999 rezultate për

ekstradimin

Ministrja jep detaje për kërkesën e re ndaj Greqisë, si do të ekstradohen agjentët Argumentet kryesore me të cilat Ministria e Drejtësisë do të kërkojë ekstradimin e Goran Gruejovskit dhe Nikolla Boshkov
SHBA kërkon ekstradimin e shefes së kompanisë gjigante të Huaweit Autoritetet amerikane po kërkojnë ekstradimin e shefes financiare të kompanisë kineze të teknologjisë Huawei Technologie
Një fakt pse është i vështirë ekstradimi i Gruevskit Maqedonia dhe Hungaria nuk kanë të nënshkruar marrëveshje për ekstradim mes dy shteteve në bazë të së cilës do të kërkon
Qeveria hungareze: Deri tani nuk kemi kërkesë për azil nga Gruevski Hungaria deri tani nuk ka marrë kërkesë zyrtare nga Maqedonia për ekstradimin e ish kryeministrit Nikolla Gruevski, ka b
EMRI/ Bie në pranga 61-vjeçari nga Kosova, në kërkim për vrasje Një shtetas kosovar është arrestuar sot, me qëllim ekstradimin në Austri. Sipas një njoftimi nga Policia, shtetasi i
Erdogan i kërkon Gjermanisë ekstradimin e 136 personave “Turqia u ka dorëzuar autoriteteve gjermane një listë prej 136 personash, që dëshiron të ekstradojë me akuzat për lidhje
Puidgemont vijon betejën dhe pas vendimit të Gjermanisë për ekstradimin Drejtësia gjermane ka pranuar ekstradimin e ish-presidentit të Katalonjës Carles Puigdemont në Spanjë, por jo për akuzën
Gjykata gjermane miraton ekstradimin e Puigdemontit Gjykata rajonale në Schleswig-Holstein të Gjermanisë, sot ka miratuar ekstradimin në Spanjë të ish-udhëheqësit të Katalo
Prokurorët gjermanë kërkojnë ekstradimin e Puigdemontit Prokurorët gjermanë kanë nisur këtë të martë aplikimin për ekstradimin e ish-udhëheqësit katalanas, Carles Puigdemont, n
Deklarata e fortë e Berishës: Për Agron Xhafajn erdhi urdhër ekstradimi, por u fsheh Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka ndërmend ti ndalë akuzat në lidhje me dosjen e publikuar nga PD për vëllain e mini
613 kg kokainë, Ministria e Drejtësisë dorëzon kërkesën për ekstradimin e Çekajt Arbër Çekaj, pronar i kompanisë "Arbri Graden" ku u gjetën 613 kg kokainë, është arrestuar në Gjermani. Çekaj vazhdo
Del intervista, ministri italian kërkon ekstradimin e vëllait të Xhafajt Deputeti Enkejd Alibeaj dhe Gazmend Bardhi kanë vazhduar sulmin ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Teksa hodh
Berisha s’i ndahet Xhafajt: Ndryshoi ligjin për të mbrojtur vëllain PD nuk ka ndërmend të heqë dorë nga akzuat ndaj Xhafës se mbrojti vëllain e tij duke ndryshuar ligjin për ekstradimin e
Athina vendos nesër për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit në Maqedoni Ditën e nesërme do të vazhdojë seanca e katërt për ekstradimin e Goran Grujevskit dhe Nikolla Boshkovskit në Gjykatën e
Pacolli i lumtur për mosekstradimin e Ballistit Ismail Morina, i njohur ndryshe si Ballisti ka qenë në burgun e Zagrebit qysh nga 10 qershori i vitit 2017. Ai ishte
Greqia refuzon ekstradimin e turqve të akuzuar për terrorizëm Gjykata e Apelit në Larisa ka vendosur kundër ekstradimit të shtetasit turk, Ali Ercan Gokoglou në mënyrë që ai të përba
Miratohet Projektligji për ekstradimin e të dënuarve në Hungari Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar disa Projektligje. Ndër projektligjet e miratuara është edhe ai pë
Nis hetimi për ekstradimin e Nezar Seitajt, rrezikon edhe Gjonaj? Esktradimi i Nezas Seitajt ka shkaktuar një debat të fortë sa juridik aq dhe politik në vend, nisur nga fakti se ai isht
PD zbulon dokumentet e reja për ekstradimin e Seitajt (FOTO LAJM) Deputeti Enkelejd Alibeaj u ka dërguar Ministrisë së Drejtësisë, Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, Prokurorisë së
Kush janë prokurorët që po hetohen për ekstradimin e Seitajt në Itali Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimin për prokurorët e dosjes së ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, të cilët kan