999 rezultate për

ekstremet

Vapa përvëluese, shatërvanët e vetmja zgjidhje për tu freskuar (FOTO LAJM) Një valë e rrezikshme të nxehti ka ngritur alarme këtë javë në gjithë Europën, për shkak se temperaturat pritet të arrij
Keni plane për sot? Si do të jetë moti Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë kushtet e motit në vendin tonë. Për pasojë kthjellimet dhe vranësirat dom
Temperaturat po prekin ekstremet, ky është moti për ditën e sotme Shqipëria paraqitet në kushtet e motit të kthjellët deri pas mesditës së mërkurë, ku vranësira lokale shfaqen në zonat m
Ky është moti për ditën e sotme Gjatë gjithë ditës, zonat Jugore dhe Qendrore vijojnë në kushtet e kthjellimeve ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në
Çmendet moti, pas dëborës ngrihen temperaturat Edhe pse reshjet e dëborës kanë pushtuar vendin, ditën e sotme u vu re një zbutje temperaturash. Sipas meteoalb, nga
Ngrohja globale, po rilindin pyjet e hershme Ngrohja globale nuk është vetëm një togfjalësh dhe këtë e vërteton studimi i fundit i shkencëtarëve kanadezë të cilët vu
Vertebrori më i vogël në botë, një bretkosë 7.7 mm Amfibi është aq i vogël sa mund të qëndrojë brenda bordurave të një thoi. Specia e re u gjend nga shkencëtarët në ishull