999 rezultate për

ekstreme

Varfëria ekstreme në Kukës (VIDEO) Varfëria dhe sëmundjet e rënda të anëtarëve kanë gjunjëzuar shumë familje në Orgjost të Kukësit. Barra e rëndë e përball
Temperaturat ekstreme dhe mungesa e reshjeve thajnë Liqenin e Shkodrës Liqeni i Shkodrës është në ditët e tij më të këqija. Temperaturat e larta dhe mungesa e reshjeve kanë bërë që të ulet ni
Vapa ekstreme shënon viktimën e parë në Shqipëri Është shënuar viktima e parë nga temperaturat ekstreme në vendin tonë. Bëhet fjalë për Zeman Kushon, 66-vjeç, i cili
Temperatura ekstreme në fundjavë, të hënën arrin kulmi Një tjetër valë e të nxehtit afrikan përfshinë Shqipërinë. Ndonëse vendi ynë ndodhet në periferi të saj pasi në epiq
Vapa ekstreme, Amerika shpall gjendje emergjence SHBA dhe Kanadaja kanë nisur të preken nga vala e të nxehtit ekstrem, që pritet të vijojë gjithë javën e ardhshme. Rryma
Pa tualete dhe kushte ekstreme, skuadra gjermane befason me përgatitjet e sezonit të ri Shumë skuadra zgjedhin zonat me kushte klimaterike mesatare për tu përgatitur për sezonin e ri. Disa prej tyre zgjedh
ELBASAN/ Temperaturat ekstreme çojnë në urgjencë 80 fëmijë brenda ditës (VIDEO) Rreth 80 fëmijë në 24 orë u paraqitën në urgjencën e pediatrisë së Elbasanit për ndihmë mjekësore. Shkak i këtij fluksi
Shpërndahen nën masa ekstreme sigurie materialet zgjedhore në QV Elbasani është qyteti i parë në të cilin ka nisur shpërndarja e materialeve zgjedhore në qendrat e votimit. Siç bëri
Vapa përvëluese, shatërvanët e vetmja zgjidhje për tu freskuar (FOTO LAJM) Një valë e rrezikshme të nxehti ka ngritur alarme këtë javë në gjithë Europën, për shkak se temperaturat pritet të arrij
Hape çantën! Rama ka frikë, garda merr masa sigurie ekstreme (FOTO LAJM) Garda e Republikës është duke marrë masa ekstreme sigurie për Kryeministrin Rama gjatë takimeve të tija elektorale. P
Masa ekstreme sigurie ndaj Grupit të Kumanovës (VIDEO) Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015, paraqesin rrezik
Vrasja e anëtarit të partisë së Merkel, zbulohet kush e kërcënoi Politikani i shquar për politikat "pro-refugjatë" i vrarë në Hesse të Gjermanisë të dielën, është kërcënuar më herët me
Nga deti në borë, sportet ekstreme të Haradinajt (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka sfiduar vetën, duke u larë në një liqen të ngrirë. Pasi fundjavën e ka k
Po bien boritë e luftës me Iranin, SHBA merr masat ekstreme Departamenti i Shtetit i SHBA-së të mërkurën urdhëroi largimin e "punonjësve jo emergjentë të qeverisë" nga Iraku. Nj
Çifti rrezikon jetën, realizon foto ekstreme (FOTO LAJM) Të bërit e fotove është kthyer art më vete. Tashmë të gjithë duan të përditësojnë fotot në rrjetet sociale pothuajse çdo
Fotot ekstreme të këtij çifti të lënë pa fjalë (FOTO LAJM) Moda më e rrezikshme e "selfie-ve" po bën që qindra çifte të rrezikojnë jetën duke u varur nga trenat e duke qëndruar në
Do t'i marrë Shqipëria: "Fajkonjtë e zinj", helikopterët që fluturojnë në kushte ekstreme (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrotjes Olta Xhaçka njoftoi se Shqipëria po bëhet gati që të blejë tre helikopterë transporti nga SHBA-të.
Pse terroristi i Zelandës së Re ishte i magjepsur me historinë e Serbisë 28 vjeçari i akuzuar për vrasjen e 50 myslimanëve në dy xhamitë në Christchurch të premten kishte shkruar emrat e liderë
Në varfëri ekstreme, gjyshja që kujdeset për fëmijët e vajzës në burg Programi “Dua të të bëj të lumtur” natën e sotme trajtoi një histori dramatike ku mbizotëronte varfëria ekstreme. E till
Keni plane për sot? Si do të jetë moti Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë kushtet e motit në vendin tonë. Për pasojë kthjellimet dhe vranësirat dom