999 rezultate për

ekstremit

"Selfie" që shkuan në ekstremitet (FOTO LAJM) Në ditet e sotme, një aparat fotografik apo thjesht të paturit një aparat celular mund tiu beje një fotograf të përkryer
Salvini: Zgjedhjet, mundësia e fundit për të shpëtuar Europën Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini i sheh zgjedhjet europiane të muajit maj si një mundësi për forcat e ekstre
Nisin hetimet në Gjermani ndaj protestave kundër emigrantëve Gjermania po heton se kush e zbuloi një urdhërarrest për një të dyshuar irakian, për një rast të therjes me thikë, që nx
Matteo Salvini: Historia e suksesit të ekstremit të djathtë të Italisë Kreu i Lega Nord, Matteo Salvini ka thënë se ka një "të drejtë" për të qeverisur Italinë pasi ka fituar 17 përqind të vo
Gjermani, dhjetëra të plagosur në protestat kundër kongresit të ekstremit të djathtë Një grup i madh protestuesish kundër kongresit të partisë së ekstremit të djathtë, Alternativa për Gjermaninë (AfD) janë
Zgjedhja e Bundestagut! Dalin exit-pollet: Ja sa fiton Merkel dhe partia e ekstremit të djathtë Partia e kancelares Angela Merkel CDU dhe partia simotër e saj, CSU, me të cilën është në koalicion, kanë fituar 32% të
Le Pen sulmohet me breshëri vezësh (VIDEO) Kandidatja për Presidente të Francë, Marine Le Pen është sulmuar me vezë gjatë një takimi elektoral në Brittany. Lind
Zgjedhjet në Francë, ja kë favorizojnë sondazhet Mediat belge kanë publikuar një sondazh fillestar të rundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë pak orë para s
Van Der Bellen zgjidhet President i Austrisë Rezultatet e para të votimeve në Austri, tregojnë se 72-vjeçari Van der Bellen është zgjedhur Presidenti i ri. Kandid
Sarkozy: Do të votoja për Hollande përballë ekstremit të djathtë Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy, kandidat për parapraket e së djathtës për zgjedhjet presidenciale të 2017, u sh
Sulm në Gjermani, qëllohen me armë 4 policë gjermanë Katër policë janë qëlluar nga një person që kishte lidhje me një lëvizje të ekstremit të djathtë në Gjermani, raporton "
Atentati në Vlorë, 19 vjeçarja në rrezik për jetën Gjendja e 19- vjeçares e cila mbeti dje e plagosur në atentatin me eksploziv ndaj makinës së biznesmenit Isuf Brahimaj n
Francë, ekstremi i majtë sfidon Le Pen Udhëheqësi i ekstremit të majtë në Francë, Jean-Luc Melenchon, sfidoi rivalen e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, duk
Serbët kërcënojnë përfaqësuesit e portalit ”Kosova 2.0” Portali kosovar ”Kosova 2.0” ka anuluar pjesëmarrjen në punimet e konferencës ”Sher” e cila zhvillohet në Beograd si pas