehur mes peshkut Policia ka sekuestruar një sasi të madhe droge prej 1125 kg kokainë, është kapur në Roterdam. Droga mësohet se ishte
102 vjedhje në Spanjë, shkatërrohet banda shqiptaro-ekuadoriane Policia spanjolle ka shkatërruar një grup kriminal që është përgjegjës për 102 grabitje të kryera në provincën e Girona.
Assange në rrezik, mund ta lërë shpejt Ambasadën e Ekuadorit Julian Assange është më shumë se 6 vjet në azil në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Ky strehim 6-vjeçar është në rrezik,
Lidhja me kartelet e rrezikshme, pse po vriten shqiptarët në Ekuador Vrasja e një shqiptari në Ekuador ka shtuar edhe më shumë enigmat e lidhjeve të grupeve të trafikimit shqiptar me boten
Vrasje mafioze në Ekuador, "policët" ekzekutojnë shqiptarin dhe gruan e tij Një vrasje makabre ka ndodhur në Ekuador ku është vrarë me tre plumba një shqiptar dhe gruaja e tij. Ngjarja është ra
Detaje të reja për 613 kokainë në Durrës, Arbër Çekaj një tjetër ngarkesë me drogë në Ekuador Arbër Çekaj, pronari i "Arbri Garden" ku do mbërrinin kamionët me banane me 613 kg kokainë brenda, në Ekuador rreth 2 vi
Ekuadori goditet nga dy tërmete të forta Dy tërmete të forta goditën Ekuadorin, duke shkaktuar dëme të mëdha, ndërsa nuk ka raporte për vdekje apo lëndime në nje
Atentati ndaj shqiptarit në Ekuador, si funksiononte banda e drogës Atentati ndaj shqiptarit nga Kosova, Remzi Azemit, në Ekuador shkaktoi shumë zhurmë në Shqipëri për shkak se përsoni në
Si funksiononte banda që kishte "bossi" shqiptar i drogës në Ekuador Shqiptari nga Kosova, Remzi Azemi, i cili mbeti i plagosur nga nje atentat mafioz qe iu be ne Ekuador, ishte nje nga bos