999 rezultate për

ekstradimin

Avokati i financierit të "Habilajve" kallëzon Prokurorinë për ekstradimin e Nazer Seitit Avokati i Nazer Seitit, të dyshuarit si financier i bandës "Habilaj", ka kallëzuar prokurorët e Krimeve të Rënda për eks
Arta Marku reagon për ekstradimin e financierit të Habilajve Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar se tashmë ka përfunduar verifikimet për rastin e ekstradimit të "financierit" të H
Arta Marku nis hetimet për ekstradimin e "financierit" të Habilajve në Itali Nezar Seiti, i njohur si "financieri" i grupit Habilaj, u ekstradua në Itali, me nje vendim gjykate qe i hapi rruge larg
Tahiri kërkon ekstradimin e një izrealiti Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka kërkuar ekstradimin e shtetasit izraelit që po kërkohet në Kosovë në rastin Med
Greqia miraton kërkesën e Maqedonisë për ekstradimin e dy ish-agjentëve Një gjykatë greke në Selanik ka miratuar kërkesën e autoriteteve maqedonase për ekstradimin e dy ish-agjentëve maqedonas
Nesër vendimi për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Pas katër seancave gjyqësore, prej të cilave dy u anuluan e ku janë marrë në pyetje dy dëshmitarë, Goran Grujevski dhe N
Kush është Martin Kaza, vrasësi i dy vëllezërve dhe jeta e tij në Angli Drejtësia nuk harron. Kjo thënie vlen më shumë këto ditë për Marin Kazën, 46 vjeçarin nga Lezha, i cili u ekstradua dje
Nesër vendoset për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Në Selanik nesër në orën 10 sipas kohës lokale greke duhet të vazhdojë gjykimi për kërkesën për ekstradimin e Goran Gruj
Seance gjyqësore në Selanik për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Në Gjykatën në Selanik sot duhet të mbahet seancë për kërkesën e autoriteteve të Maqedonisë për ekstradimin e ish-shefav
Prokuroria greke po vendos për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Kërkesa për ekstradimin e Goran Grujevskit, ish-shef i Drejtorisë së pestë dhe Nikolla Boshkovski nga DSK-ja, është në d
Ministri Tahiri flet për ekstradimin e turkut që kërkohet nga Erdogani Pasi Kosova arrestoi një mësues të supozuar gulenist mbi një urdhër turk, sistemi i drejtësisë po përballet me një vendi
Turqia i bën presion Kosovës për ekstradimin e turkut që rrezikon tortura në burg Ambasadorja e Republikës së Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç, në një deklaratë për media në ambientet e Ambasadës së
Qeveria pret respektimin e marrëveshjeve ndërkombëtare për ekstradimin "Qeveria do të respektohen të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare dhe standardet ndërkombëtare në raste të tilla dhe e gji
U kapën në Durrës, familja turke rrezikon ekstradimin në Turqi ku edhe përndiqen nga shteti Një familje turke e ndaluar pak ditë më parë në portin e Durrësit nga autoritetet portuale, të cilët dyshohet se po përp
Gjermania pret ekstradimin e piratit kosovar Vëllezërit, Kreshnik dhe Kastriot S. fajësohen se së bashku me persona të tjerë e kanë udhëhequr faqen Kinox.to, përmes
Lajm i keq për Ballist Morinën, Kroacia konfirmon ekstradimin në Serbi Gjykata Supreme e Republikës së Kroacisë, ka miratuar diten e sotme vendimin e shkallës së parë të Gjykatës së Qarkut në
Flet vëllai i Ballistit, tregon të rejat e fundit për ekstradimin në Serbi Vëllai i Ismail Morinës "Ballistit", ka folur në një intervistë direkte për "Report TV". Xhevahir Morina ka treguar se ë
Vuçiç flet për fatin e Ismail Morinës: Nuk negocioj! Përkundër lajmit të disa mediave shqiptare se Qeveria e Tiranës dhe ajo e Beogradit janë dakorduar për lirimin e Ismail
"Më mirë i vdekur në Shqipëri, se i gjallë në Serbi", flet nëna e Ismail Morinës Familjarët e Ismail Morinës kanë reaguar për ekstradimin e Ballistit në Serbi. Nëna e Ismailit, Hyrija në një raport
Ballist Morina kërkon azil politik në Kroaci Darko Butigan, avokat i Morinës, ka konfirmuar për “BIRN” se klienti i tij ka aplikuar për azil në Kroaci pasi mendon se